macacko
25.05.09,13:41
Ahojte,

vedel by sa mi prosím niekto vyjadriť k tomu, či je ok, ak správca bytov - urobil o 10 000% percent vyšie vyučtovanie ako minulý rok...
Oháňa sa tým, že minulá zima bola velmi mierna a táto naopak tuhá, a že ceny tepla sa 2 krát menili, pričom sme nemali zvyšované zálohové platby.
Avšak odpis meračov tepla nám spravili len na konci minulého roka - žiadne medziodpisy pri zmenách cien. Tie zmeny nám neboli ani avizované.
Predminulý rok ked bola zima akurát mali sme preplatok 10 000,-SKK, minulý rok - pri miernej zime sme mali preplatok 14 000,-SKK . Dnes som dostala vyučtovanie s nedoplatkom 1800,-SKK
(Pýtam sa či je to normálne? Vymenili sme okná a radiatory pred 2 rokmi a tešili sme sa ako fajnovo šetríme, resp. sa nam vraci investícia. Teraz mám pocit, že v dobe masového zateplovania a výmien okien aj tak nič neušetríme, pretože dodávatelia chcú mať stále tie isté peniaze....Nehovoriac o tom, že z tých peňazí oni nemajú potrebu investovať do zastraraných potrubí - cez ktoré majú také nehorázne straty...Však ich niekto zaplatí..)
Mária27
25.05.09,13:48
Možno ti pomôže objasniť niektoré veci aj táto téma v SVB:
Spôsob rozúčtovania tepla pri zmene ceny