ivahuma
26.05.09,14:03
Ahojte,

vybavenie stavebneho povolenia mame za sebou. Je nejaka obmedzena doba, do kedy sa musi so stavbou zacat? Tzn. ze dlzka trvania stavebneho povolenia je nejak casovo limitovana?
Gabi03
26.05.09,12:09
Áno, je. Malo by to byť uvedené na stavebnom povolení.
buchač
26.05.09,12:15
Ahojte,

vybavenie stavebneho povolenia mame za sebou. Je nejaka obmedzena doba, do kedy sa musi so stavbou zacat? Tzn. ze dlzka trvania stavebneho povolenia je nejak casovo limitovana?

Niekto začne aj bez neho , na čo sa trápiš ...

Uder základy , postav dom , sasaď strom , sploď dieťa a potom sa staraj ...;)

http://zilina.sme.sk/c/4297960/slotovci-stavaju-bez-stavebneho-povolenia.html


:: Stavba bez právoplatného stavebného povolenia:

.....Ak stavebný úrad zistí, že stavba bola postavená bez stavebného povolenia alebo v rozpore s ním, začne z vlastného podnetu konanie a vyzve vlastníka stavby, aby v určenej lehote predložil doklady o tom, že sa stavba môže dodatočne povoliť a nie je v rozpore s verejnými záujmami chránenými zákonom a osobitnými predpismi.

:: Čo Vás to môže stáť:
• Na základe zistení v rámci konania môže stavebný úrad nariadiť stavbu odstrániť na
...náklady investora.
• V lepšom prípade sa investorovi určí pokuta za porušenie stavebného zákona.
• Ďalším problémom môže byť nesúhlas správcov sietí na napojenie stavby z dôvodu
.. nedostačujúcej kapacity príslušnej siete.
• Keďže účastníkmi konania sú aj susedia dotknutého pozemku, na ktorom stavba
.. stojí, rovnako nemusia súhlasiť s umiestnením, výškou stavby alebo percentom
.. zastavanosti.
• V neposlednom rade sa Vaše náklady na správne poplatky zdvojnásobia.

Ešte som nebol počul , aby stavebný úrad dal niekomu odstrániť stavbu ...;):cool:
Vždy je možnosť sa odvolať a Slovensko je malé , jedná veľká rodina .
Tým nechcem povedať , že sú len vyvolení a iní .
Aj tých iných sa to týka tiež , veď sa toho uverejnilo už dosť v rôznych médiách ...
ivahuma
26.05.09,12:18
Dakujem pekne. Zijeme momentalne v zahranici, stavebne povolenie lezi doma na Slovensku... to len aby som nevypadala hlupo :-)
Gabi03
26.05.09,12:26
Možno neprikážu odstrániť, ale aj nemalú pokutu môžu uložiť. A pri stavaní sa tie peniaze na pokutu mohli "uložiť" aj inak.
Miloš Mičega - CIMOM TN
26.05.09,16:28
Ahojte,

vybavenie stavebneho povolenia mame za sebou. Je nejaka obmedzena doba, do kedy sa musi so stavbou zacat? Tzn. ze dlzka trvania stavebneho povolenia je nejak casovo limitovana?



§ 67 ods. 2 stavebného zákona

"Stavebné povolenie stráca platnosť, ak sa so stavbou nezačalo do dvoch rokov odo dňa, keď nadobudlo právoplatnosť, pokiaľ stavebný úrad v odôvodnených prípadoch neurčil na začatie stavby dlhšiu lehotu.".


Dokedy má byť stavba dokončená by malo byť uvedené v stavebnom povolení.


CIMOM
milan395
26.05.09,17:46
Do dvoch rokov stráca právoplatnosť ak sa nezačne stavať ale žiadny dátum ukončenia stavby na stavebnom povolení trebárs ja nemám.
Miloš Mičega - CIMOM TN
27.05.09,04:42
Do dvoch rokov stráca právoplatnosť ak sa nezačne stavať ale žiadny dátum ukončenia stavby na stavebnom povolení trebárs ja nemám.

Ja netvrdím, že to má v stavebnom povolení, ale že to má byť v stavebnom povolení.

V § 66 ods. 2 písm. d) SZ je uvedené (pojednáva o stavebnom povolení) :


2) Záväznými podmienkami uskutočňovania stavby sa zabezpečí, prípadne určí

d) lehotu na dokončenie stavby,



CIMOM
lakon
02.03.10,05:53
Ahoj poraďáci

Mám takýto problém. Stavebný úrad mi vydal stavebné povolenie na zmenu stavby 6.2.2009, a termín ukončenia stavby určil na 28.2.2009. Firma ktorej som prestavbu strechy, a zateplenie zadal, začala stavbu v septembri 2009, s ubezpečením že všetko stihnú. Nestihli. Strechu aj zateplenie síce máme, ale so strašnými nedorobkami, a okapy sú do protispádu, čo som už reklamoval. Nemienim to teda od nich prevziať, len aby som mohol požiadať o kolaudáciu. Akým spôsobom požiadať o predľženie termínu ukončenia stavby? Niekde tu na porade som to už čítal, ale teraz to nemôžem nájsť. Ďakujem