Moniqa
26.05.09,12:33
Rada by som poprosila o radu......
Som zamestnaná,15.6.2009 nastupujem na MD.Budem pokracovat s pracou uctovnicky doma,az do dovrsenia veku dietata 3r.To znamena,ze budem pracovat aj cez matersku dovolenku,aj rodicovsku.Mozem mat prijem popri MD,a kolko popri RD?A ked by popri MD prijem nemohol byt,ako by ste to riesili?
Nieco som tu k tejto teme nasla,ale neviem,ci to mozem brat zavazne......
Dakujem velmi pekne za odpoved....
Moniqa
29.05.09,08:07
Nikto mi na to nevie odpovedat?
Tweety
29.05.09,08:13
Rada by som poprosila o radu......
Som zamestnaná,15.6.2009 nastupujem na MD.Budem pokracovat s pracou uctovnicky doma,az do dovrsenia veku dietata 3r.To znamena,ze budem pracovat aj cez matersku dovolenku,aj rodicovsku.Mozem mat prijem popri MD,a kolko popri RD? Môžeš, odmedzené to ničím nie je. Samozrejme, hovorím o príjme na dohodu. Ale kedže práca účtov. je opakovaná práca, DoVP nie je práve najlepšia, skôr by som uzatvorila DoPČ. A ked by popri MD prijem nemohol byt,ako by ste to riesili?
Nieco som tu k tejto teme nasla,ale neviem,ci to mozem brat zavazne......
Dakujem velmi pekne za odpoved....
A čo by nevedel nikto. :) Odpoveď v texte.:)
veronikasad
29.05.09,08:22
Rada by som poprosila o radu......
Som zamestnaná,15.6.2009 nastupujem na MD.Budem pokracovat s pracou uctovnicky doma,az do dovrsenia veku dietata 3r.To znamena,ze budem pracovat aj cez matersku dovolenku,aj rodicovsku.Mozem mat prijem popri MD,a kolko popri RD?A ked by popri MD prijem nemohol byt,ako by ste to riesili?
Nieco som tu k tejto teme nasla,ale neviem,ci to mozem brat zavazne......
Dakujem velmi pekne za odpoved....
Počas poberania materského to musí byť príjem, ktorý nevstupuje do VZ pre platenie odvodov do SP - teda na dohodu o prač.činnosti /rozsah práce max. 10 hod. týždenne/

30
Všeobecné podmienky nároku na nemocenské dávky zamestnanca
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html#hore)

Zamestnanec má nárok na nemocenskú dávku, ak tento zákon neustanovuje inak, ak

a) splnil podmienky ustanovené na vznik nároku na nemocenskú dávku počas trvania nemocenského poistenia alebo po jeho zániku počas trvania nároku na výplatu nemocenskej dávky alebo v ochrannej lehote a
b) nemá príjem, ktorý sa považuje za vymeriavací základ podľa § 138 ods. 1 až 5 za obdobie, v ktorom nevykonáva činnosť zamestnanca z dôvodov uvedených v § 33 ods. 1, § 39 ods. 1, § 48 ods. 1 a § 49 ods. 1.
Moniqa
29.05.09,10:20
Dakujem za odpoved...takze ako som spravne pochopila,tak mozem na DoPC zarobit neobmedzene mnozstvo penazi za mesiac:-)))a nebude ohrozena moja MD....vdaka..super