Juraj33
14.07.04,12:20
Chcel by som sa spýtať, či je potrebné v prípade že nie som plátca DPH uviesť na faktúre text "Nie som plátca DPH" aj keď je na faktúre DPH-čka rozpísaná, v tomto prípade samozrejme v nulovej sadzbe. Je faktúra bez tohoto textu zle vystavená a môže mi ju odberateľ na základe tohoto vrátiť ako zlú? Vďaka.
vladan
14.07.04,10:55
myslím, že nie. A ak nie ste platiteľom DPH, tak podľa zákona o DPH, ani faktúru vystavovať nemusíte. Vy by ste sa mali riadiť zákonom o účtovníctve. Ale ak vystavujete faktúru tak myslím, že to nie je na škodu veci. Takže formulka "nie som platca DPH" nie je vôbec podstatná. Pekný deň
marianna
14.07.04,10:56
V zákone to myslím nieje nikde uvedené, či to na faktúre musí byť. Na niektorých faktúrach, ktoré dostávame od neplatcov to je uvedené na niektorých nie. Pre mňa ako platcu DPH, ak tam nieje vyčíslená daň, tak samozrejme si ju nemôžem odpočítať. A ak na mieste dodávateľa nie jen IČ DPH, tak viem že ide o neplatcu. Takže myslím že chyba to nieje ak tam neuvediete že ste neplatca DPH.
Heni
14.07.04,15:58
Mne sa uz tiez stalo, ze niektori odberatelia na tejto veticke nástojili.
MIRKA
14.07.04,18:50
Podľa mňa by ste sumu nemali uvádzať v rozpise na sadzby vôbec. Stačí, ak bude na fa suma na úhradu, ale bez rozpisu.
Ak nemáte na fa IČ DPH a sumy nerozpísané do sadzieb, tak by malo byť odberateľovi jasné, že ide o neplatiteľa DPH a netreba tam uvádzať formulku.