vierkat
21.07.05,15:51
ahojte poraďáci...

ako mám postupovať pri zaúčtovaní bločku z ERP vystaveného na mobilný telefón. telefón stál 1,- Sk. aké konkrétne účty mám použiť?
ďakujem za odpovede...
bea
21.07.05,14:19
Ja účtujem na 501xxx/221 a vediem v operatívnej evidencii. Aj keď sme ho kúpili za "korunu"(predpokladám, že ide o paušál), hodnotu má vyššiu a sú k nemu účtované faktúry.
vierkat
21.07.05,14:22
ďakujem. čo znamená, že je vedený v "operatívnej evidencii"?
evina
21.07.05,14:34
ďakujem. čo znamená, že je vedený v "operatívnej evidencii"?Vedieš si evidenciu majetku odpísaneho priamo do nákladov, t.j. pod 30 tis., resp. nehmotného pod 50 tis.
bea
21.07.05,14:39
Ja používam SW Pohoda a tam vediem evidenciu drobného dlhodobého majetku, ktorý nezaraďujem do "klasického" dlhodobého majetku,teda účtujem ho rovno do nákladov, ale chcem mať o ňom evidenciu aj dlhšie ako jeden rok. Inak stačí aj evidencia v exceli. To ide len o to, že pri kontrole sa dá dokázať, že sme napr. ten mobil kúpili a k nemu máme fakturovaný paušál, prípadne opravu, dokúpime baterku a pod. Tak isto vediem napr. aj počítač do 30000,-- Sk, fax a pod., aby som mohla bez problémov účtovať o spotrebnom materiáli, oprave ...