Koreniny Macek
27.05.09,11:24
Ahojte.Chcel by som vstupiť do združenia s terajším zamestnávateľom ,ale ešte nemám ŽL.Združenie by malo trvať len do 30.06.09.Mal by som byť aj platcom dph.Čo myslíte stihnem to zatiaľ vôbec všetko vybaviť?Po zrušení združenia by som pokračoval v tých istých prenajatých priestoroch ako združenie. Mal by som podnikať v oblasti cestovného ruchu , vzdelanie aj prax mám,a pri tom prevádzkovať závodnú jedáleň koncesiu by mala manželka , ktorá má koncesnu listinu u terajsieho zamestnavateľa, ktorý by bol tym druhym členom združenia.Zajtra by sme začali písať zmluvu ohladne združenia.
Dakujem za skore odpovede.
hanelie
27.05.09,09:59
Združenie by malo trvať len do 30.06.09
na takú krátku dobu nemá význam zakladať združenie / FO alebo PO? /


Po zrušení združenia by som pokračoval v tých istých prenajatých priestoroch ako združenie.
:confused:
Koreniny Macek
27.05.09,10:30
Združenie musíme založiť z toho dôvodu ,aby som mohol pokračovať v prenajatých priestoroch inak by firma prenajímajuca t.č. musela vyhlásiť výberové konanie na nového nájomcu/ a možno by aj nemala záujem prevádzkovať budovu/ Doterajší nájomca / môj zamestnavateľ / končí živnosť 30.06. a nechcem zostať nezamestnaný.
Lianka
27.05.09,10:53
Chcel by som vstupiť do združenia s terajším zamestnávateľom ,ale ešte nemám ŽL. ... Zajtra by sme začali písať zmluvu ohladne združenia.

Pokial este nemas zivnost zalozenu, ziadnu zmluvu o zdruzeni podpisat nemozes. Ma ist o zdruzenie podnikatelov, ty v sucasnosti (bez ZL) nie si podnikatelom.
Zita5
27.05.09,11:07
Združenie musíme založiť z toho dôvodu ,aby som mohol pokračovať v prenajatých priestoroch inak by firma prenajímajuca t.č. musela vyhlásiť výberové konanie na nového nájomcu/ a možno by aj nemala záujem prevádzkovať budovu/ Doterajší nájomca / môj zamestnavateľ / končí živnosť 30.06. a nechcem zostať nezamestnaný.

Dobre chápem , že u Vás sa nejedná o združenie FO uzatvorené za účelom dosiahnutia spoločného zisku s Vašim zamestnávateľom , ale Vám sa jedná o združenie podnikajúcich v spoločnom priestore v ktorom Zmluvou o združení si určite len výšku úhrady , ktorou budete prispievať za užívanie spoločných priestorov ?
Koreniny Macek
27.05.09,11:08
Ide o zmluvu dvoch FO, ja som myslel koncepciu , po vydaní ZL len dopíšeme udaje.
Zita5
27.05.09,11:13
Ide o zmluvu dvoch FO, ja som myslel koncepciu , po vydaní ZL len dopíšeme udaje.

Preštudujte si nasledovný link a potom napíšte čo vlastne chcete , z akého dôvodu sa chcete združiť .
http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html
Zita5
27.05.09,11:16
Ešte sa takto spýtam ......chcete podnikať na základe zmluvy o združení s Vašim terajším zamestnávateľom a chcete si deliť príjem aj výdaj dosiahnutý Vašou spoločnou činnosťou dohodnutým pomerom ?
Koreniny Macek
27.05.09,11:17
Bude to za účelom zisku, ale jedná sa o to , že od 01.07. by som tam zostal len sám v prenajatých priestoroch a terajší majiteľ objektu suhlasí s tým , že bez výberového konania na nájomcu , ja tam zostanem ako nájomca.
hanelie
27.05.09,11:44
účel je špekulatívny - pozor na komplikácie / v súvislosti so založením združenia
Zita5
27.05.09,11:49
účel je špekulatívny - pozor na komplikácie / v súvislosti so založením združenia

To isté si myslím aj ja .
skalka40
28.05.09,08:19
Ahojte, chcela by som sa este spytat ci je mozne z casoveho hladiska stihnut
vsetky papierove zalezitosti pocnuc od ZL az po DU a pod. ,aby sa dane zdruzenie mohlo zalozit a hlavne co si myslite vobec o celom probleme okolo toho, mam vstupit do toho, ci radsej nie dik .
akina
28.05.09,08:49
ŽL vybavíte, ak máte všetky potrebné doklady, do 5 pracovných dní na ŽÚ. Treba ale myslieť na to, že ak idete podnikať dvaja spolu v združení, každý z vás musí mať vlastný ŽL na všetky činnosti, v ktorých budete podnikať, združenie nemá vlastnú právnu subjektivitu, preto podmienka, aby ste všetky živnosti mali obaja zapísané na vlastnom ŽL ( ináč by išlo o neoprávnené podnikanie ). Podnikanie v cestovnom ruchu je široký pojem, je potrebné špecifikovať, čo konkrétne budete robiť ( sprievodca cestov.ruchu, prevádzkovanie CK alebo agentúry, ubytovanie ... atď ), od toho sa odvíjajú aj doklady o odbornej spôsobilosti, ktoré sa predkladajú pri vydaní ŽL. Na činnosť " prevádzkovanie závodného stravovania " sa nevydáva koncesná listina ale živnostenský list.