Claira
27.05.09,14:46
Docitala som sa taku vec ze od 03/09 ma aj danovy nerezident pravo na danovy bonus a uplatnenie nezdanitelnej casti ZD na maznelku v pripade, ze prijem takehoto danoveho nerezidenta tvori najmenej 90% prijmov zo zdrojov SR.Viete mi prosim niekdo hore uvedene potvrdit? Poculi ste o tom? Dakujem moc
mzdarka renca
27.05.09,12:55
Nárok na DB je len vtedy, ak má trvalý pobyt v SR.
Monika Kováčová
27.05.09,13:19
Zákon o dani z príjmu § 33 ods. 10:
(10) Daňový bonus podľa odsekov 1 až 9 si môže uplatniť len daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky.
Katy a R
27.05.09,13:35
.. asi si mala na mysli toto ...
Úprava súm nezdaniteľných častí základu dane na daňovníka a na manželku (manžela) na roky 2009 a 2010

zvyšuje sa nezdaniteľná časť základu dane z 19,2-násobku platného životného minima (3 435,27 eura) na 22,5-násobok platného životného minima, t. j. za rok 2009 predstavuje 4 025,70 eura,
znižuje sa hranica základu dane, po prekročení ktorej sa nezdaniteľná časť základu dane postupne začne znižovať, až úplne zanikne.

Základ dane sa znižuje o nezdaniteľnú časť na manželku (manžela), o príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, finančné prostriedky na účelové sporenie a poistné na životné poistenie a daň o daňový bonus aj u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území SR v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov, ktoré mu plynú zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí.

zdroj stránka DR http://www.drsr.sk/wps/portal
j.u.l.i.a
28.05.09,04:37
a ja som bola v tom, že náš zahraničný štatutár má nárok na DB keď má dočasný prechodný pobyt spolu s rodinou a zdržiava sa tu počas celého roka. Mýlim sa? Má nárok aspoň na NČZD za manželku, keď ona nepracuje?