simiQ
25.05.09,14:16
Dobrý deň,


známa žijúca v Londýne by rada otvorila obchod s oblečením doplnkami, .. veľkých značiek tu na SR. Tovar by však chcela sama nakupovať a dovážať na SR.

Chcem sa spýtať na legálnosť obchodu, nakoľko viem, že sú výhradný dovozcovia. Dá sa legálne dohodnúť a sfunkčniť tento podnikateľský zámer?

Vopred ďakujem za odpovede
Rastislav.N
25.05.09,14:31
neviem presne ci sa to da ale ak by to bolo take lahke to by si kazdy mohol otvorit takyto obcho trebarz ja som zil 2 roky v anglicku a viem ze triko okolo180 sk znackove napr dunlop adidas a pod no myslim ze to nie je len tak...
Filip Glasa
26.05.09,10:33
Keď ten tovar bude legálny tak áno - ale v UK sa to hemží aj v kamenných obchodoch fake tovarom ako u nás na miletičke.
Ivánuška
15.06.09,12:03
Ja by som sa chcela spýtať na: kámoška ma otvorený obchod so značkovým oblečením, ja mam u seba v kancli v skrini tiež nejaké značkové oblečenie, ktoré ale predávam len známym (nákup je normálne na firmu, len nie je ho kde vystaviť aby si ho ludia mohli pozrieť a vyskušať). Myslíte že je možné sa s niekým (kamoškou, ktorá priestory má) dohodnúť na "prenájme priestoru v obchode, kde by som ten tovar len mala vystavený a predaj by sa už realizoval v kancelárskych priestoroch. V podstate by to bolo objednanie tovaru takže to čo by bolo vystavené v obchode (na placi cca 2x2m)) by boli tzv. vzorky tovaru.
Nie je to nejak napadnuteľné? môže to byť tak jednoducho vyriešené ako si to predstavujem?
:confused::rolleyes:
Ivánuška
17.06.09,04:54
Ja by som sa chcela spýtať na: kámoška ma otvorený obchod so značkovým oblečením, ja mam u seba v kancli v skrini tiež nejaké značkové oblečenie, ktoré ale predávam len známym (nákup je normálne na firmu, len nie je ho kde vystaviť aby si ho ludia mohli pozrieť a vyskušať). Myslíte že je možné sa s niekým (kamoškou, ktorá priestory má) dohodnúť na "prenájme priestoru v obchode, kde by som ten tovar len mala vystavený a predaj by sa už realizoval v kancelárskych priestoroch. V podstate by to bolo objednanie tovaru takže to čo by bolo vystavené v obchode (na placi cca 2x2m)) by boli tzv. vzorky tovaru.
Nie je to nejak napadnuteľné? môže to byť tak jednoducho vyriešené ako si to predstavujem?


Zadala som zle otázku? alebo mi neviete poradiť? prosím. ďakujeeeeem:D