pipula
25.05.09,18:01
Prosím o radu, koľko percent kameňa mám použiť do základov a koľko percent do platne.
220870
25.05.09,16:51
Otázne je čo si kto predstavuje pod kameňom.Hlavne jeho veľkosti.Ale predpokladám že ide o veľké kusy kameňov .Veľa záleží aj od ich rozmerov a tvarov, vzhľadom na šírku výkopu základu.Do základov môžete dať cca 50/50 kameň a betón.Pri plochých kameňoch vhodných rozmerov sa dá aj 75/25 .Do platne sa veľké kusy kameňa nedávajú.
pipula
25.05.09,17:10
Kamene sú dosť veľké, nakoľko sú zo zbúraného domu. To platí aj v tomto prípade?
KEJKA
25.05.09,17:38
medzi základové pásy bude treba navoziť "výplň". Časť je vykopaná zemina zo základových pásov. Časť bude zrejme štrk, čo dovezú. Myslela som, že tam môžem umiestniť aj nejaký ten binec - mám 3-4 trámy, jeden je z toho drevený, nejaké betónové kusy - zlomené stlpiky, ktoré zostali po záhradných úpravach, zámkovej dlažby apod. Tiež mám kus betonu - kužeľ, ktorý zostal po vykopaní starého plota a už sme sa ho nezbavili. Tiež staré hrdzavé pletivo.... Je možné tieto haraburdy rozmiestniť pomedzi základové pásy a následne to zasypať hlinou a štrkom?
KEJKA
25.05.09,18:57
posúvam
Milan.Žiška
26.05.09,04:36
Odpad by som pod dom určite nedával. Betón je možné, velké kameäe tiež. Ostatné keď tak do zásypov, ale drevo určite nie.
KEJKA
26.05.09,14:19
dakujem za radu a doplním otázku.
Ukladajú sa DTčka, roxor a zalieva betónom. Momentálne to vyzerá ako je vidno na fotke. Medzi základovými pásmi je hlina vykopaná zo základových pásov.
Aký je dalsí postup? Majú sa tieto DTčka niečim izolovať?
Alebo sa zemina iba rozhrnie a bude zhutňovať? Totiž, ak sa nebude už nič iné robiť, spravíme si rodinka cez víkend brigádu a tú zeminu rozhrnieme sami...........ˇ
2. Ak je moja predstava správna a plán priechodný, môžem "zhutniť" aj vodou? teda že by som zeminu po rozhrnutí a urovnaní poriadne popolievala, ved cez víkend to vyschne. Ešte budú dávať dalšie dva rady DT, takže máme čas. Aj tak sa bude asi navážať štrk, či čo....(netuším) a chcem tam nanosiť aj tie betónové kusy.
3. alebo mám tie betonové kusy dať teraz na volné miesta, porozhadzovať zeminu a poliať vodou? Zbavím sa betónového bordelu, vyrovnám terén a dalej sa bude dávať strk......

prosím poradte........................

P.S. k fotke len na oboznámenie, v popredí je obdlžnik, ktorý priečka rozdelí na dve izby,
vpravo úzky pás je terasa, vľavo bude izba, kúpeľka a hlavný chod, v honej časti fotky, teda najvzdialenejší obdlžnik je budúca obývačka s kuchyňou.......
KEJKA
28.05.09,18:52
posúvam...............
chandler
29.05.09,06:53
DTcka sa izoluju zvonka po obvode.
to polievanie sa mi moc nepaci, ale mozno to tak moze byt.
KEJKA
29.05.09,09:28
dakujem, ja sa ešte opýtam na dalsí postu, len som si chcela hlavne ozrejmiť, či tú hlinu môžem brigádnicky, svojpomocne porozhrnať po celej ploche. Aby potom nenandávali, že chceli riešiť niečo z vnútornej strany. Prečo sa to neizoluje aj z vnútornej strany?
Minimálne prirodzenou cestou - ved prší, zem navlhne a sadne, terza je to neestetický kopec.....
chandler
29.05.09,13:26
porozhrnat mozete, z vnutra nebudu davat nic.
z vnutra sa to neizoluje lebo zvonka je to jednoduchsie a ucinnejsie.