ja.stevo
26.05.09,15:04
Ahojte.potreboval by som poradit pred asi 6.7 rokmi som si narobyl kopec neplechy tu som mal pozicku tam som zasa nechal vysiet pausal a kade co dokopy je toho povise no moj problem sa tyka skor toho ako by som si to dokazal upratat ja som totiz to cele roky na slovensku nezil vratil som sa a ocakaval som ze ma zacnu ty exekutory nahanat pretoze posta ktora mi doteraz chodila nebola mnou preberana a kde je je zystit nemozne nasiel som si stalu pracu nezarabam zle no naraz vsetko iste nevyplatim mal by som zaujem zacat platit len komu a ako to zystit no a ktomu jeden papier co mi dosiel je o zastaveni jednej exekucie a tomu uz v podstate vobec nerozumiem?
JarkaL
26.05.09,13:07
Na konci vety je síce otáznik, ale otázku som nezaregistrovala. Môžeš upresniť, na čo sa nás vlastne pýtaš?
ja.stevo
26.05.09,13:40
Ako by som dokazal najst toho co mu to mam vyplatit? (exekutora ...) A taktiez ohladom toho zrusenia je mozne aby stratili zaujem?Ci to je len daka finta a ja sa mam bat co to idu robyt dalej?
arizona
26.05.09,14:00
Asi vieš, u koho si bral pôžičku,alebo u koho máš nesplatený paušál. Začni tam. Bud sa s nimi dohodneš o splátkach, alebo Ti povedia akému exekútorovi to prípadne posunuli. S exekútorom sa môžeš tiež dohodnúť na splátkovom kalendári.
Hlavne nečakaj na zázrak, že na Teba možno zabudnú! Ozvú sa neskôr,ale s riadne navýšenou dlžobou...
02Michaela
27.05.09,05:44
Ako by som dokazal najst toho co mu to mam vyplatit? (exekutora ...) A taktiez ohladom toho zrusenia je mozne aby stratili zaujem?Ci to je len daka finta a ja sa mam bat co to idu robyt dalej?
Ak Ti prišiel papier o zastavení exekúcie, tak by tam pravdepodobne mal byť aj exekútor, ktorý vymáhal exekúciu. Čiže stačí preštudovať papier, vyčítať meno exekútora, zájsť za ním a on Ti už povie (aj keď to by malo byť tiež uvedené v papieri, od ktorej spoločnosti dostal návrh na exekúciu) kto od Teba vymáha peniažky. No a treba sa sním dohodnúť na splátkach, alebo vyhľadať firmu a dohodnúť sa s firmou.
Stanislav 1975
27.05.09,06:15
Ahojte.potreboval by som poradit pred asi 6.7 rokmi som si narobyl kopec neplechy tu som mal pozicku tam som zasa nechal vysiet pausal a kade co dokopy je toho povise no moj problem sa tyka skor toho ako by som si to dokazal upratat ja som totiz to cele roky na slovensku nezil vratil som sa a ocakaval som ze ma zacnu ty exekutory nahanat pretoze posta ktora mi doteraz chodila nebola mnou preberana a kde je je zystit nemozne nasiel som si stalu pracu nezarabam zle no naraz vsetko iste nevyplatim mal by som zaujem zacat platit len komu a ako to zystit no a ktomu jeden papier co mi dosiel je o zastaveni jednej exekucie a tomu uz v podstate vobec nerozumiem?
Števko, ale oceňujem ťa, že si chceš dať tieto veci do poriadku a neschovávaš sa kade tade- fakt si cením, že si si vstúpil do svedomia a začal tieto veci riešiť- nieje taký každý...
iriska
27.05.09,06:34
Ak Ti prišiel papier o zastavení exekúcie, tak by tam pravdepodobne mal byť aj exekútor, ktorý vymáhal exekúciu. Čiže stačí preštudovať papier, vyčítať meno exekútora, zájsť za ním a on Ti už povie (aj keď to by malo byť tiež uvedené v papieri, od ktorej spoločnosti dostal návrh na exekúciu) kto od Teba vymáha peniažky. No a treba sa sním dohodnúť na splátkach, alebo vyhľadať firmu a dohodnúť sa s firmou.


Tej zastavenej exekúcii sa momentálne nevenuj - a v tom uznesení by aj malo byť napísané z akého dôvodu je ex. zastavená, len ho stačí prečítať...
Inak súhlasím s názorom, že treba navštíviť, resp. napísať mobilnému operátorovi, banke a iným inštitúciám, aby ti odpísali aký máš dlh a navrhnúť aké splátky im môžeš dávať. Samozrejme nie všetkým naraz, lebo počítaj s tým, že medzičasom ťa môže zastihnúť exekútor s ešte úplne iným dlhom.
kaupke
27.05.09,06:39
Ako by som dokazal najst toho co mu to mam vyplatit? (exekutora ...) A taktiez ohladom toho zrusenia je mozne aby stratili zaujem?Ci to je len daka finta a ja sa mam bat co to idu robyt dalej?
Never tomu , že zabudli ! K nám do firmy prišla v pondelok výzva a exekučný príkaz , aby sme zrážkami zo mzdy strhávali nášmu zamestnancovi jeho staré chriechy . Lenže zamestnanec u nás už 4 roky nerobí , presťahoval sa - nevieme kam , a exekučný príkaz je za neuhradené veci z roku 1999 !!!
Takže začni platiť , aj keď len po splátkach , a bude to dobré , hodne zdaru
ja.stevo
28.05.09,17:28
Velmi pekne vam dakujem za pomoc.Smim sa este cosi opytat.ak by na mna ten exekutor prisiel zobereme mi cely plat kym sa to nesplati ? aci len cast zneho ja neviem ako by som prezil mam na mysli byvanie ci stravu.taktiez som rozmyslal ze snad pozickou tam by som si mohol asi vysku splatok zvolit a fungovat dalej .ale ak by mi ten exekutor musel nechat dake minymum tak ta pozicka by bola len plytvanim penazi vsak?
02Michaela
28.05.09,17:34
Velmi pekne vam dakujem za pomoc.Smim sa este cosi opytat.ak by na mna ten exekutor prisiel zobereme mi cely plat kym sa to nesplati ? aci len cast zneho ja neviem ako by som prezil mam na mysli byvanie ci stravu.taktiez som rozmyslal ze snad pozickou tam by som si mohol asi vysku splatok zvolit a fungovat dalej .ale ak by mi ten exekutor musel nechat dake minymum tak ta pozicka by bola len plytvanim penazi vsak?
Musí Ti nechať životné minimum. Ale radšej by som tomu predišla a dohodla sa sním na splátkach. ;)
ja.stevo
28.05.09,18:21
To mi padol kamen zo srdca! dakujem!