tonkat
21.07.05,09:42
Poprosím Vás o radu: Podnikateľ dostal na účet vklad, ktorý mu nepatrí - bol zrejme použitý chybný účet. Suma 9 tis. SK. Keďže účtovníctvo mu robí externá účtovníčka raz za rok, neprišiel na to sám, že má takúto sumu naviac na účte. Peniaze minul, momentálne na účte má len 1 tis. SK. Ozvala sa mu firma, ktorá tie peniaze omylom poslala. Môj názor je, že ich treba vrátiť, ale chcem sa spýtať, či je nejaký predpis, ktorý by určoval, že do koľko dní ich má vrátiť alebo niečo podobné ohľadom tejto problematiky. Ďakujem krásne.
účtovník 007
21.07.05,07:57
Ak nemá podnikateľ momentálne peniaze, nech sa dohodne s firmou , ktorá omylom poslala peniaze na splátkach. Či nejaký predpis definuje do koľko dní treba peniaze vrátiť neviem. Peniaze treba určite vrátiť v čo najkratšom termíne, nakoľko ide o neoprávnené obohatenie sa. Firma pristúpi asi aj na splátky, len aby dostala peniaze späť. A treba myslieť aj na účtovníčku, ktorej to v prípade problémov s vrátením zhmotnia.
ilona
21.07.05,07:59
Podľa mńa nie je žiaden predpis,je to na charaktere toho človeka.
tonkat
21.07.05,08:03
Ďakujem Vám, že ich treba vrátiť som tvrdila jednoznačne aj ja, len išlo mi o ten termín, keďže vklad bol urobený už v marci. Vďaka .
bepo
21.07.05,10:06
Hm,bezstarostný život podnikateľov-neznáme peniaze prídu na účet,výpisy sa nekontrolujú a príde sa na to o pol roka.
Občas sa to stane a ľudia majú problémy s vracaním.Treba ich vrátiť čo najskôr,druhá firma môže podať žalobu pre neoprávnené obohatenie.
Janca
21.07.05,10:12
Ak nemá klient peniaze, počkala by som na posledný deň "klasickej" 30-dňovej lehoty a dala by som písomnú odpoveď, kde by som uviedla, že do 30 dní im to vrátim. Snáď za tú dobu už tie peniaze nejako majiteľ zoženie.
bodliak
21.07.05,10:17
Ozvala sa mu firma, ktorá tie peniaze omylom poslala.
Ano, vratit.

Ale ozvala sa mu firma ? Kde zistili, komu patri ucet ? Ak im to prezradila banka, asi by som sa s nou rozlucil.
Vyzvat by vas mala vasa banka a nie odosielatel penazi.
Janca
21.07.05,10:33
Záleží to od banky a akú máš v nej známosť. Inak viem, že tieto údaje banka neposkytuje, ale je súčinná v tom, že banky sa medzi sebou navzájom upozornia a tá dotyčná banka potom oznámi svojmu klientovi, čo sa stalo.