zeppka
27.05.09,12:23
Ahojte,
potrebujem si dať potvrdiť na študijnom oddelení VŠ vážený študijný priemer kvôli prijímačkam na magisterské štúdium. Na AIS-e danej univerzity to nie je zrozumiteľne definované, ako si ho stiahnuť a nik z našej skupiny na to ani neprišiel- sú tam komplikácie...Na študijnom sú ochotní stiahnuť ho- vytlačiť, ale len za poplatok okolo 17 €. Ani po telefóne nie sú ochotní to vysvetliť... Majú právo vyžadovať poplatok? Nie je to ich povinnosť stiahnuť ho a potvrdiť bezplatne?
ivka70
27.05.09,10:36
A nasli ste v nejakom zakone, ze by to bola ich povinnost?

Nakolko to nie je zalezitost, ktoru potrebuje kazdy student, predpokladam, ze taka zakonna povinnost ani neexistuje.

Pokial to robia mimo zakona, mozu to mat spoplatnene platnym cennikom.
Lianka
27.05.09,10:49
Co je AIS? :eek:

Ide o verejnu skolu, ci sukromnu?

Ak by Vam to aj islo stiahnut, tak ci tak Vam to musi studijne oddelenie potvrdit, nie? (peciatka, podpis) V tomto pripade by to bolo bezplatne?
ivka70
27.05.09,10:57
AIS = Akademický informačný systém (asi Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, mozno aj inej VS)
zeppka
27.05.09,15:24
Do aisu zapisujú hodnotenia vyučujúci, dá sa kontrolovať cez inet. Študenti sa doň prihlasujú aj na štátne skúšky a podobne. Mali by sa z neho dať stiahnuť hodnotenia a priemery - každý, kto chce pokračovať na mgr štúdium ich musí priložiť k prihláške. Konkrétne ide o UMB v BB.
Ide o to, že logicky by to mali stiahnuť oni na študijnom a hneď by to potvrdili, aby nedošlo k falzifikátom, ktoré sa v dnešnej dobe tak ľahko dajú zhotoviť... Podľa mňa by za to nemali brať prachy...
Keby to tam bolo aspoň prehľadne popísané, ale vôbec nie je...:mad:
Bohužiaľ vôbec neviem, či na to majú právo... - možno áno, možno nie- v zákonoch sa nevyznám, preto tu hľadám pomoc, aby som sa vedela zorientovať. Ale ktovie, či nemajú dáky vnútorný poriadok,.., ktorý im umožňuje robiť si čo chcú:(
Lianka
27.05.09,15:29
Ak existuje vnutorny poriadok, mal by byt k dispozicii (idealne na webe) - skus pozriet. Na webe by mohol byt aj manual k tomu AISu. Podla mojho nazoru by mal existovat cennik (tiez dostupny) za sluzby, ktore su spoplatnene. Na webe nie je nic? :confused:

Podobny system mame aj my, len ja chodim na sukromnu skolu, tak by ma prip. poplatok neprekvapil. Ja som to potvrdenie ani nevidela, aj ked ho bolo treba, kedze som pokracovala na II. stupni studia na tej istej skole.
zeppka
29.05.09,13:55
Ďakujem Vám za rady a ochotu pomôcť. :) Už som to tam konečne našla. Len som s tým zabila kopec času:mad:, pretože to tam nie je jednoznačné viditeľné. Mohla som ho využiť zmysluplnejšie... Želám pekný deň :)
Hegi1988
17.10.09,11:28
Zdravím
mal by som jednu otázku ohľadne váž. študijného priemeru, ako ho počítame je mi jasné, počítame súčin kreditov a známky ktoré som dostal, čo však neviem je to že pri súčte kreditov sa majú započítať len kredity predmetov pri ktorých bola aj skúška alebo aj predmety ktoré boli v danom roku ukončené len zápočtom a tiež sú tam kredity... za odpoveď dakujem
Lianka
17.10.09,11:32
Pozri smernice (studijny poriadok) Vasej skoly, u nas napr. takto:

"... Počíta sa pre každého študenta za akademický rok, za prvú etapu štúdia a za celé štúdium. Vypočíta sa tak, že sa za hodnotené obdobie študentovi spočítajú súčiny kreditového ohodnotenia a numerickej hodnoty známky za všetky absolvované predmety a vydelia sa súčtom kreditov dosiahnutých za dané obdobie. (Pri výpočte váženého študijného priemeru za akademický rok sa kredity použijú aj pri známke 4 – FX)."