tereza5
28.05.09,10:38
Dobrý den, vie mi niekto povedat?Po nástupe zamestnankyne na MD som zamestnala nového pracovníka do predajne, s ktorým som velmi spokojná.Po ukončení MD sa chce zamestnankyna vrátit na povodné miestoJa som jej ponúkla tú istú prácu ,ale v inom mieste a meste prevádzky, čo odmietla.Možem jej dat výpoved z dovodu odmietnutia bez toho aby mala nárok na odstupné?Alebo ako mám postupovat?Dakujem za rady.
veronikasad
28.05.09,08:50
Dobrý den, vie mi niekto povedat?Po nástupe zamestnankyne na MD som zamestnala nového pracovníka do predajne, s ktorým som velmi spokojná.Po ukončení MD sa chce zamestnankyna vrátit na povodné miestoJa som jej ponúkla tú istú prácu ,ale v inom mieste a meste prevádzky, čo odmietla.Možem jej dat výpoved z dovodu odmietnutia bez toho aby mala nárok na odstupné?Alebo ako mám postupovat?Dakujem za rady.
Musíš jej ponúknuť prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve. Miesto výkonu práce bez jej súhlasu nemôžeš meniť.
brčko
28.05.09,10:50
ak nastupuje ozaj po MD (obvykle 28týždnov) a nie po ukončení RD, tak by mala nastúpiť na svoje pôvodné miesto, ak existuje, vid Zákonník práce § 157

Ak nenastupuje hned po MD, tak platí, čo píše veronika a ak nemáš pre nu prácu podla prac.zmluvy alebo nebude súhlasiť s dodatkom k prac.zmluve, tak ti nezostane nič iné, len jej dať výpoved z dôvodu nadbytočnosti s nárokom na odstupné, príp. sa s nou dohodnúť na ukončení PP dohodou z organizač.dôvodov, takisto s nárokom na odstupné.

Jedine v prípade, ak by si mala pre nu prácu zodpovedajúcu prac.zmluve a ona by ju nechcela vykonávať, tak výpoved by mala podať ona.
terezamaria
29.05.09,09:34
Dobrý den, vie mi niekto povedat?Po nástupe zamestnankyne na MD som zamestnala nového pracovníka do predajne, s ktorým som velmi spokojná.Po ukončení MD sa chce zamestnankyna vrátit na povodné miestoJa som jej ponúkla tú istú prácu ,ale v inom mieste a meste prevádzky, čo odmietla.Možem jej dat výpoved z dovodu odmietnutia bez toho aby mala nárok na odstupné?Alebo ako mám postupovat?Dakujem za rady.

Musíš sa držať pracovnej zmluvy, kde má pracovníčka uvedené miesto výkonu práce. To bez jej súhlasu meniť nemôžeš. Výpoveď z dôvodu odmietnutia práce na inom mieste jej dať nemôžeš.