Mebahelko
26.05.09,11:49
Ahojte poradaci , mam taky problem . Predchadzajuci majitelia bytu vymalovali byt velmi na divoko . V obyvacke mame silno fialovu a ruzovu farbu stien a je tam taka hrubozrna izolacna omietka . Vadi nam takato farba a chceme to premalovat na bielo . Dost sa toho obavame a nevieme ako postupovat . Moze mi niekto poradit ? Pred nedavnom som videl dokument na TV Deko kde prefarbili stenu , ktora bola vymalovana na cierno na bielo a to hned na prvy krat .
Ako postupovat ? , pripadne mam radsej oslovit nejaku maliarsku firmu ?
Dakujem Vam za odpovede.
Bionda
26.05.09,09:57
Dobrá a kvalitná farba to zvládne, najprv by si to mal napenetrovať a potom prefarbiť. My sme mali tiež v dome čo sme kúpili (17r) divotvorné farby modrá, ružová a myslela som, že to nikdy nebude iné..... muž to valcom maľoval a stalo sa.
V obchode, kde kupuješ farby a tiež ich miešajú ti radi poradia.
Mebahelko
26.05.09,12:24
Dakujem za radu Bionda .Este jedna otazocka , co je to penetrovat a ako sa to robi ?
Bionda
26.05.09,13:55
Tak pred maľovaním máš 2 možnosti: buď to všetko dáš dole až po tehlu, nahodíš omietku a potom nafarbíš, alebo 2. variantu- najprv napenetruješ stenu- my používame optimal penetrácia hĺbková. (konzistenčne ako mlieko)slúži na spevnenie savých podkladov ako omietka, sadrokarton, beton..., zvyšuje priľnavosť k vrch. náteru, mám skúsenosti, že v odbor. predajniach radi poradia. Týmto ponatieraš steny- zriediš podľa návodu - je jedno ako ideš štetcom a takmer okamžite schne, následne začneš maľovať.Väčšina kvalitných farieb sa neriedi event. minimálne a uvidíš , že sa to max. druhým náterom prekryje dokonale. Doporučujem dobrý valec. Inak Primalex je dobrý s farebnými sme pracovali s Duluxom.
Mebahelko
27.05.09,07:25
Dakujem za radu , velmi si mi pomohla . Snad sa nam tu divokost zo stien podari premalovat :-)
Bionda
27.05.09,11:57
Ak nie si úplne krepý- napr. ako môj svokor, že trpí sa tulenitídu, tak to s tým valcom zvládneš- pri výbere valca si daj aj poradiť aj dobre pozeraj, aby to bolo vhodné pre ten hrubší typ omietky. Radšej si kúp poriadny aj keď o čosi drahší, veď po opratí ho môžeš ešte použiť.