mazo
27.05.09,15:15
Zdravim a prosim o radu.

Dnes som mal rozhovor s nadriadenym o tom, ze od 1.6. (mozno aj neskor, chcem sa vyhnut vypovednej lehote) chcem nastupit v inej firme a chcem ukoncit pracovny pomer dohodou.
Predlozil som mu ziadost, kde boli tieto datumy jasne uvedene. On mi moju ziadost podpisal.

Teraz moja otazka: Mozem tuto podpisanu ziadost chapat tak, ze ju akceptoval a mozem ist do inej firmy podpisovat zmluvu?
Resp, ake nalezitosti musim urobit/mat pred podpisom novej zmluvy?

Dakujem :)
Lianka
27.05.09,13:27
Ziadost o co? Aky bol text tej "ziadosti"?
veronikasad
27.05.09,13:29
Zdravim a prosim o radu.

Dnes som mal rozhovor s nadriadenym o tom, ze od 1.6. (mozno aj neskor, chcem sa vyhnut vypovednej lehote) chcem nastupit v inej firme a chcem ukoncit pracovny pomer dohodou.
Predlozil som mu ziadost, kde boli tieto datumy jasne uvedene. On mi moju ziadost podpisal.

Teraz moja otazka: Mozem tuto podpisanu ziadost chapat tak, ze ju akceptoval a mozem ist do inej firmy podpisovat zmluvu?
Resp, ake nalezitosti musim urobit/mat pred podpisom novej zmluvy?

Dakujem :)
Čo rozumieš pod podpísaním žiadosti ? Nadriadený ti podpísal na kopii prevzatie žiadosti o ukončenie prac. pomeru, alebo napísal, že súhlasí so skončením PP dohodou.
mazo
27.05.09,13:52
podpisal prevzatie...
Lianka
27.05.09,13:58
Pokial si v tom dokumente, ktory si mu odovzdal, len ziadal o suhlas s ukoncenim pracovneho pomeru dohodou k urcitemu dnu a zamestnavatel ti podpisal LEN prevzatie tohoto dokumentu, nepovazovala by som to za suhlas.

S ukoncenim pracovneho pomeru dohodou musia suhlasit obidve strany.
veronikasad
27.05.09,13:58
Podpísanie prevzatia žiadosti neznamená súhlas so skončením prac. pomeru. Možno tvoj nadriadený nie je o tom ani kompetentný rozhodnúť. Ak do konca mesiaca nedostaneš odpoveď "isti" sa výpoveďou - do 31.5. podaj výpoveď, najlepšie osobne, poštu by nemuseli do konca mesiaca prevziať.
Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca a je 2-mesačná. V rámci plynutia VD môžeš - so súhlasom zamestnávateľa - skončiť prac.pomer dohodou.
mazo
27.05.09,19:11
Dakujem vam za odpovede.
UZ je mi jasne, ze sme sa nedohodli a caka ma dvojmesacna vypovedna lehota.
Tedal len ak to stihnem dat zamestnavatelovi podpisat do konca mesiaca. Problem je v tom, ze pracujem na pobocke v Bratislave a sidlo firmy je v Martine. To znamena dnes alebo zajtra musim cestovat a dat mu to podpisat?
Predpokladam, podla toho co tu bolo napisane, ze posta ani mail nemaju vyznam...