2016
26.05.09,15:07
Zdravim...
Vidim ze sa to tu len tak hemzi radamy a potrebujem poradit aj ja...
Prave som cerstvo ukoncil skolu a uz dlhsiu dobu rozmyslam ze zacnem podnikat len neviem ako nato...potrebujem vediet co vsetko potrebujem kolko to asi stoji atd.Chcem zacat tym ze budem predavat ZN.oblecenie po internete cize bez predajne cisto len E-shop.Ak sa mi to rozbehne casom predajna pribudne...Zrejme potrebujem zivnost len neviem aku a ci sa za to nieco odvadza aj ked zatial nic nebudem predavat...takisto kde mozem zohnat distrubutora veci a ako to funguje...tak ak ma niekto z vas skusenosti prosim poradte.
Zatial dakujem
Lianka
26.05.09,13:43
Tu mas vsetky temy o eshopoch: http://www.porada.sk/search.php?searchid=8363432
Prevadzkovatelia eshopov tu vedu aktivne diskusie a vymienaju si skusenosti.

Tvoja otazka ohladom podnikanie ja strasne siroka, o podnikani a s tym suvisiacimi povinnostami je tu cela Porada.sk.

Na uvodnej strane najdes zakony, potrebne pre SZCO najma:
Zakon o zivnostenskom podnikani,
Zakon o dani z prijmov,
Zakon o zdravotnom poisteni,
Zakon o socialnom poisteni
(Zakon o DPH)

Ak ta zaujima nieco konkretne, zadaj do vyhladavania klucove slovo, najdes temy, v ktorych sa to rozoberalo: http://www.porada.sk/search.php?do=process Ak nenajdes, poloz otazku.
Lianka
26.05.09,13:45
Prave som cerstvo ukoncil skolu...

Strednu, vysoku?


... ci sa za to nieco odvadza aj ked zatial nic nebudem predavat...

Ako SZCO budes platit prvy rok len zdravotne poistenie vo vyske 41,37 EUR mesacne. Od jula dalsieho roku po prekroceni obratu aj socialne poistenie. Po skonceni kalendarneho roka a podani danoveho priznania zaplatis pripadnu dan.
2016
26.05.09,18:21
No strednu skolu ale nie celkom ostavaju mi ustne maturity ale tie az v septembri da sa zacat este pred tymy maturitamy ale musim pockat do septembra?
Ozaj ked chcem mat ten E-shop zivnost musim mat?
Dáša_
26.05.09,18:39
No strednu skolu ale nie celkom ostavaju mi ustne maturity ale tie az v septembri da sa zacat este pred tymy maturitamy ale musim pockat do septembra?
Ozaj ked chcem mat ten E-shop zivnost musim mat?

minimálne potrebuješ živnosť na nákup a predaj - maloobchod v rozsahu voľných živností
Marína
26.05.09,18:53
Áno, musíš, buď živnosť(fyzická osoba) alebo napr. spoločnosť s ručením obmedzeným(právnická osoba). Pod živnosťou sa rozumie sústavná činnosť, ktorá sa prevádzkuje samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok, ktoré ustanovuje zákon.
ondrejvla
26.05.09,19:14
No strednu skolu ale nie celkom ostavaju mi ustne maturity ale tie az v septembri da sa zacat este pred tymy maturitamy ale musim pockat do septembra?
Ozaj ked chcem mat ten E-shop zivnost musim mat?

Odporúčam si pozisťovať všetko ohľadne živnosti, lebo ju potrebuješ, ale myslím, že tými maturitami si len polepšíš.
Porozmýšľaj dobre, aby si nerobil chyby a potom nenariekal...
2016
27.05.09,09:42
Po dlhom študovaní na tejto stránke som našiel takmer všetko čo som potreboval a pomaly, ale isto sa blížim k vačšiemu rozhýbaniu mojich plánov...No mám ešte problém s hľadaním distribútora! Chcem predávať veci zn. ako Lonsdale,Fredd Perry určite sú vám známe...Nikde však nemožem nájsť dodávateľa...Na jednom E-shope som našiel, že ak sa chcem stať autorizovanou predajňou tejto značky mám sa ozvať...Ozval som sa už niekoľko krát no nikdy odpoveď neprišla.Takže stále stojím na tomto mieste a nemožem sa akosi pohnúť.Neviete o niekom alebo nemáte skúsenosti ohľadom tejto veci???
Ďakujem
Dáša_
27.05.09,13:31
Chcem predávať veci zn. ako Lonsdale,Fredd Perry určite sú vám známe...

mimotemyale určite netuším, o čom je reč :cool: ale vlastne, google mi našlo http://www.lonsdale.sk/
2016
27.05.09,13:48
mimotemyale určite netuším, o čom je reč :cool: ale vlastne, google mi našlo

Práveže nájdem iba stránky ktoré predávajú tieto značky ale dovozcu nájsť nemožem...zatial jediná možnosť ako sa dostať k týmto veciam tejto značky je, že to budem kupovať práve z obchodov vo veľkom a predávať...aby som vyžil zas len drahšie čím nemám šancu to predať :confused:...preto hladám dovozcu...
Dáša_
27.05.09,13:52
Práveže nájdem iba stránky ktoré predávajú tieto značky ale dovozcu nájsť nemožem...zatial jediná možnosť ako sa dostať k týmto veciam tejto značky je, že to budem kupovať práve z obchodov vo veľkom a predávať...aby som vyžil zas len drahšie čím nemám šancu to predať :confused:...preto hladám dovozcu...

a nedovážajú si to sami?
Pohar
27.05.09,18:34
Tu mas vsetky temy o eshopoch: http://www.porada.sk/search.php?searchid=8363432
Prevadzkovatelia eshopov tu vedu aktivne diskusie a vymienaju si skusenosti.

Tvoja otazka ohladom podnikanie ja strasne siroka, o podnikani a s tym suvisiacimi povinnostami je tu cela Porada.sk.

Na uvodnej strane najdes zakony, potrebne pre SZCO najma:
Zakon o zivnostenskom podnikani,
Zakon o dani z prijmov,
Zakon o zdravotnom poisteni,
Zakon o socialnom poisteni
(Zakon o DPH)

Ak ta zaujima nieco konkretne, zadaj do vyhladavania klucove slovo, najdes temy, v ktorych sa to rozoberalo: http://www.porada.sk/search.php?do=process Ak nenajdes, poloz otazku.

mne ten link nešiel otvoriť? robim niekde chybu?
ondrejvla
27.05.09,19:22
mne ten link nešiel otvoriť? robim niekde chybu?

Ani mne... Asi robíme chybu obaja?!
Lianka
28.05.09,07:40
mne ten link nešiel otvoriť? robim niekde chybu?

Uz ani mne. Ten link mal byt na vyhladavanie (bez zadania akehokolvek klusoveho slova), asi som ho nespravne skopirovala - mal byt takto: http://www.porada.sk/search.php
2016
28.05.09,18:16
Tak už som po dlhom hladaní našiel distributora...síce to nieje úplne ono, ale treba nejako začať.V najbližších dňoch idem na úrad skúsiť vytiahnuť zo štátu nejakú dotáciu na začiatok aby som sa nemusel nikomu zadlžovať
2016
03.06.09,14:05
Prosím vás potrebujem vediet koľko stojí vybavenie živnosti! Hľadal som,aj som našiel,ale rozne sumy rozne postupy a rozne dátumy kedy to platilo...tak by som potreboval aktuálne koľko to stojí...chcem si vybaviť živnosť voľnú-moloobchod (ten známy E-shop )!
Koľko stojí živnosť komplet vybavenie,koľko to asi trvá,čo všetko musím mať?
Koľko sa platí mesačne sociálne poistenie a odkedy?
Koľko sa platí zdravotné poistenie mesačne a odkedy?
Ako je to z daňamy? To sa vybavuje raz za rok? Aké su tam výdavky alebo to záleží od množstva predaného tovaru?
Ďakujem vám
Dáša_
03.06.09,14:28
Prosím vás potrebujem vediet koľko stojí vybavenie živnosti! Hľadal som,aj som našiel,ale rozne sumy rozne postupy a rozne dátumy kedy to platilo...tak by som potreboval aktuálne koľko to stojí...chcem si vybaviť živnosť voľnú-moloobchod (ten známy E-shop )!
Koľko stojí živnosť komplet vybavenie,koľko to asi trvá,čo všetko musím mať?
Koľko sa platí mesačne sociálne poistenie a odkedy?
Koľko sa platí zdravotné poistenie mesačne a odkedy?
Ako je to z daňamy? To sa vybavuje raz za rok? Aké su tam výdavky alebo to záleží od množstva predaného tovaru?
Ďakujem vám

no teda, na tieto otázky treba celu poradu komplet, aby sa ti odpovedalo naraz :)))

Začnem od konca - dane musíš priznať a zaplatiť do 31.3. za predchádzajúci kalendárny rok. Vydavky su tam také, aké skutočne máš a máš na ne doklady. v jednoduchom účtovníctve vydavky nazáležia od predaného tovaru, ale od toho, čo si ty zaplatil svojim dodavatelom, plus odvody. To je tak zjednodusene povedane.

Ak budes podnikat prvy rok, tak socialne poistenie platit nemusíš, len potom do 30.6 nasledujúceho roka musíš priniesť výpis z danového priznania na socialnu poisťovnu.
Zdravotné poistenie platit musíš, ak nie si niekde zamestnaný, prípadne študent a neplatí za teba štát.
Dáša_
03.06.09,14:36
k vybaveniu živnosti potrebuješ výpis z registra trestov - žiadaš na okresnej prokuratúre podľa trvalého bydliska. Vačšina by to už mala robiť na počkanie.

Potom pojdeš na živnostenský úrad a požiadaš (tuším maju na to špecialne tlačivo - malo by sa dať stiahnuť aj z internetu) o živnosť. Za každú jednu živnosť platíš tuším 3€, po starom 100Sk. Na živnosstenský list sa čaká, do 7 dní by to mali stihnúť. Potom sa musíš prihlásiť na danový urad (lehota 8 dní, ak si dobre pamatam), na zdravotnu poistovnu.
veronikasad
03.06.09,14:38
k vybaveniu živnosti potrebuješ výpis z registra trestov - žiadaš na okresnej prokuratúre podľa trvalého bydliska. Vačšina by to už mala robiť na počkanie.

Potom pojdeš na živnostenský úrad a požiadaš (tuším maju na to špecialne tlačivo - malo by sa dať stiahnuť aj z internetu) o živnosť. Za každú jednu živnosť platíš tuším 3€, po starom 100Sk. Na živnosstenský list sa čaká, do 7 dní by to mali stihnúť. Potom sa musíš prihlásiť na danový urad (lehota 8 dní, ak si dobre pamatam), na zdravotnu poistovnu.
Dáška, to už nie je potrebné. Vybaví to za teba živ. úrad.
Dáša_
03.06.09,15:21
Dáška, to už nie je potrebné. Vybaví to za teba živ. úrad.

aha, poviem manželovi, radil mi :)))

Vďaka
martina2907
20.07.09,11:16
Mozem sa opytat, ako je to, ak predam tovar do inych krajin EU? Co vsetko potrebujem k tej zivnosti, ak chcem predavat online v ramci EU.Dakujem.