dusanka361
27.05.09,16:01
Vie mi niekto poradiť,či môžem byť doma na predlženej rodičovskej dovolenke so zdravým dieťaťom do 6 rokov, ktoré navštevuje štátnu MŠ a ja si nenárokujem na žiadne dávky. V akom prípade za mna odvádza štát odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne? Započítava sa to obdobie do odpracovaných rokov na dôchodok?
Ďakujem
brčko
27.05.09,14:34
Vie mi niekto poradiť,či môžem byť doma na predlženej rodičovskej dovolenke so zdravým dieťaťom do 6 rokov, ktoré navštevuje štátnu MŠ a ja si nenárokujem na žiadne dávky. V akom prípade za mna odvádza štát odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne? Započítava sa to obdobie do odpracovaných rokov na dôchodok?
Ďakujem

ak dieťa chodí do škôlky (je jedno na kolko hodín), tak nemôžeš byť dôchodkovo poistená štátom, t.j. neráta sa ti to do dôchodku. Nesplnaš podmienku riadnej starostlivosti o dieťa podla zákona o soc.poistení, ktorý sa v definícii riadnej starostlivosti o dieťa odvoláva na zákon o rodič.príspevku.

ak chodí dieťa do škôlky max. 4 hodiny denne, tak môžeš byť zdravotne poistená štátom ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov podla zákona o zdrav.poistení (v tomto zákone je iná definícia).
jana32
28.09.09,08:03
Dobrý deň, chcem sa opýtať na takýto problém. Zamestnankyńa si zo zdravotných dôvodov u dieťaťa požiadala o predĺženie rodičovskej dovolenky. Stačí mi na to jej žiadosť o predĺženie RD a podklady o zdravotnom stave dieťaťa? Ešte som taký prípad nemala. Ďakujem
veronikasad
28.09.09,08:05
Dobrý deň, chcem sa opýtať na takýto problém. Zamestnankyńa si zo zdravotných dôvodov u dieťaťa požiadala o predĺženie rodičovskej dovolenky. Stačí mi na to jej žiadosť o predĺženie RD a podklady o zdravotnom stave dieťaťa? Ešte som taký prípad nemala. Ďakujem
Pýtaj si od nej Rozhodnutie UPSVaR
jana32
29.09.09,02:45
Pýtaj si od nej Rozhodnutie UPSVaR


Ďakujem, Veronika, len jej končí rodičovská dovolenka dňa 30.9.2009 a papiere bude mať až po 15.10., čo s tým? Prakticky by mala nastúpiť dobvtedy do práce, nie? Lenže ťahať do práce ženu, ktorá má dieťa v takom zdravotnom stave ako ma ......
Reve
01.12.09,12:55
Ahojte,
mám problém, zamestnankyni končí rodičovská dovolenka 5.1.2010 - niečo som začula, že si ju chce predĺžiť kvôli zdravotnému stavu dieťaťa ale súčasne je dieťa nahlásené od januára do škôlky? Keď nenastúpi do práce 6.1.2010 ani neoznámi či si predlžuje rodičovskú dovolenku a nedonesie od UPSVaR papier tak ???? ostáva zamestnancom???? Ide hlavne o to, že máme zamestnankyňu, ktorá ju zastupuje počas MD a ktorú rozhodne nechceme zamestnávať ďalej....
Prosím, poraďte.
Ďakujem
Reve :mee::mee::mee:
brčko
01.12.09,13:07
reve, rozhodne by niečo oznámiť mala. Ak nemá papier z UPSVaR o dlhodobo nepriaznivom zdravotnom stave, tak bud nastúpi do práce alebo môže požiadať o čerpanie dovolenky, ak jej nejaká ostala alebo o neplatené volno (môžete, nemusíte vyhovieť) alebo očr, pn, ak bude dôvod.
Ak má druhá zamestnankyna v PZ dobu určitú na zadtupovanie počas MD a RD, tak jej končí PP ukončením RD tejto zamestnankyne.
Ak ale predloží doklad s upsvar a požiada o predlženú RD, tak PP druhej zamestnankyne pokračuje, ak nemáte v PZ uvedené, napr. že zastupuje do 3-och rokov dieťaťa.
Reve
01.12.09,16:34
ahoj,
ďakujem, je to problematické, ja čakám od týchto dvoch nejakú habaďúru, len neviem, čo z toho vyplynie - už som ju vyzvala, nech nahlási, kedy chcem nastúpiť do práce, uvidíme, ako to dopadne.
reve :confused:
megyna1
21.01.10,09:18
Dobrý deň, prosím vás, o mesiach mi končí 3r.rodičovská dovolenka, chcem si ju predlžiť z dôvodu nepriaznivého zdr.stavu dieťaťa.... žiadosť mám podanú. Chcem sa spýtať, ak mi schvália predlženú materskú.... musí zamestnávateľ so mnou po 3r. ukončiť pracovný pomer ? alebo ako postupuje zamestnávateľ voči mne? je povinný ma držať ďalšie 3 roky do veku 6r.dieťaťa? dakujem vopred za každú odpoveď!
maciatko150
15.08.10,07:16
Dobrý deň, vybavujem si žiadosť o predľženie rodičovskej dovolenky zo zlého zdravotného stavu dieťaťa, ide o to že dieťa sa mi narodilo 19.8. 2007 a 19.8.2010 uplynú 3 roky, čiže mi končí rodičovská dovolenka. A mne žiadosť vypisuje ešte len doktorka, a žiadosť sa vybavuje do 30 dní. Som zamestnaná a teraz neviem keď som si to začala vybavovať neskoro, že čo je najsprávnejšie urobiť, aby ma nevyhodili zo zamestnania.
Kým sa mi nevybaví to predĺženie, mám nastúpiť do zamestnania, alebo ísť na PN, či OČR, pretože som ešte na Pn ale z dobrovolného nemocenského poistenia. Ďakujem