freya14
25.05.09,12:26
PROSIM O POMOC, fyzicka osoba prevzala dlh od zahranicnej spolocnosti a tuzemska spolocnost teraz splaca dlh fyzickej osobe. Platia sa splatky dlhu a uroky z omeskania. Je nieco z tohto pre fyzicku osobu prijem, ktory musi dalej zdanovat? Ak mozte tak ma odporucte na nejake paragrafy, kde sa o tom docitam.
DAKUJEM velmi pekne za rady!!!!
Lianka
25.05.09,14:49
Ide o FO - podnikatela ci obcana?

Pozri § 6 (podnikatel), § 7 (ostatni), http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-01-2009-a.html#7.
Milan Benka
25.05.09,18:16
PROSIM O POMOC, fyzicka osoba prevzala dlh od zahranicnej spolocnosti a tuzemska spolocnost teraz splaca dlh fyzickej osobe. Platia sa splatky dlhu a uroky z omeskania. Je nieco z tohto pre fyzicku osobu prijem, ktory musi dalej zdanovat? Ak mozte tak ma odporucte na nejake paragrafy, kde sa o tom docitam.
DAKUJEM velmi pekne za rady!!!!


Prevzala? Akým spôsobom ?
Odplatne, bezodplatne ?
freya14
27.05.09,10:01
prevzala na zaklade zmluvy o prevzati záväzku, FO vyplatila dlh zahranicnej spolocnosti a tuzemska spolocnost bude teraz dlh a uroky vyplacat FO.
Milan Benka
02.06.09,16:24
PROSIM O POMOC, fyzicka osoba prevzala dlh od zahranicnej spolocnosti a tuzemska spolocnost teraz splaca dlh fyzickej osobe. Platia sa splatky dlhu a uroky z omeskania. Je nieco z tohto pre fyzicku osobu prijem, ktory musi dalej zdanovat? Ak mozte tak ma odporucte na nejake paragrafy, kde sa o tom docitam.
DAKUJEM velmi pekne za rady!!!!


prevzala na zaklade zmluvy o prevzati záväzku, FO vyplatila dlh zahranicnej spolocnosti a tuzemska spolocnost bude teraz dlh a uroky vyplacat FO.

Pokiaľ bol priprevzatí (odkúpení) vyplatený celý dlh ( istina) v plnej výške, tak predmetom dane je prijatý úrok. §7/1 c; zák. 595/2003 Zz.