bea
27.05.09,16:42
Na stránke Sociálnej poisťovne pribudlo:
"Sociálna poisťovňa určuje zamestnávateľovi, ktorý zamestnáva 5 a viac zamestnancov, s účinnosťou od 1. septembra 2009 zasielať registračný list fyzickej osoby (RLFO) a mesačný výkaz poistného a príspevkov miestne príslušnej pobočke elektronicky prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU)."

http://www.socpoist.sk/aktuality-zasielanie-registracneho-listu-fo-a-mesacneho-vykazu-poistneho-a-prispevkov-od-1-septembra-2009/1755s24901c
IVEB
27.05.09,16:32
Ďalšie direktívne nariadenie od štátnej inštitúcie.
KEJKA
27.05.09,16:40
uznajte však, že je to ďaleko pohodlnejšie......
kkllc
27.05.09,16:41
A čo keď nemá Internet? Bude mu ho platiť SP?
Ivana Š
27.05.09,16:50
uznajte však, že je to ďaleko pohodlnejšie......

Je to pohodlnejšie pre toho, kto má internet a nemá problém ho používať :)

nakoľko máme v práci zamestnanca, na ktorého poberáme príspevok na zamestnávanie z UPSVR, a musíme predkladať výkazy zo SP aj ZP s pečiatkou inštitúcie o podaní, ešte 8x ma neminie cesta do okresného mesta v rámci pracovnej doby :---
Dav
27.05.09,16:51
A čo keď nemá Internet? Bude mu ho platiť SP?
Dobrý nápad! Ale vážne - existujú aj verejné internetové pripojenia, a v tomto prípade poplatok za použitie internetu = VOZD. Alebo náklad - služby.
Rozalka
28.08.09,12:43
vema
31.08.09,08:29
Ja mám v jednej firme 4 hlavné pracovné pomery a jednu dohodu. Musím posielať elektronicky? Ďakujem
vikinka
31.08.09,08:31
Áno,aj dohodári sa počítajú do počtu zamestnancov.
hanelie
07.09.09,08:34
milí poraďáci, aký je váš názor:
ak zľ má k 31.08. 7 zamestnancov, ale k 1.9. už len štyroch, treba poslať výkazy prostredníctvom EZU ? / ak predtým nemal zmluvu so SP na zasielanie EZU
mzdarka renca
07.09.09,08:57
milí poraďáci, aký je váš názor:
ak zľ má k 31.08. 7 zamestnancov, ale k 1.9. už len štyroch, treba poslať výkazy prostredníctvom EZU ? / ak predtým nemal zmluvu so SP na zasielanie EZU
Hanka, asi áno, nakoľko za 08/2009 sa bude posielať v 09/2009. Ale ja osobne by som to neriešila, ak nemáš potrebu, resp. nechceš výkazy zasielať elektronicky, tak by som to zaslala klasicky poštou, a spolu s mesačným výkazom by som im oznámila, že od 1.9.09 má firma 4 zamestnancov a hotovo.
hanelie
07.09.09,09:07
tak som to aj riešila - odhlášky 3 zc som podala spolu s oznámením, že zľ nevzniká povinnosť zasielať výkazy prostredníctvom EZU, pretože k 1.9. má 4 zc - pani povedala, že je to OK, ak som nebola predtým registrovaná, ale dnes pri podávaní výkazov v papierovej forme mi iná pani povedala, že som tieto už mala podávať elektronicky -
Laura1
09.12.10,11:23
Ahojte,
omylom som zle nahlásila brigádnika - /elektronicky/, potrebujem zrušiť nahlášku a zaslať novú./ októbrová nahláška/
Skúšam to, ale nevidím možnosť zrušenia RLFO, prosím, poraďte mi.
Vopred Vám ďakujem, Alžbeta
skonline
09.12.10,11:38
aj v tomto novom rozhrani je moznost stornovania prihlasky, chod na prehlad RLFO (nie na prehlad podani), vyber dokument a hore je moznost storna, pokial ma este dokument priznak nespracovany.
Laura1
09.12.10,12:16
asi to už nepôjde, ako som písala, je to z októbra je "odoslaný na spracovanie" - akceptovaný.
:mee:
teta v sociálke povedala, že sa to dá - vyzerám ako blbec, už sa nebudem trápiť a pôjdem tam zajtra osobne.
Tamila
09.12.10,12:21
asi to už nepôjde, ako som písala, je to z októbra je "odoslaný na spracovanie" - akceptovaný.
:mee:
teta v sociálke povedala, že sa to dá - vyzerám ako blbec, už sa nebudem trápiť a pôjdem tam zajtra osobne.
Urob to listom - storno :http://www.porada.sk/t153141-zrusenie-odhlasky-ezu.html
skonline
09.12.10,12:53
tak som si pozrel prirucku k tomuto novemu dizajnu, o storne sa pise len v obsahu, v prirucke veru uz nie, napriek tomu ze mi to tam dnes svieti, lebo som certstvo prihlasoval jedneho dohodara...

A este moja osobna skusenost v pobockou SP v BB zo septembra. Tiez som mal zly datum odhlasky, ale telefonicky som natrafil na ochotnu pani, ktora mi na zaklade e-mailovej poziadavky zrusila odhlasku a mohol som nasledovne el.podat spravnu so spravnym datumom.

P.S. to zrusenie prihlasenia je aj v tejto novej verzii, ja to nemozem vyskusat, lebo nemam este toho dohodara spracovaneho, ale Laura1 ty to skus...a daj sem vediet, ci to funguje.
Laura1
09.12.10,13:22
Vyzerá to tak, že som na to prišla!
zadám si: vytvoriť nové RLFO - je tam možnosť výberu tak isto ako na tlačive RLFO:
- prihláška
- prerušenie
- zmena
- odhláška
- zrušenie prihlásenia
Zadám si zrušenie prihlásenia.:)



Ja som mala taký problém, že prihláška išla v čas, len omylom som zadala pracovný pomer - zamestnanec namiesto "dohodár" a to by bol prúser, dohodár nám robil pár hodín a za zamestnanca by sme platili vysoké odvody!
Zruším si starú prihlášku a pošlem novú správnu.
Jano24
25.01.11,08:41
To už majú na pobočkách sociálnej poisťovne od 1.1.2011 nejaké nové tlačivá na Mesačný výkaz poistenia a príspevkov? V tom čo mali doteraz je uvádzana nula ako druhé číslo na zaukruhľovanie na eurocenty, ale zaokruhľuje sa už inák aj na ďalší eurocent, tak tam už nula nemusí byť.Logika káže že by malo byť nové tlačivo bez tej uvádzanej 0.