didushik
28.05.09,07:06
Prosím poradte mi aký notebook si vybrať MACbook aluminium alebo dell XPS13.
neviem sa medzi nimi rozhodnúť, napíšte mi pre a proti.
Neviem ci pri APPLE mi nebude vadiť operačný systém ked vyše 10rokov som pracovala na windowse.
dakujem
Andy Kralik
28.05.09,05:38
Na prvom mieste treba zvazit na co budes notebook pouzivat. To je klucove.

MAC je "stylovejsi", ale budes potrebovat MAC kompatibilny software, co vo svete kde dominuje Windows je komplikovanejsie. Ak potrebujes notebook na pristup do internetu a zakladne kancelarske aplikacie tak je to jedno. Ak potrebujes k praci nejaky specializovanejsi software, tak si hlavne zisti ci taky software na MAC existuje.
ivka70
28.05.09,05:43
Neviem ako MAC, ale Dell ma vynikajuco riesene zaruky, reklamacie a opravy. V podstate do 24 hodin pridu manici, vymenia chybny diel na mieste za novy, chybny odvezu.

Toto vidim ako obrovsku vyhodu DELL + ta kompatibilita oproti MAC.
pistik71
28.05.09,14:47
To je fakt, Dell ma dobry servis, ale sa aj casto kazi :-) MAC je uplne o niecom inom, je to skratka MAC. Prechod z Win sice nebude hrozny, ale zaciatky budu tazke. Ale vatsina ludi co presli z Win na MAC sa spat nevratila.
Ak robis len office, internet a maily tak kludne aj MAC. Ja by som do toho isiel, ale kedze pouzivam book na rozne servisne veci, tak potrebujem Win (pre MAC proste niektore spec aplikacie nie su, resp. su nevyhovujuce).
Martina-BA
28.05.09,19:46
Pokial nemas vztah na ine systemy ako windows tak urcite DELL. MAC je pre ludi - ktory su casto pocitacovo zdatnejsi, a vacsinou presne vedia - ze chcu Maca. Pokial chces zit rovnakym zivotom ako doteraz tak DELL. Mac iba vtedy, pokial vies presne, o com MAC je.
misomiso
28.05.09,19:59
To je fakt, Dell ma dobry servis, ale sa aj casto kazi :-)

Presne toto mozem potvrdit. Mam XPS a uz mi na nom menili celu zakladnu dosku. Je sice pravda, ze u mna v obyvacke, ale aj tak by to mohlo vydrzat viac za tie peniaze. Myslim, ze ci dell alebo nedell, vsetky suciastky sa vozia aj tak z jednej fabriky. Ked to otvorite, tak je vovnutri same Made in China.
domenico.office
29.05.09,05:24
Nikto tu však nespomenul, že do MacBooku sa dá nainštalovať Windows a samozrejme i všetky programy, ktoré pracujú len pod Windows. Určite by som sa rozhodol podľa charakteru práce, na výkonné grafické aplikácie, hudbu, vsadil by som na Apple, na všetko ostatné by som sa rozhodol pre platformu IBM, teda klasické PC (notebook). Dovoľujem si upozorniť, že nezatracujem ani Dell, či inú značku na výkonné aplikácie, teda platformu IBM, vyjadril som len svoj názor na túto vec.
pistik71
29.05.09,14:01
Nikto tu však nespomenul, že do MacBooku sa dá nainštalovať Windows a samozrejme i všetky programy, ktoré pracujú len pod Windows. Určite by som sa rozhodol podľa charakteru práce, na výkonné grafické aplikácie, hudbu, vsadil by som na Apple, na všetko ostatné by som sa rozhodol pre platformu IBM, teda klasické PC (notebook). Dovoľujem si upozorniť, že nezatracujem ani Dell, či inú značku na výkonné aplikácie, teda platformu IBM, vyjadril som len svoj názor na túto vec.

Neblazni, MAC a Win? :eek: Ked uz MAC, tak aj so systemom mac. Ved Macky su preto spolahlive, ze maju system taky ako maju. Avsak v poslednom case je hardver uz ako pri PC (teda roznorody), takze predpokladam ze zacnu problemy aj tam.
Ja osobne by som Dell nechcel, lebo nemam dobre skusenosti. Ale su taki, co chvalia.
domenico.office
30.05.09,09:18
Neblazni, MAC a Win? :eek: Ked uz MAC, tak aj so systemom mac. Ved Macky su preto spolahlive, ze maju system taky ako maju. Avsak v poslednom case je hardver uz ako pri PC (teda roznorody), takze predpokladam ze zacnu problemy aj tam.
Ja osobne by som Dell nechcel, lebo nemam dobre skusenosti. Ale su taki, co chvalia.

Prosím, prečítaj si ešte raz dôkladne môj príspevok, o čom je. Že na profi prácu by som použil MAC, ale ak by niekomu chýbal Win, je možnosť ho tam nainštalovať. Čo by podľa teba mal užívateľ urobiť, ak jeho ekonomický soft je len pod Windows? Asi by si mal kúpiť druhý notebook.....:confused:
sthruska
30.05.09,09:40
Hmm. Teraz je už Mac považovaný skôr za imidžovú vec. Na bežnú prácu je predražený. Svoj technologický náskok už stratil (32 bitové RISC procesory). Osobnú skúsenosť s ním nemám. Jedného času som rozmýšľal nad linuxom a odradili ma:

- väčšina pracovných programov je vo Win. Bavím sa o platených. Free boli vtedy slabšie zastúpené. Mnohé nie sú free ani teraz.
- celé okolie, s ktorým som v pracovnom i nepracovnom styky beží na Win

V prvom rade by som sa naozaj rozhodoval podľa účelu využitia - potrebných programov.
pistik71
30.05.09,17:40
Prosím, prečítaj si ešte raz dôkladne môj príspevok, o čom je. Že na profi prácu by som použil MAC, ale ak by niekomu chýbal Win, je možnosť ho tam nainštalovať. Čo by podľa teba mal užívateľ urobiť, ak jeho ekonomický soft je len pod Windows? Asi by si mal kúpiť druhý notebook.....:confused:

Ved ja nic proti ;)
Ak by som mal nejaky soft co ide len pod Win, tak pojdem do systemu s Win, no nie? Cez emulator to sice ide aj v Mac, ale ked z neho bude mat nejaky vystup, tak isto do MS Office, kedze je na Win. To len uzivatela popletie, a systemovo to tiez nie je cista zalezitost.
cowboyka
16.03.11,09:46
môj názor - je to síce staršia téma, ale s MAC operačným systémom je veľmi ľahká manipulácia a taktiež office je suprový. pracujem doma s mac-on a v práci s windowsom a je to veľmi ľahko porovnateľné. Zatiaľ dávam palec hore pre mac :-)
newmi
16.03.11,11:02
ja mam DELL XPS M1330 uz 2 roky a okrem toho ze som si vlastnou vinou pokazil podsvietenie displeja, slape ako hodinky a teda nie vzdy s nim zrovna setrne zaobchadzam.
Zoltan Miklos
16.03.11,15:23
Osobne nevidím zmysel v kupovaní Mac-u. Je naozaj len imidžovka.
Existuje kopec skvelých notebookov výkonnostne aj dizajnérsky oveľa lepšie riešených ako Mac. A samotný Win7 považujem za veľmi podarený OS. Odporúčam zostať pri windózoch.
Aj tak, z každého Mac-u chýba 1 byte (z toho jablka).