bupi
25.05.09,21:10
Prvykrat sme tohto roku oberali ceresne a maju horkastu chut, aj ked vyzeraju zrele.Horke su aj po troch dnoch od prveho zberu. Po ine roky byvaju chutne sladke, teraz su horke. Pred par dnami padal hnusny ladovec. Mohli tu chut ziskat nejakym chemickym dazdom? Ci ich vobec oberat? Dakujem za rady a postrehy.
legolas
27.05.09,15:55
...môže to byť aj nedostatkom vlahy ktorá je v tomto roku veľmi slabá.
durisovad
27.05.09,19:32
Nase ceresne sice nie su horke, ale su ovela mensie ako po ine roky, je to urcite nedostatkom vlahy po odkvitnuti.
Blankake
27.05.09,20:04
Manžel tiež doniesol z chalupy oveľa menšie čerešne ako po minulé roky... ale horké nie sú.
durisovad
27.05.09,20:17
Su sice mensie, ale je ich ovela viac ako vlani, takze kvantita vyvazi kvalitu. Na chut su dobre. Zaujimave je, ze kostky narastli , len duziny je menej.
karino
04.06.09,09:58
tento poznatok mam aj ja .kamarad ma zavolal omladit ceresnu lebo mala male a horkaste plody urobil som velmi hlboky rez ,uple som skratil vsetky kostrove konare na 70 cm a cuduj sa svete uz na druhy rok mala ceresna velke a chutne plody.ale ani ja sam neviem preco.Teraz mam jednu Ceresnu Sumit /neviem presne ako sa to pise ale je to bomba medzi ceresnami/
hrotko
04.06.09,10:09
tento poznatok mam aj ja .kamarad ma zavolal omladit ceresnu lebo mala male a horkaste plody urobil som velmi hlboky rez ,uple som skratil vsetky kostrove konare na 70 cm a cuduj sa svete uz na druhy rok mala ceresna velke a chutne plody.ale ani ja sam neviem preco.Teraz mam jednu Ceresnu Sumit /neviem presne ako sa to pise ale je to bomba medzi ceresnami/

Sa zľakla, že bude vyhodená (podobne- zrezaný jeden bok - vyhralo kedysi jablko roka).


Prvykrat sme tohto roku oberali ceresne a maju horkastu chut, aj ked vyzeraju zrele.Horke su aj po troch dnoch od prveho zberu. Po ine roky byvaju chutne sladke, teraz su horke. Pred par dnami padal hnusny ladovec. Mohli tu chut ziskat nejakymchemickym dazdom? Ci ich vobec oberat? Dakujem za rady a postrehy.

Daj ochutnat potom poradím.
SachMat
07.06.09,19:08
Teraz mam jednu Ceresnu Sumit /neviem presne ako sa to pise ale je to bomba medzi ceresnami/

To ma zaujalo, nedas viac info (preco 'bomba' a tiez odkial si ju ziskal)? Dik
bupi
08.06.09,16:23
Tak hlasim, ze ceresne su uz cierne, nemaju vobec cerviky a uz su sladke. :o