evuska
27.05.09,11:10
Dobrý potrebujem radu. Moja mamka mala poistenie domácnosti od Allianz slovenskej poisťovne. Ku 12.05.2006 sme ju rušili a uzatvorili novú. Bola dodržaná 6 týždňová výpovedná lehota. Celý čas sa nič nediaľo a minulý týždeň nám prišla Výzva na uhradenie dlžného poistenia. Celé tie tri roky nič neprišlo žiadna upomienka alebo čo ja viem až teraz toto a ak nezaplatíme tak nás dajú k súdu. Presne to znie: mandant s Vami uzatvoril poistnú zmluvu č. , ktorá zanikla dňa 27.09.2007 v zmysle § 801 Občianského zákonnika z dôvodu nezaplatenie postného. Manadnt má v súlade s ust. § 803 ods. 1 Občianského zákonnika voči Vám nárok na dlžné poistné za obdobie od 12.05.2006 do 27.09.2007 vo výške ..... Ono to nie je veľa ale ide mi o princíp môžu si oni spätne nárokovať na poistné za takú dlhu dobu. Lebo viem že tie 3 až 6 mesiacov môžu ale vyše roka? Ono ja som si istá že som tu výpoved poslala načas ale už nemám podací lístok lebo som ho zahodila som si myslela že je všetko v poriadku ved nič iné okrem toho za tu dobu neprišlo. Poradte mi prosím ako to riešiť. Eva