cistko
26.05.09,14:07
Neviem ci som tuto temu spravne zaradila, dufam ze ano. Som na materskej dovolenke, konkretne uz na rodicovskom prispevku. Do prace by som sa mala teoreticky vratit v septembri v roku 2010....no v poslednom case sa s manzelom pohravame s myslienkou mat dalsie dietatko:Dodrazdza nas jedine financna neitosta a preto by som sa chcela opytat ako to teraz "funguje" pokial by sa mi podarilo otehotniet este skor ako sa vratim do prace ako by mi bola vypocitavana materska dovolenka? Mala by som narok vratit sa do prace aj po tejto dalsej materskej dovolenke? Vyplaca sa jednorazovy prispevok aj pri narodeni druheho dietata? Pocula som nieco o forme poistenia, ktore sa plati este pred otehotnenim a potom sa doplaca k materskej dovolenke ci k rodicovskemu prispevku...Co v pripade ak by som na buduci rok v septembri do prace nastupila, pretoze by sa mi dovtedy nepodarilo otehotniet a o mesiac by som zistila ze som zase tehotna. Moze ma zamestnavatel prepustit? Co by bolo pre mna najvyhodnejsie? Dakujem vopred za vsetky rady:)
cistko
27.05.09,10:16
Niktonevie poradit?:eek:
cistko
29.05.09,09:02
:-(
cistko
03.06.09,08:19
aspon linky kde by som si to mohla nastudovat? neviete?
ivka70
03.06.09,09:52
Aj po dalsej materskej a rodicovskej dovolenke je zamestnavatel povinny vam pridelit pracu podla pracovnej zmluvy.

Pokial sa do prace vratite a budete tehotna a oznamite to zamestnavatelovi, ste ako tehotna chranena pred vypovedou.

Prispevok na dieta sa vyplaca a moznost dobrovolneho poistenia existuje, napr. v teme http://www.porada.sk/t93378-materska-2009-a.html a aj v dalsich. treba sa povrtat na porade :).