Dáša_
25.05.09,19:41
Priznám sa, dlho som hľadala, kam toto zaradiť. Pripadá mi to ako fór.

Dnes som nahadzovala bankový výpis a zrazu som narazila na položku Poplatky za recykláciu vo výške 0,03 €. Ja viem, je to zanedbatelná čiastka, ale strhla si to banka a nejak nechápem, za čo si to strhla.

Stretli ste sa s takouto položkou?
Tweety
25.05.09,17:45
Priznám sa, dlho som hľadala, kam toto zaradiť. Pripadá mi to ako fór.

Dnes som nahadzovala bankový výpis a zrazu som narazila na položku Poplatky za recykláciu vo výške 0,03 €. Ja viem, je to zanedbatelná čiastka, ale strhla si to banka a nejak nechápem, za čo si to strhla.

Stretli ste sa s takouto položkou?
Tak už je to tu, už recyklujú aj euráčiky, a prečo nie, keď už skoro všetko na okolí.:) A len tak pre istotu, nepýtala si sa na ten poplatok v domovskej banke? Priznám sa, je to trochu divné.
Dáša_
25.05.09,17:47
Tak už je to tu, už recyklujú aj euráčiky, a prečo nie, keď už skoro všetko na okolí.:) A len tak pre istotu, nepýtala si sa na ten poplatok v domovskej banke?

nespýtala, lebo to je klientov účet a ten teraz s napätím čaká, či dajú úver alebo nedajú. Tak sa radšej nepýta.
Tweety
25.05.09,17:48
nespýtala, lebo to je klientov účet a ten teraz s napätím čaká, či dajú úver alebo nedajú. Tak sa radšej nepýta.
Ahá, tak sa radšej nepýtaj, možno to bude recyklovaný úver.:rolleyes:
optimistka
25.05.09,17:49
jeden z absurdných bankových poplatkov
prihlás do súťaže
Dáša_
25.05.09,17:52
Ahá, tak sa radšej nepýtaj, možno to bude recyklovaný úver.:rolleyes:

za 3 centy by to nebolo zle :D:D

ešte ma napadlo, zrušil jeden účet (povodne mal v sk a €), tak možno mali robotu so skartáciou :cool::cool:.
alebo na toner do tlačiarní :cool::cool:
alebo vďaka úveru museli veľa podpisovať a došli im tuhy v prepisovačkách :cool::cool:
alebo možno používajú obyčajne grafitové ceruzky a potrebujú nové strúhadlo ... :cool::cool:
Dáša_
25.05.09,17:54
jeden z absurdných bankových poplatkov
prihlás do súťaže

a kde je taká súťaž? Včera sme vyhrali voľačo v tombole, tak nám možno ide karta :D:D

mimotemymmch, dodnes vlastne netušíme, čo sme vyhrali, ale syn je šťastný - už len maličkosť, potrebujeme, aby nám niekto podaroval vrtačku - sú to vraj nejaké nástavce :D:D
Tweety
25.05.09,17:56
za 3 centy by to nebolo zle :D:D

ešte ma napadlo, zrušil jeden účet (povodne mal v sk a €), tak možno mali robotu so skartáciou :cool::cool:.
alebo na toner do tlačiarní :cool::cool:
alebo vďaka úveru museli veľa podpisovať a došli im tuhy v prepisovačkách :cool::cool:
alebo možno používajú obyčajne grafitové ceruzky a potrebujú nové strúhadlo ... :cool::cool:
Bude to tou jednotkou. Bingó, a môžeš smelo účtovať.
Chobot
26.05.09,06:37
Priznám sa, dlho som hľadala, kam toto zaradiť. Pripadá mi to ako fór.

Dnes som nahadzovala bankový výpis a zrazu som narazila na položku Poplatky za recykláciu vo výške 0,03 €. Ja viem, je to zanedbatelná čiastka, ale strhla si to banka a nejak nechápem, za čo si to strhla.

Stretli ste sa s takouto položkou?

Nie je to žiadny fór, ale bežná banková služba.

Ak si klient zadá príkaz na platbu a nemá dostatok peňazí na účte, tak v ted deň sa mu platba nezrealizuje. Pokiaľ dohodne s bankou recykláciu (alebo niekedy sa tento údaj zadáva priamo do platobného príkazu ako počet opakovaných pokusov), tak platobný príkaz sa nezruší v ten deň, ale banka (resp. jej IS) sa pokúsi zrealilzovať tento príkaz na ďalší deň, prípadne ešte počas nasledujúcich toľkých dní, koľko si klient určí. Za každý takýto deň a príkaz zaplatí banke tých 0,03 €.

Takže žiadna senzácia, ale bežná banková služba, len jej názov môže niekomu pripomínať niečo iné...:D.
katarina204
12.06.09,13:31
no ja som si az dnes vsimla ten uzasny poplatok na mojom ucte...a nezda sa mi, ze by mi nejaka platba neodisla ...:confused: ... a srotovne nebudu nahodou davat? :)
Jana_clenka
15.06.10,08:02
Je to presne tak ako píše Chobot v príspevklu č. 9 ... overovala som takúto situáciu vo VUB a povedali mi to isté.