Hepi
26.05.09,09:29
Poradí mi prosím niekto. Syn si chce kúpiť záhradku. Predávajúca mu povedala, že pozemok vlastne bude musieť ešte dokúpiť od mesta. A teraz prečo píšem. Bola som sa informovať na meste a tam mi povedali, že časť pozemku tejto záhrady patrí mestu a časť pozemkovému fondu, ale že v tomto období všetci vlastníci pracujú na odkúpení týchto pozemkov. Takže, ak túto záhradu môj syn kúpi, kúpi si vlastne iba užívacie právo, že sa má spísať zmluva na užívacie právo a potom by si dokúpil iba pozemky. Dá sa takéto niečo urobiť. Má s tým niekto skúsenosť. Je to vlastne záhradkárska osada.
Hepi
26.05.09,07:51
Posúvam
Hepi
26.05.09,10:08
Poradí niekto, prosím?
Hepi
27.05.09,09:44
Nevie niekto poradiť?
Chobot
27.05.09,10:25
Poradí mi prosím niekto. Syn si chce kúpiť záhradku. Predávajúca mu povedala, že pozemok vlastne bude musieť ešte dokúpiť od mesta. A teraz prečo píšem. Bola som sa informovať na meste a tam mi povedali, že časť pozemku tejto záhrady patrí mestu a časť pozemkovému fondu, ale že v tomto období všetci vlastníci pracujú na odkúpení týchto pozemkov. Takže, ak túto záhradu môj syn kúpi, kúpi si vlastne iba užívacie právo, že sa má spísať zmluva na užívacie právo a potom by si dokúpil iba pozemky. Dá sa takéto niečo urobiť. Má s tým niekto skúsenosť. Je to vlastne záhradkárska osada.

Je to riziko, teraz kúpiť užívacie práva. Môže sa stať, že z akýchkoľvek príčin sa prevod záhrad na nájomníkov neuskutoční a potom nebude mať ani záhradu ani peniaze.

Na jeho mieste by som počkal, kým tie záhrady predajú nájomcom a až potom to od tej pani odkúpil, rovno do vlastníctva. Alebo nech si nájde iný pozemok v osobnom vlastníctve.

Ale ak si je istý, že odkúpenie je na dobrej ceste a nič nebráni tomu, aby mesto a pozemkový fond tieto pozemky predali nájomcom (že neexistuje nejaký "záhadný" :cool: cudzí záujemca, ktorý ponúkne mestu viac, lebo tam bude chcieť postaviť fabriku na guličkové perá :D), tak to môže kúpiť. Musí však zhodnotiť riziko, že by z odpredaja mesto odstúpilo.
Hepi
28.05.09,05:07
Veľmi pekne ďakujem a ide to kupovať, lebo bol aj za predsedom záhrad.osady a ten mu to odobril. Že vraj, keď prídu tie prevody potvrdené, tak do katastra sa ako majiteľ vloží môj syn.