peter3971
27.05.09,18:28
Vie mi niekto poradit či mozem dat odpojit elektriku vo svojom byte, ked tam byva manzelka, s ktorou som v rozvodovom konani a byt nespada do BSM (zdedil som ho)? dakujem za radu
arizona
27.05.09,17:03
Keď ju nebudeš platiť, odpoja ťa aj sami. :---
Ak ju platí manželka, prečo ju vypínať ? Ale to už je o inom...

Ak je byt Tvoj, tak ako majiteľ si so svojim bytom asi môžeš urobiť,čo uznáš za vhodné.
misoft
27.05.09,18:17
Otázkou je, čo tam robí manželka (budúca ex-), ak byt je výlučne tvojim vlastníctvom - to len tak na okraj.
Ale v podstate, ak si zapísaný u energetikov ako odberateľ ty, tak ty môžeš požiadať o zrušenie odberného miesta a odpojenie od prívodu.
Mária27
27.05.09,19:00
Najprv, zadávaj poriadne otázku, aby bolo jasné, o čo ide. O radu tu prosia všetci.

Manželka je stále tvoja manželka a má právo v byte bývať. Preto ho má aj právo riadne užívať. Videla som práve judikatúru z ČR, že po rozvode má nárok na náhradný byt, ak keď tento je len tvoj, čo v dnešnej dobe nie je problém zabezpečiť (stačí nájom). Z toho by ale vyplývalo, že aj po rozvode, kým nebude mať ponúknutý náhradný byt, má právo riadne užívať ten tvoj.
koordinatoreva
28.05.09,05:31
ešte taký maličký problém tu je...zapojenie naspäť elektriny stojí okolo 350 eur