pasuliatko
27.05.09,13:04
Ahojte, mám problém. Asi pred mesiacom nám jeden človek z domu spravil zadnú bránu aby sa dalo ňou vychádzať. Všetko bolo v poriadku až dokým sa jedna babka aktivistka postarala o nejakú petíciu, aby sa brána nepoužívala. Ževraj má 14 podpisov a to nebola u každého len u vytypovaních ľudí čo vedela,že jej to podpíšu a pritom keď sa išla brána robiť nič nehovorila. Sú tam vložené spoločné peniaze z celého domu a ona nám chce zabrániť to používať. Neviete mi niekto poradiť čo máme robiť? Ďakujem za rady a želám pekný deň :)
buchač
27.05.09,11:22
Ahojte, mám problém. Asi pred mesiacom nám jeden človek z domu spravil zadnú bránu aby sa dalo ňou vychádzať. Všetko bolo v poriadku až dokým sa jedna babka aktivistka postarala o nejakú petíciu, aby sa brána nepoužívala. Ževraj má 14 podpisov a to nebola u každého len u vytypovaních ľudí čo vedela,že jej to podpíšu a pritom keď sa išla brána robiť nič nehovorila. Sú tam vložené spoločné peniaze z celého domu a ona nám chce zabrániť to používať. Neviete mi niekto poradiť čo máme robiť? Ďakujem za rady a želám pekný deň :)

Trochu neúplná informácia ..

Brána do dvora , alebo zadný vchod do paneláku , domu ...Ale aj tak je to jedno , vaše peniaze .

Koľko je nájomníkov / majiteľov / vo vchode ? Lebo :

V prípade, ak vlastníci bytov a nebytových priestorov rozhodujú o nebytových priestorov v dome, ako aj o úvere a o zabezpečení úveru, rozhodujú vždy hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.
pasuliatko
27.05.09,11:58
Trochu neúplná informácia ..

Brána do dvora , alebo zadný vchod do paneláku , domu ...Ale aj tak je to jedno , vaše peniaze .

Koľko je nájomníkov / majiteľov / vo vchode ? Lebo :

V prípade, ak vlastníci bytov a nebytových priestorov rozhodujú o nebytových priestorov v dome, ako aj o úvere a o zabezpečení úveru, rozhodujú vždy hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

zadný vchod do paneláku, bytov je tu 22 čiže aj majiteľov. schôdza ohladom toho nebola a keby bola nič sa nevyrieši:mad:
arizona
27.05.09,12:04
Ako oddvodňuje "babka" aby sa brána nepoužívala ?
Máte iba jeden vchod do paneláku? Ak áno, dajte na tie nové dvere tabuľku "únikový východ". Možno to obhájite-kvôli bezpečnosti v prípade požuaru apod.;)
pasuliatko
27.05.09,12:10
Ako oddvodňuje "babka" aby sa brána nepoužívala ?
Máte iba jeden vchod do paneláku? Ak áno, dajte na tie nové dvere tabuľku "únikový východ". Možno to obhájite-kvôli bezpečnosti v prípade požuaru apod.;)

nie to by bol druhý vchod. kedysi mala argument,že tam chodia feťáci a neviem kto všetko a pritom nikto tam nechodil asi má halucinácie. a pritom ona ma okna na druhy smer než je ten vchod.
arizona
27.05.09,12:18
mimotemy možno jej vadí práve to, že tam nemá okná!Nemá prehľad ... :D:D:D Ako to má chudera všetko odsledovať?:confused: :mad::eek:
buchač
27.05.09,12:19
Ešte by som bol rád , ako by tomu zabránila , alebo ako by chcela zabrániť ....Hm , k tomu ešte mne ....;)
Nemusí sa predsa používať tento vchod pravidelne , o uzamýkaní ani nehovorím .
Na hlavu postavené , žiaľbohu .
Ale ostatní susedovci vedia , do čoho idú , sú oboznámení s problémom ?
Tiež som chodil po podpisovú akciu na určitý priestor a okrem prezenčky som aj vysvetlil o čo sa jedná a ukázal aj návrh zmluvy ...

Čo keď budú práve oni raz potrebovať práve ten vchod použiť za nejakým účelom / väčší kus nábytku , chladnička .....blá,.../


Ako to má chudera všetko odsledovať?:D:---:D:---:D
pasuliatko
27.05.09,12:23
Ešte by som bol rád , ako by tomu zabránila , alebo ako by chcela zabrániť ....Hm , k tomu ešte mne ....;)
Nemusí sa predsa používať tento vchod pravidelne , o uzamýkaní ani nehovorím .
Na hlavu postavené , žiaľbohu .
Ale ostatní susedovci vedia , do čoho idú , sú oboznámení s problémom ?
Tiež som chodil po podpisovú akciu na určitý priestor a okrem prezenčky som aj vysvetlil o čo sa jedná a ukázal aj návrh zmluvy ...

Čo keď budú práve oni raz potrebovať práve ten vchod použiť za nejakým účelom / väčší kus nábytku , chladnička .....blá,.../

:D:---:D:---:D

dobrý postreh. ale ako som napísala ona bola len u vytypovaních čo jej to podpísali a určite ani nevedeli čo. som rozmýšlala chodiť po susedoch a aby podpísali aby sa používal a ked nie nech mi povedia racionálne dôvody prečo nie. a okrem toho mala to urobiť ešte predtým , než sa začalo vôbec niečo robiť.a nie teraz ked peniaze sú už minuté.:confused:
arizona
27.05.09,12:33
Ked sú už dvere urobené,asi Vás nedonúti ich zamurovať.;)
Dvere zamykajte, aby sa tadiaľ nedostali cudzí. Kľúče dajte iba tým, čo tam bývajú. Ved tak sa to robí aj na iných bytovkách.
Ked sa už niekto cudzí bude chcieť dostať do bytovky, tak prejde cez hlavný vchod. Ten zamykáte?
Neboj sa, babku to onedlho prejde,nájde si inú zábavku.
pasuliatko
27.05.09,12:39
Ked sú už dvere urobené,asi Vás nedonúti ich zamurovať.;)
Dvere zamykajte, aby sa tadiaľ nedostali cudzí. Kľúče dajte iba tým, čo tam bývajú. Ved tak sa to robí aj na iných bytovkách.
Ked sa už niekto cudzí bude chcieť dostať do bytovky, tak prejde cez hlavný vchod. Ten zamykáte?
Neboj sa, babku to onedlho prejde,nájde si inú zábavku.

babku to už drží dlhé roky :D na hlavnom vchode máme aj zvončeky, nie ten sa nezamyká. ale to,že oni pustia dnu kade koho a potom sa tu kradne a neviem čo to je už dobre...
pasuliatko
07.06.09,11:32
zatial to nijak nepokračuje, kľúče nemáme ešte ale akonáhle budeme mať budeme ten vchod používať a babka si môže trhnúť nohou. :)
Fajoska
07.06.09,14:32
zatial to nijak nepokračuje, kľúče nemáme ešte ale akonáhle budeme mať budeme ten vchod používať a babka si môže trhnúť nohou. :)
Šak teda !!