mpca
28.05.09,10:46
Čaute poraďáci a poraďáčky, možno mi niekto pomôže ako vyriešiť nasledujúce prípady:
1: Mam v MySQL tabuľku do ktorej vkladam aj dátum. Samozrejme typ hodnoty je date ale chcem zmeniť fomu z YYYY-MM-DD na DD.MM.YYYY.
2: Taktiež ako "vyriešiť" používanie desatinnej čiarky namiesto bodky.
Teda databaza pracuje z bodkou a ja chcem čiarku. Typ je nastaveny na decimal(6,2). Ale miesto desatinnej čiarky používa bodku...

Nakopnite ma správnym smerom ;) ĎAKUJEM!
mpca
28.05.09,09:48
ok desatinnu čiarku som vyriešil tak že sa da použiť čiarka aj bodka,,,
presnejšie takto
$mnoz = str_replace(",",".",$data[6]);
mpca
28.05.09,11:01
Ok datum uz neriesim :D zda sa mi "pratickejsie" tak ako to teraz je... :-D
sthruska
28.05.09,11:08
To čo je v DB je jedna vec. Ako to zobrazuje je druhá vec. A to už závisí od viacerých okolností:

1 Nastavenie DB
2 Nastavenia OS
3 Nastavenie samotnej aplikácie, ktorá s DB pracuje

Podľa mňa si si vybral najhoršiu možnosť.
mpca
28.05.09,12:34
sthruska preco podla teby som si vybral najhorsiu moznost?
vpodstate ak mam nastaveny typ db na date tak je jedno ako mi to zborazi,,, lebo tak či tak do phpcka budem pridavat "balast" na ukazanie datumu "userfrenydly"...

btw: nevies nahodou poradit ako naplnit rozbalovaci zoznam z db pri editacii zaznamu? lebo vzdy mi ostane ten "defalutny" :(
sthruska
28.05.09,12:48
Presne tak som to myslel. Ja som mal pocit, že tú zmenu "." na ","robíš priamo v DB - vyzerá to, že pocit bol nesprávny.

MySQL nepoznám. Robím len s Access a Delphi7. Ale otázke nerozumiem. Neviem čo presne myslíš. Upresni to aj s tým, kde ten rozbaľovací zoznam bude. Predpokladám WEB. Niekto sa ozve.
psychofemale
28.05.09,12:52
datum sa da velmi lahko zmenit pomocou DATE_FORMAT:

SELECT *, DATE_FORMAT(datumPovodny, '%d.%m.%Y') AS datumNovy ...
PaloPa
29.05.09,06:15
Možno trochu od témy.
Ja som riešil problém zobrazovania dátumu po prenose db z MySQL do Excelu.
Možno niekomu pomôže.
Palo
mpca
29.05.09,07:09
mimotemy palo nevies ako sa bude riesit unixovy datum po roku 2037? ked "pretečie" počet sekund?
mpca
29.05.09,07:14
psychofemale ano tak som to mal ale to mi rieši len zobrazenie,,, ak chcem zadať datum vo formate d.m.Y. mi ho do DB neuloží lebo je to iný tvar ako db je schopná spracovať date... ok.. datum ma uz netrapi... prave som prisiel nato ze mam nezabezpecene formulare a hladam ako to opraviť...
skontrolovať cez php typ hodnoty,,, veľkosť,, odstraniť "nebezpečne" znaky atď..
PaloPa
29.05.09,10:27
mimotemy palo nevies ako sa bude riesit unixovy datum po roku 2037? ked "pretečie" počet sekund?

Teraz nie, ale 31.12.2037 pogooglujem :)
P.
sthruska
29.05.09,13:28
Do DB nemôžeš uložiť dáta v inom formáte ako sú definované. Bežne sa to rieši cez parametre, kde si DB patričnú konverziu urobí sama.