Pohar
25.05.09,14:46
dobrý deň
prosím vás aká je výpovedná lehota, ktorú môže dať zamastenec zamestnávateľovi? (ide o FO ktorá aj zamestnancom aj SZČO - ale to je asi v tomto prípade jedno ....?)

dakujem
Tweety
25.05.09,12:47
dobrý deň
prosím vás aká je výpovedná lehota, ktorú môže dať zamastenec zamestnávateľovi? (ide o FO ktorá aj zamestnancom aj SZČO - ale to je asi v tomto prípade jedno ....?)

dakujem
Dvojmesačná, ale nehovoríme jej podľa ZP lehota, ale doba.

§ 62
Výpovedná doba

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

(2) Výpovedná doba začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ak nie je ustanovené inak.

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
Pohar
25.05.09,13:55
a môžete mi pomôcť s konkrétnymi termínmi?
ide o to, že predpokladaný nástup do nového zamestnania je asi okolo 24 augusta - možno aj skôr.....
prosím môžete mi napísať kedy je dobre dať výpoved?
to stačí v júni 24 -teho, alebo to teraz riešiť už v máji?
poprípade ako to riešiť s dovolenkou - je nevyčerpaná - dohodnúť sa na čerpaní?
prosím poradte nejaké konkrétnosti čoho vystríhať....

dakujem
Tweety
25.05.09,14:06
a môžete mi pomôcť s konkrétnymi termínmi?
ide o to, že predpokladaný nástup do nového zamestnania je asi okolo 24 augusta - možno aj skôr.....
prosím môžete mi napísať kedy je dobre dať výpoved?
to stačí v júni 24 -teho, alebo to teraz riešiť už v máji?
poprípade ako to riešiť s dovolenkou - je nevyčerpaná - dohodnúť sa na čerpaní?
prosím poradte nejaké konkrétnosti čoho vystríhať....

dakujem
Ak sa chceš zamestnať v auguste, výpoveď podaj hocikedy do konca mája, VD začne plynúť od 1.6.09 a skončí 31.7.09. Lepšia by bola dohoda o skončení PP, tam si viete určiť dátumy tak, ako vyhovujú, napr. k 23.8.09. Ak máš nevyčerpanú dovolenku, tú si po dohode so zamestnáv. buď vyčerpeš, alebo Ti ju musí pri skončení PP preplatiť.