ivana pupikova
28.05.09,09:40
zdravím, prosím o radu, ako postupovat v pripade ak vinnik, ktory sposobil dopravnu nehodu a zdemoloval celu zadnu cast auta, nemal uzatvorenu zakonnu poistku, bola privolana aj dopravna policia.A na vyjadrenie zo slovenskej kancelarie poistovni budem cakat min. 3 mesiace. Pytam, sa ci je aj ina moznost ako tohto vinnika potrestat. Slusny clovek bez zakonnej poistky nevyjde na cestu, kde denne prejde tisicky aut a kamionov.
duves
28.05.09,07:48
No polícia mu zaiste vymerala riadnu pokutu. Alebo rovno dve? Za dopravnu nehodu a za nepoistenie.
Len čo z toho, ak sa poskodeny nema ako dostať k odskodnemu.
No jedine občiansko-pravne konanie je cesta.
luka82
28.05.09,07:49
Predpokladám, že asi nemáte havarijnú poistku. Viem, že bežným postupom je to nahlásiť do svojej poisťovne, ktorá na základe toho, že vinník nemá poistenie, vec postupuje SKP. Táto vyzve vinníka v vyjadreniu sa, samozrejme všetko to dlho trvá. Nie som si istá, či si následnú škodu bude vymáhať z titulu vinníkovho nepoisteného auta Vaša poisťovňa alebo vy sami. Myslím, že by bola možná aj žaloba na súd, ale zase potrebujete stanovisko o tom, že vinník nemal uzatvorenú poistku. Myslím, že Vás to bude stáť veľa času a nervov. Ešte je možnosť, že by ste sa s vinníkom priamo dohodli.
preboha
28.05.09,20:46
zdravím, prosím o radu, ako postupovat v pripade ak vinnik, ktory sposobil dopravnu nehodu a zdemoloval celu zadnu cast auta, nemal uzatvorenu zakonnu poistku, bola privolana aj dopravna policia.A na vyjadrenie zo slovenskej kancelarie poistovni budem cakat min. 3 mesiace. Pytam, sa ci je aj ina moznost ako tohto vinnika potrestat. Slusny clovek bez zakonnej poistky nevyjde na cestu, kde denne prejde tisicky aut a kamionov.
treba požiadať o úhradu škody Slovenskú kanceláriu poisťovateľov Bratislava, ktorá poverí niekoho likvidáciou Vašej škody. Škoda Vám bude uhradená z garančného fondu. Je možné požiadať o úhradu škody aj vinníka. Treba mu vysvetliť, že ak zaplatí dobrovoľne, bude to menej o náklady, ktoré vzniknú kancelárii poisťovateľov s vybavovaním (obhliadka súdne trovy,atď),pretože to, čo vám kancelária zaplatí, bude aj tak vymáhať od neho ako vinníka nehody. Je aj iná možnosť, ale o tej až nabudúce.
duves
29.05.09,03:48
No parada. To som napriklad nevedel.
ivana pupikova
29.05.09,09:57
Ešte jedna otázka, kým SKP nedostane peniaze od vinnika, tak ani ja nedostanem nic?
Veľmi pekne ďakujem za rady
Martin Mocko
29.05.09,10:03
Taktiež som mal podobnú skúsenosť s Allianzom. Opitý chlap nám zdemoloval plot. Lekárov v sanitke zaujímal jeho zdravotný stav..privolaných policajtov najviac zaujímalo koľko mal v krvi a nás kto cvakne ten plot. Tak sme navštívili Allianz, kde mal mať uzatovrené PzP a teta odpovedala, že poistku za posl. rok neuhradil a tak ju zrušili. Takže nám nič nedajú. Nechali sme to tak, že škoda aj tak je okolo 4-5tis..že sa to dá prežiť. Až raz (o cca rok) otec zrušil poistku na svoje auto v Allianzi, lebo chcel prejsť do lacnejšej poisťovne. Hneď nabehol poisťovák, že urobí lepšiu cenu - čo aj urobil. Ja som mu ukázal fotky z nehody a dostal podmienku, že ak najprv vyrieši to..tak zostaneme s autom v ich poisťovni. Čuduj sa svete..všetko odrazu išlo. Neviem s kým to kompenzovali (predpokladám, že to vymáhali od vinníka nehody) ale poštu prišla poštová poukážka s peniazmi za poistnú udalosť...
preboha
29.05.09,19:18
SKP má garančný fond, z ktorého Vám škodu najprv uhradí, a POTOM si ju bude vymáhať od vinníka nehody
danushka
29.05.09,19:30
Rada by som sa opýtala, či má niekto skúsenosti so situáciou, keď mu vznikla škoda spôsobená cudzincom.
Poľský kamionista nám spôsobil totálnu škodu na našom aute, vina bola jeho, jemu sa samozrejme dokopy nič nestalo, my sme radi, že žijeme.
Oslovili sme vedenie jeho spoločnosti, ale tí odmietajú nahlásiť svojej poisťovni v PL poistnú udalosť. Čierny Peter ostal v našich rukách, naša poisťovňa tvrdí, že kým poliaci neoslovia svoju posisťovňu - stojíme na mŕtvom bode. Doplním ešte, že autonehoda sa stala na území SK.
Ako máme riešiť túto šlamastiku ?
Baca1966
30.05.09,04:17
Poslat poliakovi obalku zo zlomenou ceruzou :-) a otazkou, kedy prihlasi poistnu udalost na svojej poistovni z pripomienkou, ze zajtra chcet ist na dovolenku a nemate este nove auto :-D
danushka
30.05.09,07:01
Poslat poliakovi obalku zo zlomenou ceruzou :-) a otazkou, kedy prihlasi poistnu udalost na svojej poistovni z pripomienkou, ze zajtra chcet ist na dovolenku a nemate este nove auto :-D
Obávam sa, že takto nevyriešim nič:mad:.
Skôr by ma zaujímalo, či má naša posťovňa zákonné páky a či je vymožiteľnosť náhrady škody v takomto prípade reálna ?
preboha
30.05.09,09:34
nahláste škodu poisťovni, kde máte zákonnú poistku, alebo priamo na Slovenskú kanceláriu poisťovateľov. Ak to nebudú vedieť vybaviť, máte správu polície a môžete žalovať priamo firmu vinníka na súde