EIP
27.05.09,11:58
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na neplatené voľno a odvody do ZP. Našlo som viacero článkov na túto tému, ale chcem sa ešte niečo spýtať, čo som tu nenašla.
Máme pár zamestnancov, ktorí mali neplatné voľno. Ja, keďže som bola nová som nevedela, že keď má zamestnanec neplatené voľno, tak za tie dni, treba zaplatiť odvody do ZP z min.vymeriavacieho základu. Teraz by som to chcela napraviť. Ale týka sa to ešte roka 2008.
Otázka znie, aj keď má ten zamestanec VZ vyšší ako je min. mzda, aj tak to musím zaplatiť, je to tak? To si opravím tú výplatnú pásku, ktorá je chybná v tom roku 2008 a ak tam budem mať nedoplatky, tak im to sthnem v najbližšej výplate, je to tak?
lebo mi bolo ešte povedané, že ak to neplatené voľno nespôsobí, že budem mať VZ menší ako min. mzda, tak nič opravovať nemusím.
Prosím Vás, poraďte mi, ako to mám urobiť.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc
veronikasad
27.05.09,10:00
Ak VZ zamestnanca presiahol min. mzdu nemusíš nič opravovať. Ak je nižší, platí preddavky najmenej z min.mzdy
EIP
27.05.09,10:07
Takže keď mal ten zamestnanec neplatené voľno napr. 9 kal. dní a mal za ten príslušnú kalendárny mesiac hrubú mzdu 16 000,- Skk, tak nemusím nič počítať? Nemusím si zistiť VZ za tých 9 dní a odviesť preddavky z min. mzdy?
Ďakujem