Kvietocek
27.05.09,06:56
Dobre ranko. Prosim Vas ako precislovat vsetky doklady v UCT MRP? Jedna sa o to, ze uhrady na BV som robila ID a nie cez uhrady odberatelov alebo dodavatelov a tak mi v salde nesparuje uhradu a fakturu a ostava mi to nevyparovane. Chcem to opravit ale tym sa mi porusia poradove cisla. Ako to spravit tak aby som mala vsetky cisla spravne zasebou ked si opravim tieto uhrady?
Dakujem
Tamila
27.05.09,06:41
Prečíslovať zápisy by sa mali dať cez peňažný denník - funkcie - prečíslovanie skupín zápisov a prečíslovalnie zápisov. Ale nemám to vyskúšané, neprečíslovala som ešte. Úhrady musíš opraviť cez knihy faktúr.
Kvietocek
27.05.09,06:52
Dakujem za odpoved
Kvietocek
27.05.09,07:30
Ma este niekto skusenost s precislovanim v MRP? Kazda rada doabra dakujem :)
Tamila
27.05.09,07:34
Určite si pred prečíslovaním pre istotu zazálohuj údaje na disketu alebo kľúč.
Kvietocek
27.05.09,07:48
Kedy mam spustit funkciu precislovania pred tym nez si opravim uhrady alebo po oprave?
Tamila
27.05.09,09:59
Podľa mňa najprv vymaž tie úhrady, ktoré nie sú cez knihy fa, potom ich zaúčtuj ako majú správne byť a potom daj prečíslovanie dokladov, kde by sa ti mali zrušiť voľné čísla po vymazaní. Ale určite si najprv zazálohuj údaje, keby nastal nejaký problém, aby si si ich mohla obnoviť. Môžeš to skúsiť aj tak, že si skopíruj firmu a vyskúšaj si to najprv v tej kópii. Potom ju vymažeš.
Kvietocek
27.05.09,10:20
Dakujem :)
lenkak
27.05.09,17:58
Najprv vymaž interné zápisy, potom nahraj správne úhrady cez fa, zálohuj, a potom prečísluj denník.
babička
27.05.09,18:26
Myslím si, že netreba nič prečíslovať. Stačí v knihe daňových dokladov doplniť do faktúr úhradu-t.j.dátum,suma,č.výpisu.Keď sa program opýta, či zaúčtovať úhradu do denníka, tak nie, lebo je tam už cez ID. Ale pozor, aj úhrady v ID musia mať uvedený symbol. Potom to pekne vypáruje. Mám to vyskúšané.
Tamila
28.05.09,07:05
Ide to tak opraviť ako píše babička, skúšala som to. V peňažnom denníku som do okienka "Zdroj/doklad" dostala číslo fa tak, že som v účtovnom zápise číslo dokladu dala č. fa, dala som preniesť doklad a potom som späť opravila č. ID. Pretože z knihy fa mi to neprenieslo č. fa na spárovanie. Ale je to lepšie ako prečíslovať denník a vymazávať ID.
babička
28.05.09,14:36
Tento postup, ktorý som včera popísala, platí pre MRP-DOS a tam skutočne stačí doplniť vo faktúre úhradu a v ID číslo faktúry, natvrdo bez akéhokoľvek prenášania. Ako je to v MRP-WIN to veru neviem.
lenkak
28.05.09,16:58
dá sa to tak aj vo win, len treba dávať pozor na zdroj, doklad úhrady aby bol všade rovnaký a samozrejme dátum.