oli.f
28.05.09,08:25
Chcem upozorniť na absolútne neseriózny prístup živnostníka M. Bežucha z Bohdanoviec nad Trnavou, ktorý ponúka prestavby a menšie stavby. Od 15. mája mal u nás zajednanú zakázku na rekonštrukciu kúpelne. Spočiatku vyzeral byť jeho prístup seriózny, dostavil sa na obhliadku ako sme sa dohodli, pár krát si telefonicky overil, či zakázka platí, s tím, že možno začne skôr o pár dní. Nakoniec z dôvodu nedotahnutej zakázky u predošlého zákazníka nezačal ani 15.5.09 ale 18.5.09. pondelok. Do dnešného dňa ubehlo 11 dní a rekonštrukcia nie je dokončená. Ale milého pána živnostníka to očividne ani netrápi, kedže si už začal prácu na ďalšej zakázke. Nielen, že mu prerábka kúpelne rozmeru 1.2 m x 1.2 m trvá 2 krát dlhšie než bol predpokladaný termín, ale navyše je práca riadne odfušovaná. Smaltovaná vaňa bola osadená na podložné nohy, ktoré tvrdil že prilepil, ale nestalo sa tak, priečku z ytongu máje postavenú šikmo, podmurovanie vane je taktiež vidieľne krivé, kedže na jedne strane je okraj vane v rovine s podmurovaním a obkladom, zatiaľ čo na druhej vyčnieva cca 1cm pred ním, obkladom nezačal od rohu steny, ale od podmurovania vane, čím došlo k pokazeniu estetického dojmu z obkladu, ked je zbytočne rezaný a skracovaný zlým rozmiestnením v každom rohu. Navyše vďaka nerovnosti podmurovania vane na jednej strane tvorí jednu líniu s vaňou, ale na druhej strane musí byť v obkladačke výrez na prečnievajúci okraj vane. Nehovoriac o tom, že listely končia na začiatku ďalšej obkladačky. Rohové lišty na zárubniach vyčnievajú nad deravými hrubými nánosmi lepidla, použitými miesto pracného vyrovnania stien, ktoré malo byť v cene zahrnuté. Keď už mi došla trpezlivosť a podotkla som niektoré z týchto závad, majster sa urobil slepý a nechápavý, že tam nič nevidí, to bol už 6 deň prác/ sobota/, keď mali byť podľa predpokladu dokončené, ale nestalo sa. V nedeľu nasledujúci deň sa nedostavil, s tým, že keď som ho ja kontaktovala odvolal sa na pokazené auto. V pondelok, keď som požadovala opravu rohových líšť pri zárubniach,ktoré sú jedným so značných pochybení obkladu, prišla mi sms odpoď v štýle : " ja dnes končím, poobede si prídem pre náradie a prachy. je to 550 eur, nech si to dokončí ten, čo povedal, že je to zlé. " Tak takto vyzerá v dnešnej dobe seriózne správanie a jednanie ľudí, ktorým je vydaný živnostenský list. Odfušujem si prácu, navyše s časovým sklzom a potom keď neviem ako pokazené napraviť, jednoducho s tým seknem a ešte si aj vypýtam slušnú finančnú odmenu. Nech si zákazník hľadá blbca, ktorý pôjde zachraňovať cudzie prešľapy........Po takomto pristupe a vrcholnom vytočení, sme nakoniec po osobnom dohovore pristúpili k dohode, že si prácu dokončí s tým, že sa mu dokonca tolerovalo, že môže pracovať až od 16 hod, keď skončí na novo začatej zákázke. Napriek tomu sa "pán majster dostavil nasledujúci deň až okolo 18 hod. a 20.30 sa bral preč, s tým že nasledujúci deň príde najneskôr o 16 hod., zostane dlho a zakázku dokončí. Nasledujúci deň prišiel s polhodinovým meškaním / pokazené auto/ tj. 16.30 hod, síce sa pustil "do práce", no o pol ôsmej mu chýbalo lepidlo na obklad, /podotýkam -ktorý vedome prišiel dokončiť v ploche cca 4m štvorcové, tam určite ťažko odhadnúť spotrebu lepidla/, odišiel s tým, že ho ide kúpiť aby do 20hod. stihol predajňu, no a viac ho nebolo. Telefón nezdvýha, na sms nereaguje. Tomu sa hovorí "pán majster - živnostník". Človek by čakal, že niekto kto sa takej činnosti venuje profesne, bude aj profesionálne jednať. Opak je žiaľ pravdou. Nedodržaný, naťahovaný termín, zle odvedené kazové práce....Ale pre istotu sa pán majster" odvoláva na nedokonalosti obkladu a stien, ktoré sa mu nechcelo vyrovnávať, lebo by maltu musel nosiť na prízemie vo vedrách.....Ostatne odfušovaná práca sa ťažko priznáva, zvlášť keď je za ňou očakavánie slušného zárobku. Je 11 deň od začatia zakázky, ako sme sa tešili na novú peknú kúpelňu, tak máme len kopec bordelu a zbytočné nahánačky s "radoby majstrom.".....Neviem ako to celé dopadne, najskôr asi vyhodím naskladané náradie von na ulicu a pána majstra pošlem slovensky krátkou cestou tam, kam taký patria. Takže ak uvažujete v TT a okolí, spoľahnúť sa na práce ponúkané týmto živnostníkom, ak nechcete mať oči pre plač nad šlendriánskou prácou a každý déň tlak na hornej hranici, vyhnite sa mu veľkým oblúkom.....Pevne verím, že nájdete 1000 lepších, než je tento.
patrixo
28.05.09,06:46
Ja som zažil niečo podobné, ale z iného pohľadu... ako študent som cez leto brigádoval v troch malých stavebných firmách v Bratislave. Z toho dve boli presne aké ako ich opisuješ. prvá bola taká, že tam bol jeden šéf, ktorý nemal dokončenú ani základnú školu a jeho zamestnanci boli zväčša recidivisti. Vôbec nedodržiavali technologické postupy, napr. robili prístavbu k domu, ručne sme vykopali základy (čiže náklady na pracovnú silu boli ovela väčšie (lebo sme to kopali dvaja až traja skoro tyžden) ako keby si tam dotiahne súkromníka so strojom), potom prišiel domiešavač vylial tam do tej zeme beton, potom sme to lopatami roztiahli do celých základov. Vibrátor sa nepoužil, o dva dni už sa stavalo na základoch. Predpokladám, že teraz už tam majú na stenách minimálne centimetrove pukliny. U druheho to bolo ešte horšie, ten bol sam recidivista, takisto nedodržiavanie postupov, fušerácka práca, nedodržiavanie termínov a ešte nás brigádnikov ani nevyplatil. dokonca som sa neskôr dozvedel, že i zobral od investora preddavok 100 000 Sk na zaplatenie materialu na prerabanie celeho bytu a potom zdrhol. Tretia firma bola z nich najlepšia. sice nedodržiavali termíny, ale robili kvalitne.
vratnik
28.05.09,07:41
Moja skusenost - haraburdu majstra poznate po aute - vacsinou su to stare vraky. Dobre je tiez ak sa da overit si referencie, co je velmi tazke. Hlavne nedavat peniaze dopredu. Ja si davam velky pozor a tiez som sa v 50% pripadoch popalil. No a kupelna, to je o detailoch.
chandler
28.05.09,11:15
Moja skusenost - haraburdu majstra poznate po aute - vacsinou su to stare vraky. Dobre je tiez ak sa da overit si referencie, co je velmi tazke. Hlavne nedavat peniaze dopredu. Ja si davam velky pozor a tiez som sa v 50% pripadoch popalil. No a kupelna, to je o detailoch.


tak to bol skvely vtip :)

v skutocnosti to je tak ze ten najvacsi fuser ma to najvacsie auto :) ved logicky. do coho ineho ma investovat, snad nie do kvalitneho naradia? :)
vratnik
28.05.09,11:45
Najvacsi fuseri su vacsinou prepusteni robotnici z roznych odborov co zacali podnikat ako strechar a pod. Zo stvrtiny stavieb ich vyhodia, stvrtina im skrese vyplatu, takze nemaju na velke auta ... to bola moja skusenost ... ale naradie mali tiez o nicom, musel som im ja ako hobby - majster poziciavat, strecharom rebrik / sekerku ... mozno presnejsie majstrov odhalit podla kvality naradia.
chandler
28.05.09,13:35
aha, ja som myslel skor na takych "stavbyveducich" co dostanu zalohu na material a na druhy den pridu na krasnom novom aute po dalsiu zalohu :)

"majstri" co si o nich pisal su zase ina kategoria, v tom viac menej suhlasim :)
oli.f
29.05.09,05:48
Moja skusenost - haraburdu majstra poznate po aute - vacsinou su to stare vraky. Dobre je tiez ak sa da overit si referencie, co je velmi tazke. Hlavne nedavat peniaze dopredu. Ja si davam velky pozor a tiez som sa v 50% pripadoch popalil. No a kupelna, to je o detailoch.


Ja som sa snažila zistiť nejaké referencie, ale žiaľ nikto ho nepoznal. A ako som písaa, spočiatku pôsobil seriózne, čo nemôžem povedať o inej nemenovanej firme blízko TT, kde bol problém vôbec trafiť na miesto obhliadky a skrinka na poistky v sume max. 4000 mala stáť 20tis. ..No pripadá mi to, že je to ako losovanie tomboly, s rozdielom že tam vyhráš / nevyhráš...tuna vyhráš alebo na celej čiare prehráš....ešte som zvedavá po tých všetkých peripetiách akú sumu si zapýta...dúfam, že aspoň v tomto bude mať chrbtovú kosť...
ninaclaudius
29.05.09,10:20
oli f.
dufam ze sa mu nechystas vobec nieco zaplatit????!!!!! asi by ti mal zaplatit on pokazeny material nie???? ak pride vyloz mu veci pred dvere - to by bolo asi tak vsetko, co by som ja urobila, pripadne vlozila medzi veci listok so ziadostou o nahradu skody - a uvidime, co by urobil, drz sa a nedaj sa, su to tvoje peniaze, a ty rozhodujes, kto si ich zasluzi, v praci by si asi uz nebola, ak by si sa na tretikrat nedostavila nie? :-)) Z.
jezko7
31.05.09,12:48
odkedy na zaklady potrebujes vibrator?pri beznych mensich domoch sa nepouziva,ked tak pri zelezo betone.
Ferdosondo
01.06.09,05:10
Oli.f nemáš nejaké fotky?
oli.f
01.06.09,06:33
Oli.f nemáš nejaké fotky?


pridávam....to ešte podotýkam, že zle spravil inštalačku na vodu, čo aby nemusel priznať, snažil sa napasovať nasilu hasákom batériu....behom 5 minút v jeho rukách komplet zničil koncovky plus krytky..a decentne zabalil spňäť do papiera, aby sme to nezbadali....k tomu je zle namontovaný mechanický štupel vo vani, sotva odteká a včera bolo treba prečisťovať odtok WC, kedže pán "dokonalý" tam vylial spáru a tá tam samozrejme zatvrdla. Vedieť tieto udalosti, tak som ho v piatok zabila...a to mal ešte tú drzosť pýtať 680eur, že nám to tam príde vytĺcť.....
oli.f
01.06.09,06:40
spárovanie s dierami a silikón olupujúci sa hodinu po nanesení, vrátane ukončenia vrchného okraju obkladu dierami a fľakmi od lepidla nekomentujem....ale osadenie dvierok na jadro, ktoré dokázalo, že priečku postavil šikmo a vytvoil medzeru medzi jadrom a novou priečkou, rozširujúcu sa od podlahy stále viac tak, že na ich dosadnutie na magnet chýbajú 2cm, to už je silná káva...doteraz zo spodu nieje obklad na policiach, batériu a ďalšie príslušenstvo namontoval až nový majster, plus 5 hodín napravoval resty "pána živnostníka", dnes budú pokračovať...čo si takýto človek zaslúži?????!
Ferdosondo
01.06.09,08:13
Úplne chápem Tvoje sklamanie. Tešila si sa na novú kúpelňu a nakoniec takýto nepríjemný zážitok Podľa tých fotiek to vyzerá hrozne, ak by boli jasnejšie bolo by určite vidieť viac chýb. Náradie by som mu nevrátil pokiaľ by nevyrovnal spôsobenú škodu. Aj keď takíto majstri majú vercajg v hodnote tak 50Eur z Baumaxu. Najhoršie, že takíto babráci si myslia, že to je dobre a tak to má byť.
oli.f
01.06.09,08:38
oli.f
01.06.09,08:41
Úplne chápem Tvoje sklamanie. Tešila si sa na novú kúpelňu a nakoniec takýto nepríjemný zážitok Podľa tých fotiek to vyzerá hrozne, ak by boli jasnejšie bolo by určite vidieť viac chýb. Náradie by som mu nevrátil pokiaľ by nevyrovnal spôsobenú škodu. Aj keď takíto majstri majú vercajg v hodnote tak 50Eur z Baumaxu. Najhoršie, že takíto babráci si myslia, že to je dobre a tak to má byť.


Presne...ešte sa naparoval, že to sa mu ešte nestalo, že by niekto bol nespokojný..že on podnikateľom čo sa na mercedesoch vozia obkladal...tak ja neviem, nepotrebujem mercedes, aby som videla že to je strach a hrôza a že jedinú vec nespravil dobre.....
oli.f
15.02.10,12:20
Presne...ešte sa naparoval, že to sa mu ešte nestalo, že by niekto bol nespokojný..že on podnikateľom čo sa na mercedesoch vozia obkladal...tak ja neviem, nepotrebujem mercedes, aby som videla že to je strach a hrôza a že jedinú vec nespravil dobre.....


DNES SA TENTO "MAJSTER" DRZO PO 9 MESIACOCH OBJAVIL NA MOJOM PRACOVISKU A PÝTAL DOPLAŤIŤ ROBOTU, KTORÚ ZA NEHO DOKONČOVALI ĎALší 4 MAJSTRI, KTORÝCH SME SOTVA ZOHNALI!!! TO UŽ JE VRCHOL!!!
ciners
15.02.10,12:42
No, tema zaujimava, rozhorcenie opravnene. Mna by skor zaujimalo, ci tu takuto temu niekedy najdem aj v opacnom garde. Rozradosteny zakaznik bude tak prudko odporucat, ako sklamany odhovarat.
vratnik
15.02.10,13:01
No, tema zaujimava, rozhorcenie opravnene. Mna by skor zaujimalo, ci tu takuto temu niekedy najdem aj v opacnom garde. Rozradosteny zakaznik bude tak prudko odporucat, ako sklamany odhovarat.
Ano, aj taka tema tu uz bola (na inom fore zakaznicka chvalila realizacnu firmu), kde sa to ale nakoniec zvrhlo na to, ze prislo "odhlalenie", kde urcite pana majitela nema kdo pochvalit, tak sam seba na fore pochvalil + pridal odkaz. Po "odhaleni" nasledovali uz len nadavky na firmu. Nemozete sa vsak cudovat - "novinari" pisuci na Slovensku robia presne to iste. Dokonca sa uz nehanbia vymyslat vlastne citacie, ktore vkladaju do ust ich neoblubencov a nasledne ich za to skritizuju. Zaver: s chvalou na fore opatrne, pretoze neviete ako to dalej v diskusii dopadne, pretoze vsetko sa da zintrepretovat negativne resp. pozitivne.
ciners
15.02.10,13:03
Len nie je to trosku nefer? Ked ma niekto oklame, musim to vykricat celemu svetu a ked niekto pre mna urobi nieco dobre, tak nie som schopny pre neho urobit ani tolko, ze ho pochvalim? :(
220870
15.02.10,13:18
Podľa tých fotografií to robil prvý krát v živote.Sú tam totálne diletanské chyby ktoré by neurobil ,ak by to už niekedy predtým skúšal robiť.Možno bol aj na mol spitý.Kvalita obkladu(materiálu) bola tiež na zaplakanie.
alltracboy
15.02.10,13:22
Len nie je to trosku nefer? Ked ma niekto oklame, musim to vykricat celemu svetu a ked niekto pre mna urobi nieco dobre, tak nie som schopny pre neho urobit ani tolko, ze ho pochvalim? :(
to je uz reklama a to sa tu tresta :D
220870
15.02.10,14:38
Ešte nikoho nezmlátili.:)
oli.f
15.02.10,20:20
Len nie je to trosku nefer? Ked ma niekto oklame, musim to vykricat celemu svetu a ked niekto pre mna urobi nieco dobre, tak nie som schopny pre neho urobit ani tolko, ze ho pochvalim? :(

Ano,možno by to bolo nefér, preto chvalim firmu p. Kamenickeho a jedného šikovného majstra,ktorý vykonanú fušerinu niekoľko dní dával do poriadku po tom čo niekoľko dotázaných to odmietlo s tým,že kto to pos...,nech si to aj opraví sám. Táto téma je mienená ako varovanie,nie antireklama. Na tú slúži práca dotyčného samotná...
kyblik
15.02.10,20:44
To čo som si pozrel na tých fotkách vo mne vyvolalo iba jedinú reakciu: " No ku.va..." Sorry...:(
ciners
15.02.10,20:50
Ano,možno by to bolo nefér, preto chvalim firmu p. Kamenickeho a jedného šikovného majstra,ktorý vykonanú fušerinu niekoľko dní dával do poriadku po tom čo niekoľko dotázaných to odmietlo s tým,že kto to pos...,nech si to aj opraví sám. Táto téma je mienená ako varovanie,nie antireklama. Na tú slúži práca dotyčného samotná...

Nejako sa treba darebakov zbavit, ja tuto plne podporujem.
oli.f
16.02.10,06:08
Podľa tých fotografií to robil prvý krát v živote.Sú tam totálne diletanské chyby ktoré by neurobil ,ak by to už niekedy predtým skúšal robiť.Možno bol aj na mol spitý.Kvalita obkladu(materiálu) bola tiež na zaplakanie.


S tým istým obkladom záhadne iný problém nemali...
oli.f
16.02.10,06:17
To čo som si pozrel na tých fotkách vo mne vyvolalo iba jedinú reakciu: " No ku.va..." Sorry...:(

Ja už som aj horšie reakcie mala...Je to jednoducho jeden hnusný bezcharakterný príživník, ktorý nielen dokazil čo mohol, ale ešte aj má tú drzosť teraz to popierať a nedaj bože sa chce priživiť na práci tých čo jeho bordel napravovali a zďaleka nie ľahko. Miesto toho aby bol rád, že ho za takéto pracovné výkony niekto neprerazil cez zatvorené dvere /kedže pochybujem, že tak robil len u nás/ ešte sa drzo chodí vyhrážať a pýtať to, na čo nemá najmenšie právo. Keby mal štipku svedomia, čo asi nevie čo je, tak ako každý slušný majster, keď vidí, že niečo pokašlal, tak adekvátne od toho odvíja aj cenu za také "dielo". Ale tuna očividne svedomie nehrozí, ešte sa vykrúca, že som to nebodaj ja mala od začiatku premyslené, že si nájdem debila, čo zničí prerábku na ktorú som roky sporila, aby som mu nemusela zaplatiť plnú sumu do ktorej sme boli ochotní investovať...Ako sa vyjadrili mnohí v reakciách na inom fóre, taká práca a prístup je tak na polámanie rúk, aby už nikomu nič nefušoval...Je na zaplakanie že toto sa považuje za podnikateľa živnostníka...:mad:
oli.f
16.02.10,06:29
Podľa tých fotografií to robil prvý krát v živote.Sú tam totálne diletanské chyby ktoré by neurobil ,ak by to už niekedy predtým skúšal robiť.Možno bol aj na mol spitý.Kvalita obkladu(materiálu) bola tiež na zaplakanie.


Ale on všetko spravil tip-top, on si prácu dokončil, on nič nepokazil on o ničom takom nevie - zrazu :eek: ..možno utrpel úraz hlavy s následnou amnéziou. Žeby ho už ozaj niekto poslal cez tie zatvorené dvere:rolleyes:
220870
16.02.10,06:57
Zopakujem a trvám si na svojom.Kvalita obkladu je mizerná.Rozmerovo obklady na seba vôbec nepasujú.Kachličky pod pásikom majú iný rozmer ,ako kachličky nad pásikom a pásik má úplne iný rozmer ,ako použitý obklad (zrejme pochádza z iných sérií má iný kaliber alebo iný výrobca) .Čo však ,ale nič nemení na tom ,že to dotyčný odflákol.U takýchto obkladov býva pravidlom že sú navyše pokrútené a veľakrát aj majú všetky možné uhly len nie pravé.
kyblik
16.02.10,07:30
Zopakujem a trvám si na svojom.Kvalita obkladu je mizerná.Rozmerovo obklady na seba vôbec nepasujú.Kachličky pod pásikom majú iný rozmer ,ako kachličky nad pásikom a pásik má úplne iný rozmer ,ako použitý obklad (zrejme pochádza z iných sérií má iný kaliber alebo iný výrobca) .Čo však ,ale nič nemení na tom ,že to dotyčný odflákol.U takýchto obkladov býva pravidlom že sú navyše pokrútené a veľakrát aj majú všetky možné uhly len nie pravé.

No ale ak by si šiel niekomu prerábať byt a on Ti donesie nekvalitný materiál, tak ho upozorníš na prípadné nedostatky. Aj druhá trieda sa dá urobiť na pohľad dobre... A podľa tých fotiek je ten chlap skutočne riadny fušer.

PS: na prirovnanie - prírodný kameň nemá ani jednu stranu zhodnú a dá sa urobiť bez problémov (určite vieš o čom točím) ;)
220870
16.02.10,08:23
Týmto príspevkom sa nechcem dotyčného tiež "majstra" zastávať.Len zhodnotím kvalitu materiálu.K práci a prevedeniu je sa zbytočné vyjadrovať to vidí aj slepý.
Hneď na prvom obrázku je vidieť rozmerové nedostatky obkladu,navyše sa mi vidí, že sa steny rozchádzajú.Druhý to samé rozmer obkladu nepasuje ,navyše je vidieť že polomer zaoblenia hrán obkladu je na každej obkladačke iný,ak obkladáš tak vieš ,že pri takomto obklade sa nedá urobiť rovnaká špára .Neviem čím to špároval ale pripadá mi to ako obyčajný cement.Na treťom obrázku je evidentné že pásiky sú úplne iných rozmerov aj na výšku.Kúpelňa nebola zuhlovaná ,je to vidieť na tom že je zasekaná do omietky ,úplne chýba zaoblenie rohu vane,zrejme je zapustené do omietky.4-tý mi pripadá ako neukončená práca ťažko hodnotiť či ho skorej vyhodili ,ako to stihol doj...ť do konca.Dvierka nedokážem posúdiť .Chrómované časti škoda slov.13 je rozmazané.14 zrejme sa jedná o zle podmurovanú vaňu.V momente keď sa niekto krátko po špárovni oprel o vaňu došlo k jej prehybu a popraskaniu špárovacej hmoty.15 je znova vidieť nedostatky v rozmeroch ozdobného pásiku navyše v kombinácii nešikovnosti "majstra".Z obr.13,14,15 mi nieje celkom jasné prečo je časť špárovaná na bielo a časť na šedo.Ten posledný odkaz tam je úplne evidentné že kvalita obkladu jeho rozmerovej presnosti aj "majstra" je niekde pri flaši rumu .
Prikladám obrázky dlažby made in Novoker (chvala bohu už skrachovali).Ukladané su vedľa seba dlažby z jednotlivých krabíc tak ako sme ich rozbalili.Úsudok si môže urobiť každý sám.A toto bola asi aj jedna z príčin prečo je tá kúpelňa urobená tak ,ako je.
oli.f
16.02.10,09:27
Zopakujem a trvám si na svojom.Kvalita obkladu je mizerná.Rozmerovo obklady na seba vôbec nepasujú.Kachličky pod pásikom majú iný rozmer ,ako kachličky nad pásikom a pásik má úplne iný rozmer ,ako použitý obklad (zrejme pochádza z iných sérií má iný kaliber alebo iný výrobca) .Čo však ,ale nič nemení na tom ,že to dotyčný odflákol.U takýchto obkladov býva pravidlom že sú navyše pokrútené a veľakrát aj majú všetky možné uhly len nie pravé.
Ano steny sa rozchádzali a preto aj tá paseka s obkladom, podľa dohody ich mal vyrovnávať ale musel by nosiť maltu vo vedrách na 1. poschodie / asi 8 schodov/...
Tým pásikom je asi mienená plocha s listelou. Lenže ona rozmerovo presne sadla ku kachličkám nad i pod, teda na miestach, kde na to bolo dbané a tých bolo u pána majstra žiaľ málo. Steny čo mal vyrovnávať jednoducho nevyrovnal, lebo sa mu nechcelo a o to viac bolo treba dávať pozor. Tie rozdiely sa odvíjajú od toho, že nie vždy bola na správnu dĺžku zrezaná prvá obkladačka na kraji,vrátane listelových, a keď si to "majster" všimol, chcel to "napraviť tým, že sa obkladačkou nad listelou snažil pokračovať v línii radu pod listelou podľa stĺpcov...Čo ale samozrejme ešte zvýraznilo posun listelových obkladačiek "mimo":cool:...Nevravím že obklad bol triedy "de luxe" ale ani žiadny šmejd a keď sa jednym dalo obkladať rovno a presne, asi bude dôvod prečo to ten druhý nevedel...Každopádne ak takto obkladá všade, čudujem sa,že ho pod tie kachličky ešte nepochovali...ale obklad nebol jediné, čo dorval...
oli.f
16.02.10,09:41
Týmto príspevkom sa nechcem dotyčného tiež "majstra" zastávať.Len zhodnotím kvalitu materiálu.K práci a prevedeniu je sa zbytočné vyjadrovať to vidí aj slepý.
Hneď na prvom obrázku je vidieť rozmerové nedostatky obkladu,navyše sa mi vidí, že sa steny rozchádzajú.Druhý to samé rozmer obkladu nepasuje ,navyše je vidieť že polomer zaoblenia hrán obkladu je na každej obkladačke iný,ak obkladáš tak vieš ,že pri takomto obklade sa nedá urobiť rovnaká špára .Neviem čím to špároval ale pripadá mi to ako obyčajný cement.Na treťom obrázku je evidentné že pásiky sú úplne iných rozmerov aj na výšku.Kúpelňa nebola zuhlovaná ,je to vidieť na tom že je zasekaná do omietky ,úplne chýba zaoblenie rohu vane,zrejme je zapustené do omietky.4-tý mi pripadá ako neukončená práca ťažko hodnotiť či ho skorej vyhodili ,ako to stihol doj...ť do konca.Dvierka nedokážem posúdiť .Chrómované časti škoda slov.13 je rozmazané.14 zrejme sa jedná o zle podmurovanú vaňu.V momente keď sa niekto krátko po špárovni oprel o vaňu došlo k jej prehybu a popraskaniu špárovacej hmoty.15 je znova vidieť nedostatky v rozmeroch ozdobného pásiku navyše v kombinácii nešikovnosti "majstra".Z obr.13,14,15 mi nieje celkom jasné prečo je časť špárovaná na bielo a časť na šedo.Ten posledný odkaz tam je úplne evidentné že kvalita obkladu jeho rozmerovej presnosti aj "majstra" je niekde pri flaši rumu .
Prikladám obrázky dlažby made in Novoker (chvala bohu už skrachovali).Ukladané su vedľa seba dlažby z jednotlivých krabíc tak ako sme ich rozbalili.Úsudok si môže urobiť každý sám.A toto bola asi aj jedna z príčin prečo je tá kúpelňa urobená tak ,ako je.

Spáru mal bielu, lenže kedže prebytky lepidla vybehnuté ponad obklad nechal zaschnúť, tieto sivé fľaky už spárou nespasil..A je ich hojne...K spárovaniu vane sa ani vyjadrovať už nechcem, to boli len zvonku miestami zľahka pretreré diery, ktoré silikón nevideli" ani žiadne tesnenie a vaňa je podmurovaná šikmo, na jednej strane okraj splýva s podmurovaním, na druhej vyčnieva asi cm pred, tj. podmurovanie je sklonené do hĺbky, preto aj na tej strane výrez v obkladačke... ytongová priečka samotná je šikmá tak, že medzera medzi jadrom a ňou sa od spodu postupne rozširuje z pár mm na cez 3 cm, ktoré sú len prekryté lepidlom a preto dvierka samozrejme nemohli zpadnúť na pôvodné miesto. 13.-14. má byť vyspárovaná vaňa - bielou spárou, sivé plochy sú lepidlo, príp. prázdne diery..a posledná foto je nevyspárovaná-vyspárovaná polica....18. je silikón na okrajoch vane, 16.-17. horný okraj obkladu, za ním diery pod obkladačkami a vystupujúce grče lepidla...Ten štvrtý obrázok, to má byť dokončená priečka medzi wc a kúpelkou, aký záver by sa aj dal očakávať pri takej snahe ostatne....
kyblik
16.02.10,09:46
Oli, vieš nám dať pre porovnanie foto - ten istý detail opravený iným majstrom...?
220870
16.02.10,15:14
Oli, vieš nám dať pre porovnanie foto - ten istý detail opravený iným majstrom...?
To sa nedá poriadne opraviť.Škoda porovnávať.
Laco-monter
16.02.10,15:50
Snažím sa nezaujato zareagovať, no neviem,či sa mi to podarí.

Po 1. Ak chcem dať zákazku,nejakému "majstrovi",tak chcem vidieť výsledky jeho práce,teda kde a čo robil a pojdem sa tam pozrieť a pohovorím z majiteĺom,či objednávateĺom práce, a spýtam sa aký bol priebeh prác a p.

Po 2. Uzavriem s "majstrom-živnostníkom" Zmluvu o dielo, písomne ,kde sa dohodne rozsah prác,termín odovzdania,odmena za vykonané dielo a príp.sankcie za nedodržanie termínu odovzdania a za nekvalitu.
Ak je ZoD na papieri,je platná a dá sa riešiť zo všetkými právnymi dosledkami.

Po 3. Celá sťažnosť dotyčnej na nekvalitu prác je tak trochu "mimo misu"
nerieši nič, ani neochráni ďalších potencialnych zákaznikov tohto živnostníka pred sklamaním,lebo drviva vačšina zákazníkov týchto živnostníkov poradu jednoducho NEČÍTAJÚ.

Po 4. Niet žiadného nároku vyplakávať nad rozliatým mliekom,
máte Zlaté Stránky, prečo si neobjednávate na prácu odborníkov tam uvedených ? Ako mi to nedávno doporučoval jeden z moderátorov porady.
oli.f
16.02.10,16:48
Snažím sa nezaujato zareagovať, no neviem,či sa mi to podarí.

Po 1. Ak chcem dať zákazku,nejakému "majstrovi",tak chcem vidieť výsledky jeho práce,teda kde a čo robil a pojdem sa tam pozrieť a pohovorím z majiteĺom,či objednávateĺom práce, a spýtam sa aký bol priebeh prác a p.

Po 2. Uzavriem s "majstrom-živnostníkom" Zmluvu o dielo, písomne ,kde sa dohodne rozsah prác,termín odovzdania,odmena za vykonané dielo a príp.sankcie za nedodržanie termínu odovzdania a za nekvalitu.
Ak je ZoD na papieri,je platná a dá sa riešiť zo všetkými právnymi dosledkami.

Po 3. Celá sťažnosť dotyčnej na nekvalitu prác je tak trochu "mimo misu"
nerieši nič, ani neochráni ďalších potencialnych zákaznikov tohto živnostníka pred sklamaním,lebo drviva vačšina zákazníkov týchto živnostníkov poradu jednoducho NEČÍTAJÚ.

Po 4. Niet žiadného nároku vyplakávať nad rozliatým mliekom,
máte Zlaté Stránky, prečo si neobjednávate na prácu odborníkov tam uvedených ? Ako mi to nedávno doporučoval jeden z moderátorov porady.

Aj tam sú takýto odborníci. Na informačné portály a reklamu majú nárok bez ohľadu na dobré/zlé referencie. Živnostníkov je ako maku. A napr. ja tu odporúčania čítam,byt tu referencia,ušetrím si problémy...
Laco-monter
16.02.10,16:53
Aj tam sú takýto odborníci. Na informačné portály a reklamu majú nárok bez ohľadu na dobré/zlé referencie. Živnostníkov je ako maku. A napr. ja tu odporúčania čítam,byt tu referencia,ušetrím si problémy...

Oni nemajú nárok na reklamu , oni si ju PLATIA !

Majú z čoho,lebo sú dobrí a ich práca je žiadaná , a preto NEPRÍDU ku Tebe

a nebudú Ti zlepšovať Tvoj polorozpadnutý dom a naťahovať sa z Tebou o každých 5€ !

Profesionálné firmy sa na teba vykašlú aj na Tvoju "zákazku".

UŽ TI TO DOCHÁDZA ???
oli.f
16.02.10,17:44
Oni nemajú nárok na reklamu , oni si ju PLATIA !

Majú z čoho,lebo sú dobrí a ich práca je žiadaná , a preto NEPRÍDU ku Tebe

a nebudú Ti zlepšovať Tvoj polorozpadnutý dom a naťahovať sa s Tebou o každých 5€ !

Profesionálne firmy sa na Teba vykašlú aj na Tvoju "zákazku".

UŽ TI TO DOCHÁDZA ???

Reklamu si platia všetci. Aspoň pokial si ju nevyvesuju zdarma na el.stĺpy...takze podla tvojich slov, ked má niekto polorozpadnutý dom, nemusí sa ani namáhať zháňať profesionálnu firmu. TOTO MÁ Čitateľom tvojho názoru dojst??
oli.f
16.02.10,17:48
Oni nemajú nárok na reklamu , oni si ju PLATIA !

Majú z čoho,lebo sú dobrí a ich práca je žiadaná , a preto NEPRÍDU ku Tebe

a nebudú Ti zlepšovať Tvoj polorozpadnutý dom a naťahovať sa z Tebou o každých 5€ !

Profesionálné firmy sa na teba vykašlú aj na Tvoju "zákazku".

UŽ TI TO DOCHÁDZA ???

Ostatne ked toto vsetko vies,preco Ti musel moderátor porady radiť kde ich hladat?...
Laco-monter
16.02.10,17:51
Reklamu si platia všetci. Aspoň pokial si ju nevyvesuju zdarma na el.stĺpy...takze podla tvojich slov, ked má niekto polorozpadnutý dom, nemusí sa ani namáhať zháňať profesionálnu firmu. TOTO MÁ Čitateľom tvojho názoru dojst??


PRESNE TAK.
ciners
16.02.10,19:17
Oni nemajú nárok na reklamu , oni si ju PLATIA !

Majú z čoho,lebo sú dobrí a ich práca je žiadaná , a preto NEPRÍDU ku Tebe

a nebudú Ti zlepšovať Tvoj polorozpadnutý dom a naťahovať sa z Tebou o každých 5€ !

Profesionálné firmy sa na teba vykašlú aj na Tvoju "zákazku".

UŽ TI TO DOCHÁDZA ???
mimotemy
toto je nieco, co tu ja vysvetlujem stale ohladom projekcie. Dobry odbornik, ci vo vyrobe,ci v projekcii nerobi domceky. natahovat sa s obycajnymi ludmi o par euro za to nestoji. Ono to znie kruto, ale zial, ludia si za to mozu sami svojim pristupom, ze vsetko chcu zadarmo.
Bola tu raz debata o cenach projektov. Plamen ponuka cosi vzdy za velmi ludove ceny. Problem je, ze kazdy rok vide cennik, ktory clen komory musi do urcitej miery dodrziavat. Su tam ceny od-do a vyslovene podkopavanie cennika je dovod na vylucenie z komory a odobratie peciatky. Potom si ludia najdu cloveka, co im to urobi takmer zadarmo a vypisuju tu, ze maju problem. Treba chapat, ze tu neplati ponuka a dopyt tak,ako v obchode. Cennik je stanoveny a komorou podporovany. Ako sa vravi, nie som tak bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci.
lapejko
16.02.10,20:01
Aj tam sú takýto odborníci. Na informačné portály a reklamu majú nárok bez ohľadu na dobré/zlé referencie. Živnostníkov je ako maku. A napr. ja tu odporúčania čítam,byt tu referencia,ušetrím si problémy...
Už sa musím ozvať aj ja. Z väčšej časti s postihnutou súhlasím. Ja som si spravil jednoduchú reklamu na auto zo zoskenovaných fotiek mojich prác potom, čo som videl v robotníckej jedálni 5 cm kopu vizitiek pri pokladni od jedného môjho" konkurenta". Keby si bola z východu tie fotky by kľudne vystihovali jeho prácu a už som mal párkrát "česť" niečo po ňom opravovať ale na tých vizitkách sú super interiéry, dokonca decko vo vani v krásnej kúpelni...Potom som si overil pár katalógov výrobcov sanity a obkladov a je to odtiaľ! Zase naopak, prečo som na reklamu fotky skenoval? Mám z niektorých vydarených interiérov ešte papierové foto z Prakticy a keˇže nám zákazník po dvojročnej spolupráci posledný týždňový finiš neuhradil, nemám veľmi možnosť toísť znovu nafotiť. Jedná sa ostrop zo sadrovými lištami, ktorý sme na zákazníkovo želanie robili podľa stropu Olivera Andrássyho z uverejnenej fotky v časopise. Takže super zákazka ale spokojný zákazník odmietol po dokončení jednoducho zaplatiť...
ciners
16.02.10,20:36
Takže super zákazka ale spokojný zákazník odmietol po dokončení jednoducho zaplatiť...

Ked uz o tom pises, ja rozmyslam, ze si na svojej stranke urobim kolonku NEPLATICI :D A nasli by sa tam aj nejaki architekti, co by asi postracali svojich vernych profesistov, tada asi uz ich stratili aj tak :)
janosk
01.03.10,10:07
No je my naozaj luto že si zažila taku skusenosť. Videl som tie fotky a to len možem potvrdiť. neviem si to skoro predstaviť ako si to vobec može niekto
take niečo dovoliť.Reagujem na to aj preto, lebo sam sa tomu venujem.
Dosť toho už mam za sebou a preto ma to trapi. Myslim si že ten dotyčny nemal žiadne skusenosti a ked mal tak len mizive. Tak ahoj a prajem pekny
den
Bezuch Marian
20.08.10,16:15
Nedávno som si prezeral svoju stánku a šokovalo ma čo som tam o sebe našiel napísané. Píše o mne slečna Olga Fajnorová z Trnavy. Slečna Olga zabudla na tie najdoležtejšie fakty,ktoré su pravdivé.Toto nieje nejaká výhovorková odpoved, ale skutočnost,ktorá sa zakladá na faktoch.Aj ja to musím vykričat celému svetu aká je v skutočnosti.Niekedy začiatkom apríla som bol na obhliadke starej družstevnejbytovky v Trnave na Kopánke. Už na prvý pohlad sa mi niečo nepozdávalo.D nosa mi prenikal čudný zatuchnutý zápach. Pri obhliadke,som zistil,že to nebude vobec lahké.Na zárubni som si všimol,že horná čast trčala zo steny asi 2cm a dolná čast bola v asi 2,5cm,steny krivé a nepravidelné.Steny boli nerovné,hrbolaté.Slečnu Olgu som na to upozornil a aj jej mamu. Ešte som im povedal,že na také steny sa obklad nedáva. Nameral som si kupelku podla požiadavky zákazničky. t.j. Demontáž umakartovej steny 3 metre štvorcové,výsek 6metrov štvorcových obkladu a dlažby,demontáž vane a iné. Na všetko si už nespomínan,ale bolo tam toho dost.Robil som tam výstavbu steny,obstavbu vane,dlažby,obklady,vyrovnavanie stien a iné činnosti. Vychádzalo to do )25000 sk) 829,85eur. Prosila ma ,že či by to bez tých vyrovnávaní stien nebolo lacnejšie tak )20000sk¨),lebo viac nemala. Ja som jej vysvetlil,že ked na to nemá,nech počkáme kým bude mat,aby to bolo spravené tak ako to má byt.potom mi slečna Olga Fajnorová vyvolávala a prosila ma,že či by som sa na to nedal,lebo už viac majstrov jej tuto zákazku odmietlo. Počas niekolkých týždnov ma presvedčila,že nech todopadne ako chce budu radi.že to bude hotové.Už vtedy som stiesnené pocity,ale myslel som si,že im pomožem aj ked maju málo penazí.Niečo ako dobrý skutok. Začal som,ked som sa jej spýtal kedy mi podpíše objednávku,povedala,že počas akcie. Začal som teda dávař preč umakart,obklady,vanu,dlažbu a iné.Začali ma zarážat skutočnosti,že obklad padal dole aj spolu s maltou a ukazovali sa holé tehly,ktoré sa hýbali. Po upozornení domácich ich odpoved bola ,, tí čo to stavali museli byt ožratý celé dni.,, Znovu som ich upozornil,že obklad bude nerovný.Odpoved,,tak to tam nejako spravte,čo už ja spravím s obkladom.,,Ked som spravil hrubu stavbu išiel som von niečo zobrat do mojej dodávky a prišla za mnou nejaká pani a opýtala sa ma kde som a čo robím. Po mojej informácii jej odpoved bola šokujuca.,,Majster ony vás nevyplatia,lebo nemaju peniaze.,,Zostal som tam stát ako prikovaný. Nechápal som situáciu,išiel som do bytu a povedal som slečneOlge Fajnorovej aby mi dalapeniaze na materiál a podpísala mi papiere.Reagovala asi tak,že peniaze doma nemá a papiere potom podpíše.Ja som sa zbalil a odišil.Povedal som jej,že ked to napraví potom prídem.Ja podnikám od roku 2008,stávalo sa mi,že zakaznici bežne podpísali papiere počas práce,alebo aj ku koncu činnosti a bez problémov. Po tom upozornení a jej negatívnemu prístupu ma tam už nič nebavilo. Tušil som niečo zlé.Aj ked som nechápal o čo jej ide,ked sa predomnou otočilo niekolko ludí a nikto jej to nechcel spravit. Predtým som pracoval v Nemecku v Garden bau firme a potom okolo Wiedne a nikdy sa mi nič také nestalo. Ked som nastupoval do Nemecka vo firme nás bolo desat a po niekolkých mesiacoch si nás šéf nechal dvoch. Kapitalisti ked daju zarobit niekomu 10 eur musia mat dalších 30 eur naviac. V zahraničí sa uchytit nie je jednoduché,je tam kopu cudzincov ktorí tlačia ceny dole. Ked vám daju niečo robit musíte to hned vedieř.Ak nie tak vás pošlu domov. Ich to nezaujíma odkial ste a ako dlho ste tam. Oni potrebuju ,, tvorcov na peniaze.,,Ked sa mi narodila dcéra,začal som skušat štastie tu na Slovensku. Založil som si živnost a začal som s 22-ročným autom Ford Siera. Začal som s akciami čo iny odmietli ,alebo zbabrali.Vonku som zažil všetko, ale takýto drsný, ladový a ako som sa dozvedel neskor vypočítavý postoj ako mala slečna Olga Fajnorova z Trnavy tak to ešte nie. Ešte som zabudol podotknut,že počas stavby som počuval samé klebety,ako jeden predseda družstva stava v Smoleniciach dom,ako druhý takzvaný polovník si privyrába divinou a všetko možné o celých bytovkách,o kolegyniach ako si chodia po dovolenkách a ako si kupuju autá. Vrátme sa spat.Najprv som si myslel,že je to nejaká klebeta od nejakej panej.Ale ked mi dotyčná nechcela podpísat objednávku a ani dat peniaze na materiál,tak som sa zbalil a odišiel som. Po niekolkých dnoch prosenia,že dá všetko do poriadku som sa vrátil. Nie už s takým elánom,ale zo stiahnutým žaludkom ako to dopadne.Vysel nadomnou velký otazník podpíše a zaplatí,alebo nie.Ked som sa vrátil,slečna nikdy nebola doma,vždy bola doma iba jej mama.Ked som sa na slečnu spýtal chladno mi odpovedala,že musela niekam nutne odíst.Musím povedat,že som pokračoval s najvačšou nechutou.Nehovoriac o tom,že ked somlepil obklad a dal na obkladačku 3cm lepidla a o radu vyšie mi trčala tehla von stihlo mi brucho,ešte sa aj tehly hýbali. Ak by som z nej obklad odklepol,prebural by som sa na schodisko.Zavzdychala a znova utrusila poznámku,že bytovku stavali pod vplyvom alkoholu.Akciu som skončil a odovzdal majitelkám s chybami.Svorne povedali,,čo už- neviem kto tie steny staval.,,Slečna Olga povedala,,podte vyplatím vám peniaze za materiál.,,Odišli sme do Tesca ku bankomatu.onedlho vyšla podala mi peniaze za materiál s tým,že sa ponáhla a,že sa ozve na podpísanie objednávky.Ked sa dlhšie neozívala išiel som za nou do práce.Tam mi s usmevom na tvári povedala,že mi nič nezaplatí,lebo v Charite Cífer málo zarába a nič nenašetrila.Stál som ako prikutý.Zabuchla dvere a viac som ju nevidel.Teda sa pýtam kto má koho zabit ona mna,alebo ja ju.Moja domnienka sa potvrdila. Nič som neodviedol štátu,lebo som nemal z čoho.Tým pádom som nedoniesol peniaze ani mojím detom.Dufam teda,že tie jej ušetrené dá tým svojím.Takže tí páni,ktorí ste sa otočili predomnou,možete oslavovat.Slečna si postavila vzdušný zámok. Má kupelnu zadarmo.Asi najlacnejšiu na svete. Dosiahla čo chcela.Odvtedy dávam objednávky podpísat hned na začitku a potom ludom vysvetlujem prečo.Ludia maju na nu svoj názor,nechcite vediet aký.Ja zatial idem na plné obrátky.Používam mašiny zn.BOSCH alebo MAKITA. Dokonca tento rok som pre nedostatok času musel vela akcíí zrušit.Mám na niekolko mesiacov robotu.Zaujímavé je,že tam kde začnem mi robotu ešte pridaju.Nie som dokonalý,alezačal som z ničoho a idem dalej.Je vela ludí čo nerobili ani vonku a už skončili.Každý máme nejaké možnosti,popri mojej práci skladám kuch.linky robím kovové brány a iné...... Baví ma to. Ja moc počítač nemusím,ale budem vám z času na čas posielat moje práce ako odpoved na jej urážky.Ktovie ako dlho vymýšlala svoj plán slobodná slečna,čo ju ani okolie nemusí. Dokončujem si svoj dom a užívam si život so skvelou rodinou.V 30-tich rokoch mojho života sme si ho kupili a postupne prerábali.Moj odkaz celému svetu) ,,Páni ak chcete príst o peniaze,nech sa páči,,Slečna Olga Fajnorová z Trnavy čast Kopánka a jej 1-izbový byt je vám k dispozícii.Ako som už písal podnikám od roku 2008,ale vdaka slečne Olge Fajnorovej sa učím stále niečo nové.Odvtedy už také nič nerobím.Bud sa to spraví tak ako sa má,alebo to necham tak,aby sa to proti mne neotočilo,tak ako u nej.Nie som zakerný,ale želám slečne Olge Fajnorovej to,že ako sa ona chová k ludom nech sa ludia chovaju ku nej.Moc by ste sa vnej pomýlili tak ako ja. Z vonka prosebný pohlad a vo vnutri.........
marleau
20.08.10,18:29
No a teraz buď múdry.Hneď,keď som sa zaregistroval,som si pomyslel,že vo veľa veciach bude ťažko poradiť,tobož rozhodnúť,Vo veľkej väčšine poznáme pri probléme dvoch subjektov len názor jednej strany,ale minca ich má dve.Druhým problémom je,že veľa ľudí problematike nerozumie alebo ju nevedia vysvetliť tak,aby opýtaní mali čo najlepší obraz o danej veci.No najhoršie je,keď jeden (asi z vypočítavosti) klame,no ostatní sa nemajú ako dozvedieť pravdu.Najhoršie je,že každý,kto to číta,sa chce poučiť a neurobiť podobnú chybu ap.Niekto má zlú reklamu (či oprávnene,zas neviem) a to je dosť vážne.Takto sa z pomoci ľahko stane škoda.Ak možem,PROSÍM VÁS,raďte len to,čomu naozaj ROZUMIETE a ste presvedčení,že je to tak.Moju radu napríklad nenájdete v otázkach týkajúcich sa elektra,opravy auta,varenia a vobec všetkého,čomu nerozumiem.A vobec sa za to nehanbím,pretože mám svoju špecializáciu a tá mi stačí.Ak ma pristihnete v takej téme,tak rada alebo poznatok bude len všeobecný,nie smerodajný.hawk
oli.f
24.01.12,19:36
ano, je to vždy otázka kde je pravda...úprimne, až dnes som čítala reakciu majstra na ktorého som upozorňovala...Nestíham otvárať oči nad dramatickými zvratmi prerábky kúpeľne s jadrom, navyše padajúcej a s jazdiacimy tehlami, aj keď je pravda, steny sú krivé a jedna firma s ponukou prerábky za 120tis sk, sa odmlčala a 120 tis na 2 a pol m2 by som určite neinvestovala, zvlášť keď len bodové osvetlenie malo stáť viac než dosť a navrhli posunúť stenu do chodby už tak širokej 90cm a väčšie firmy sa nehrnú do malých bytov, hoci ich je so starým jadrom veľa...ale to je o inom...až sa čudujem, že po toľkej jeho snahe, majstrom čo opravovali, tehly rovno nevypadli, ale vôbec ma takáto obrana neprekvapuje,,,škoda slov...hádam len toľko, že dnes som sa k tomuto dostala po telefonáte zúfalého pána,ktorý mal rovnaký obohacujúci zážitok s týmto majstrom a obvolal všetkých čo na webe našiel, ktorí jeho prácu zažili...na záver len dodávam, ano nepodpísala som objednávku, keďže mi nechcel vystaviť faktúru s argumentom,že by musel prirátať DPH, čo mi nevadilo lebo som žiadala doklad pre prípad reklamácie, a bez fa je objednávka samotná nanič, ako doklad o zaplatení neslúži...dokonca tvrdil, že minul 10vriec lepidla /25kg kus/ čo už ani netreba vysvetľovať že bolo príliš...našťastie znalecký posudok sa dá vyžiadať, čo jediné fakty podložiť vie spolu s fotkami a dokladmi za opravné a dorábacie práce...
chápem,ono sa ťažko dorába jedno,keď si človek rozbehne ďalšie 2 zakázky, nech už je podstata akákoľvek..našťastie sa nám podarilo zohnať majstrov čo veci dali doporiadku a od tých riadne doklady uschované sú reálne...
ako som už spomínala, toto je len varovanie...každý máte nárok presvedčiť sa na vlastnom dome a spraviť si vlastný názor...len mi je ľúto ďalších "šťastných", ktorí ako som dnes zistila žiaľ sú...
oli.f
24.01.12,19:43
P.S. našťastie naozaj sa splnilo želanie a ľudia sa chovajú rovnako ako ja k nim...a som rada
fetya
24.01.12,20:09
to oli.f. ako to bolo so zmluvou? Preco ste ju nepisali? Ked das do zmluvy vsetky tvoje poziadavky, on opise vychodiskovy stav, jasne definujete jednotlive prace, postup splacania, tak by si to mohla predist. Odstupenie od zmluvy, nedodrzanie zmluvy - mas na papieri, a mozes argumentovat. To co sa robi tu, je ohovaranie, kludne ta moze podat na sud. Bez zmluvy tazko dokazes svoju pravdu, hoci z fotiek su niektore veci jednoznacne.
alltracboy
24.01.12,20:11
mimotemy
toto je nieco, co tu ja vysvetlujem stale ohladom projekcie. Dobry odbornik, ci vo vyrobe,ci v projekcii nerobi domceky. natahovat sa s obycajnymi ludmi o par euro za to nestoji. Ono to znie kruto, ale zial, ludia si za to mozu sami svojim pristupom, ze vsetko chcu zadarmo.
Bola tu raz debata o cenach projektov. Plamen ponuka cosi vzdy za velmi ludove ceny. Problem je, ze kazdy rok vide cennik, ktory clen komory musi do urcitej miery dodrziavat. Su tam ceny od-do a vyslovene podkopavanie cennika je dovod na vylucenie z komory a odobratie peciatky. Potom si ludia najdu cloveka, co im to urobi takmer zadarmo a vypisuju tu, ze maju problem. Treba chapat, ze tu neplati ponuka a dopyt tak,ako v obchode. Cennik je stanoveny a komorou podporovany. Ako sa vravi, nie som tak bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci.

ale naco ti je drahy dokonaly projekt ked ti to robosi aj tak doseru lebo vedia len to svoje naucene pred sto rokmi. A ked mas dobry dozor, tak postavis dom aj podla obrazku.
marleau
24.01.12,20:17
ale naco ti je drahy dokonaly projekt ked ti to robosi aj tak doseru lebo vedia len to svoje naucene pred sto rokmi. A ked mas dobry dozor, tak postavis dom aj podla obrazku.
No jo,ale robošov aj dozor si vyberáš sám.
alltracboy
24.01.12,21:09
dalsi duchaplny prispevok. ja viem ze ty urcite vies odhadnut kvality kazdeho na prvy pohlad. Len stavba nieje drevobuda co mozes rozobrat ak su zle zasrobovane skrutky. a ani nejlepsi dozor netvrdne na stavbe dva roky a nedava pozor ako kto robi. Ja viem ze by som chcel od stavbarov vela.. aby robili poriadne to cim sa zivia.
marleau
25.01.12,06:15
Vidno,že sa vyznáš,hlavne do dreva.....
alltracboy
25.01.12,07:17
hlavne aby si sa ty vyznal. ja sa tym nezivim.
ciners
25.01.12,08:04
dalsi duchaplny prispevok. ja viem ze ty urcite vies odhadnut kvality kazdeho na prvy pohlad. Len stavba nieje drevobuda co mozes rozobrat ak su zle zasrobovane skrutky. a ani nejlepsi dozor netvrdne na stavbe dva roky a nedava pozor ako kto robi. Ja viem ze by som chcel od stavbarov vela.. aby robili poriadne to cim sa zivia.

Ja neviem, co si tu teraz akoze vybijas za flustraciu. Nepomohli Ti tu poradaci dost?
Ja vzdy tvrdim jedno. Keby som robil statiku tak, ako vy IT robite pocitace a programy, tak uz davno sedim v base.
alltracboy
25.01.12,08:35
su tu len traja poradaci ktori mi pomohli a ty si jednym z nich. Marleau vacsinou iba rype. Ja som pisal ze projekt nemusi byt typ top dokonceny, lebo aj tak sa podla neho malokedy stavia. Ja som podla projektu robil snad iba podorys murov. a cast statiky. Ked uz nabehnu krovari, tak tiez beru iba zakladne udaje a robia podla seba. Neverim ze existuje dom, ktory by bol spraveny presne podla projektu.
mendo933
25.01.12,08:50
Neverim ze existuje dom, ktory by bol spraveny presne podla projektu.
Ale existuje môj, ale len po ukoncenie prac na streche,potom som uz projekt nevidel:)
marleau
25.01.12,11:51
su tu len traja poradaci ktori mi pomohli a ty si jednym z nich. Marleau vacsinou iba rype. Ja som pisal ze projekt nemusi byt typ top dokonceny, lebo aj tak sa podla neho malokedy stavia. Ja som podla projektu robil snad iba podorys murov. a cast statiky. Ked uz nabehnu krovari, tak tiez beru iba zakladne udaje a robia podla seba. Neverim ze existuje dom, ktory by bol spraveny presne podla projektu.
No vidíš,ako sa staviaš amatérsky k projektom.Keby si ľudia dopredu upravili projekt podľa vlastných potrieb,mohli by podľa neho stavať.Ale keď tomu nerozumejú,tak to riešia zmenami na stavbe - čistý amaterizmus,do toho by som nikdy nešiel,zvlášť v drevostavbe.To,čomu v poslednej vete neveríš,len ukazuje "množstvo" skúseností....Dom v Kittsee,ktorý som mal kedysi v profile,takým je.Vlastne každý moj.Ja najprv spracujem projekt,dám ho posúdiť stavebníkovi,či mu vyhovuje,upozorním ho na všetky eventuálne problémy (statika,rozmery miestnosti,vzhľad ap.) a až potom sa pustím do výroby.Čo bráni firme,ktorá muruje pre zákazníka,si sadnúť k projektu a zapracovať doň svoje poznatky,skúsenosti,upozorniť budúceho užívateľa na prípadné nedostatky???Amaterizmus,lajdáctvo,neochota?Posú ď sám,keď ja len rýpem.
ciners
25.01.12,12:04
Ono inak na realizacny projekt netreba autorizovaneho inziniera. Firma by si mala v sulade s tym, co je vs tavebnom povoleni vypracovat dalsie vykresy, presne veci nacenit a neo...zakaznika.
Aby som sa zastal trosku aj firiem,stalo sa mi aj to,ze z realizacnej firmy dosla pochvala, ze projekt je tak spracovany, ze vedia dom pomerne presne nacenit. Ked im stavebnik taketo podklady nedoda,tak sam ide proti sebe.
alltracboy
25.01.12,13:33
stavam sa amatersky k projektom lebo katalogovy projekt je amatersky. O to vsak nejde.. ja malo ludi co da postavit komplet dom firme.. respektive ak taky su tak asi nie na tejto porade, lebo naco by tu asi tak boli. Ja tvrdim to co som pisal vyssie. Normalny clovek nema sancu odhadnut ktora firma je seriozna a vie robit. Kedze je to vsetko jednorazovka, nieje vela pokusov na spravny vyber. Mozes dat na niekoho odporucanie, ale co vyhovuje niekomu nemusi vyhovovat tebe. V stavbarine asi neexistuje ze posral si mi dom, daj ho strhnut, vyprac parcelu a vrat peniaze. Moj dom je urcite lepsie spraveny, ako b yho robila neviem aka firma, lebo ja ako amater davam do toho ovela viac ako nejaky zamestnanec ktory ma ukolovo spravit nieco a je mu to u riti lebo to on tam byvat nebude.