joevi
27.05.09,15:52
ahoj poradaci

dnes som sa dozvedel neprijemnu spravu-mam padaka z prace :confused:
mal som skusobnu dobu 3 mesiace pocas ktorych som bol dva tyzdne PN
skusobna doba podla zmluvy mi skoncila 15 maja 2009 a dnes je 27 maja 2009. ked som bol pocas skusobnej doby PN-skusobna doba sa predlzuje o to obdobie??????
mohli by sta mi s tym dako poradit prosim????

pozrel som si zmluvu a bolo tam napisane-

zamestnanec sa zamestnava od 16 februara 2009.

doba trvania pracovneho pomeru/vypovedna doba

pracovny pomer sa uzatvara na dobu urcitu a konci dnom 15 februara 2010,bez potreby vyslovnej vypovede.skusobna doba je do 15 maja 2009

pre obe strany platia platia zakonne vypovedne doby podla slovenskeho prava.vypovedna doba je dva mesiace.
zamestnavatel ma v zmysle paragraf 62 ods.3 zakonnika prace pravo na penaznu nahradu v sume priemerneho zarobku zamestnanca za jeden mesiac,ak zamestnanec nezotrva pocas plynutia vypovednej doby u zamestnavatela.


vopred vam dakujem za kazdu radu
Tweety
27.05.09,17:08
ahoj poradaci

dnes som sa dozvedel neprijemnu spravu-mam padaka z prace :confused:
mal som skusobnu dobu 3 mesiace pocas ktorych som bol dva tyzdne PN
skusobna doba podla zmluvy mi skoncila 15 maja 2009 a dnes je 27 maja 2009. ked som bol pocas skusobnej doby PN-skusobna doba sa predlzuje o to obdobie??????
mohli by sta mi s tym dako poradit prosim????

pozrel som si zmluvu a bolo tam napisane- zamestnanec sa zamestnava od 16 februara 2009.

doba trvania pracovneho pomeru/vypovedna doba

pracovny pomer sa uzatvara na dobu urcitu a konci dnom 15 februara 2010,bez potreby vyslovnej vypovede.skusobna doba je do 15 maja 2009

pre obe strany platia platia zakonne vypovedne doby podla slovenskeho prava.vypovedna doba je dva mesiace.
zamestnavatel ma v zmysle paragraf 62 ods.3 zakonnika prace pravo na penaznu nahradu v sume priemerneho zarobku zamestnanca za jeden mesiac,ak zamestnanec nezotrva pocas plynutia vypovednej doby u zamestnavatela.


vopred vam dakujem za kazdu radu
Áno, skúšobná doba sa predlžuje o dni trvania DPN, to znamená, že PP ukončili s tebou ešte v skúšobnej dobe. Tu VD neplatí.

§72 ZP
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
terezamaria
27.05.09,17:11
ahoj poradaci

dnes som sa dozvedel neprijemnu spravu-mam padaka z prace :confused:
mal som skusobnu dobu 3 mesiace pocas ktorych som bol dva tyzdne PN
skusobna doba podla zmluvy mi skoncila 15 maja 2009 a dnes je 27 maja 2009. ked som bol pocas skusobnej doby PN-skusobna doba sa predlzuje o to obdobie??????
mohli by sta mi s tym dako poradit prosim????

pozrel som si zmluvu a bolo tam napisane-

zamestnanec sa zamestnava od 16 februara 2009.

doba trvania pracovneho pomeru/vypovedna doba

pracovny pomer sa uzatvara na dobu urcitu a konci dnom 15 februara 2010,bez potreby vyslovnej vypovede.skusobna doba je do 15 maja 2009

pre obe strany platia platia zakonne vypovedne doby podla slovenskeho prava.vypovedna doba je dva mesiace.
zamestnavatel ma v zmysle paragraf 62 ods.3 zakonnika prace pravo na penaznu nahradu v sume priemerneho zarobku zamestnanca za jeden mesiac,ak zamestnanec nezotrva pocas plynutia vypovednej doby u zamestnavatela.


vopred vam dakujem za kazdu radu

Zamestnávateľ s Tebou mohol skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe aj počas PN-ky. Skúšobná doba sa o dni PN-ky predlžuje, takže má zamestnávateľ právo s Tebou pracovný pomer skončiť aj 27.5., nakoľko sa Ti nadstaví o konkrétne dni práceneschopnosti.
terezamaria
27.05.09,17:14
Áno, skúšobná doba sa predlžuje o dni trvania DPN, to znamená, že PP ukončili s tebou ešte v skúšobnej dobe. Tu VD neplatí.

§72 ZP
Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

(1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.(2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.

Písali sme to asi naraz, akurát ja som bola stručnejšia.