milosk
27.05.09,10:42
Ahojte poradaci,
chcem sa spytat, ci mi nevie nahodou niekto poradit s mojim web-om. Pokusam sa rozchodit BLOG a moje CMS mi vypisuje totok:
Pro ctenare vaseho Blogu pro pridani komentare, musite specifikovat cestu k verejne slozce na vasem serveru. Musite take zajistit zpristupneni verejne slozky pro zapis a nastaveni administrace pro spravu komentaru. Prosim kontaktujte vaseho weboveho poskytovatele pro ziskani detailu o ceste k zpristupneni zapisu do slozky.

No a ked som kontaktoval prevadzkovaatela webu, odpisal mi totok: veskere potrebne informace zjiskate vypisem phpinfo().
Prikaz staci vlozit do rootu Vaseho webu.

no a kedze som obycajny uzivatel, neviem kam mam napisat tento prikaz....

ak sa najde dobraa dusa, ktora mi poradi, budem jej velmi povdacny.

vdaka
Fero11
27.05.09,10:56
do hlavneho adresara, kde mas nakopirovane vsetky subory a adresare (inak sa to nazyva aj root) potrebne k chodu webu, este nakopiruj tento subor, co je v prilohe (samozrejme rozbal ho a nakopiruj). Potom chod na svoj web a zadaj adresu http://tvoja_adresa.sk/info.php a uvidis info o php, co je spustene, rozne cesty atd ...
milosk
27.05.09,11:52
dakujem Fero1 za info.... vyskusam to

este raz vdaka
milosk
29.05.09,18:34
Ty Fero11,
sice mi to info.php funguje, ale aj tak tym hodnotam vacsinou nerozumiem, nevies mi poradit, ktora hodnota je ta spravna? respektive aky je nazov hodnoty, ktoru tam mam hladat? aby som mohol zadat cestu, nakolko tych moznosti podla vypisu je vela, ktora by mala byt ta spravna.........
Fero11
30.05.09,02:20
Ja nepoznam ten CMS, ale to co pises, ze Pro ctenare vaseho Blogu pro pridani komentare, musite specifikovat cestu k verejne slozce na vasem serveru. Musite take zajistit zpristupneni verejne slozky pro zapis a nastaveni administrace pro spravu komentaru. Prosim kontaktujte vaseho weboveho poskytovatele pro ziskani detailu o ceste k zpristupneni zapisu do slozky.
zrejme je pre ten blog nejaky konfiguracny subor a tam mas nastavit cestu na hlavny adresar. Potom pre ten adresar musis nastavit atributy, predpokladam, ze na 755 (t.j. aby si ty mohol vsetko a ostatny citat a vykonavat). alebo 777 aby mohol kazdy vsetko
Inak ako som uz napisal, nepoznam CMS, ale podla chyby co si napisal to vyzera na toto co som napisal ja
Myslim, ze phpinfo() ti ani k tomu netrebalo