Aankaa
26.05.09,09:03
Prosím o radu, pomoc, odporúčanie.....: môj 10 ročný synovec je námesačný. Skôr než vyhľadáme špeciálnu pomoc / možno jej ani nebude zapotreby/, skúste ma usmerniť. Alex je na svoj vek malý a chudý chlapček, je veľmi vytrvalý a húževnatý, v škole nemá problémy, v športe sa venuje veľmi zanietene futbalu. Predtým hokeju, ale fyzicky ho nezvládal. Chlapec vstáva v noci, blúdi po dome, padá zo schodov, uteká do záhrady..... a samozrejme si nič nepamätá. Táto situácia sa už zdá byť veľmi vypätá nakoľko si pádom ublížil.
Môže byť spúšťačom jeho nočného chodenia zmena bytu, neúspech v športe, ... zo všetkého asi niečo. Niečo som vygooglila, no skôr úrazy, nehody.....a všade radia zamknúť dvere, okná....ale to nestačí predsa. Poraďte prosím.....
Ďakujem :)
pasuliatko
26.05.09,07:14
ja keď som bola malá tiež som občas ale veľmi málo bola námesačná. bola som si umyť ruky ani o tom neviem ,hladať nejakú vec atď. podľa mňa by trebalo sa poradiť s pediatrom a on by vás mohol doporučiť niekde napr. k psychologovi alebo podobne, želám pevné nervy a treba zamykať všetko potom sa nič nestane :)
mysurk
26.05.09,07:21
Prosím o radu, pomoc, odporúčanie.....: môj 10 ročný synovec je námesačný. Skôr než vyhľadáme špeciálnu pomoc / možno jej ani nebude zapotreby/, skúste ma usmerniť. Alex je na svoj vek malý a chudý chlapček, je veľmi vytrvalý a húževnatý, v škole nemá problémy, v športe sa venuje veľmi zanietene futbalu. Predtým hokeju, ale fyzicky ho nezvládal. Chlapec vstáva v noci, blúdi po dome, padá zo schodov, uteká do záhrady..... a samozrejme si nič nepamätá. Táto situácia sa už zdá byť veľmi vypätá nakoľko si pádom ublížil.
Môže byť spúšťačom jeho nočného chodenia zmena bytu, neúspech v športe, ... zo všetkého asi niečo. Niečo som vygooglila, no skôr úrazy, nehody.....a všade radia zamknúť dvere, okná....ale to nestačí predsa. Poraďte prosím.....
Ďakujem :)


Ťažko ti niekto poradí, keď ani len chlapca nevidel (nerozpraval / neskúmal ).
To nie je ako chrípka.
mimusa
26.05.09,08:30
moja dcera bola tiez namesacna, chodila som s nou k psychologovi a ona s nou cvicila jogu, trvalo to asi 3 mesiace a vyliecila sa z toho
Žabinka
26.05.09,10:10
Prosím o radu, pomoc, odporúčanie.....: môj 10 ročný synovec je námesačný. Skôr než vyhľadáme špeciálnu pomoc / možno jej ani nebude zapotreby/, skúste ma usmerniť. Alex je na svoj vek malý a chudý chlapček, je veľmi vytrvalý a húževnatý, v škole nemá problémy, v športe sa venuje veľmi zanietene futbalu. Predtým hokeju, ale fyzicky ho nezvládal. Chlapec vstáva v noci, blúdi po dome, padá zo schodov, uteká do záhrady..... a samozrejme si nič nepamätá. Táto situácia sa už zdá byť veľmi vypätá nakoľko si pádom ublížil.
Môže byť spúšťačom jeho nočného chodenia zmena bytu, neúspech v športe, ... zo všetkého asi niečo. Niečo som vygooglila, no skôr úrazy, nehody.....a všade radia zamknúť dvere, okná....ale to nestačí predsa. Poraďte prosím.....
Ďakujem :)
Tak o tomto by som mohla rozprávať celé hodiny. Syn má 12, a nie je noci, kedy by nebehal po byte. Vchodové dvere musím zamykať a kľúče ukryť, lebo už sa pokúšal aj odomknúť (našťastie spím ľahko, tak som ho počula ). A keď nebehá, tak vykrikuje. Inak je zdravý. Radila som sa aj s doktorkou, ale jej stanovisko bolo, že z toho časom vyrastie. že treba dbať, aby pred spaním nerobil činnosti, ktoré by to mohli vyprovokovať. Tak teraz ho len strážime.
Žabinka
26.05.09,10:13
Ešte som zabudla napísať, že vtedy sa ho snažím jemne prebudiť, a keď sa nedá, tak s ním musím ísť na záchod, a potom sa už preberie.
Aankaa
26.05.09,19:01
Ďakujem všetkým za reakcie a informácie, "hold" vieme, že to nie je jednoduché, no skúsime asi tú odbornú pomoc, nech sa vylúčia všetky možné "poruchy...."
Janiča
27.05.09,06:02
Môj syn bol tiež námesačný a námesačnosť mal spojenú aj s nočným vracaním. Často sa v noci povracal a ani o tom nevedel. Bolo to nebezpečné, lebo sa mohol zadusiť. Boli sme s ním na EEG - všetko bolo OK. Námesačnosť je spôsobená tým, že pohybové centrum v mozgu "nespí", zatiaľ čo ostatné časti mozgu "spia". S príchodom do puberty problém vymizol. Námesačné deti sa nemajú prebúdzať, ale pokojne uložiť naspäť do postele.