bábika
28.05.09,11:32
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť niekoho o radu, kto mi vie poradiť o reklamaciách,
viac krát som reklamovala kočík, no a po opätovných vadách som sa rozhodla odstúpiť od zmluvy a žiadala som vrátenie peňazí, nakoľko mi kočík nový , tej istej farby poskytnúť nevedeli. Pán čo vybavuje reklamácie kočík vzal a povedal, že sa ozve keď bude vedieť čo povedia ľudia po odbornom prehodnotení z Čiech. Neskôr som volala čo je teda s kočíkom a pán mi povedal, že mi ho opravia vo farbe akú som chcela , že vraj zrazu je aj daná farba, ktorej som sa požadovala minimalne 2 mesiace, je jeho postup správny? A čo ak sa vady opätovne vyskytnú a reklamačná doba zíde?Pani na SOI povedala vraj sa na reklamaciu vzťahuje 2 ročna záruka, + doba koľko bol kočík v reklamovaní, samostatné reklamacie sú možné len po písomnom doklade od predajcu na danú konkrétnu časť. A akoby naschvál majiteľ ruší predajňu čo potom ,kde možem reklamácie uplatniť? A vraj nie je zo zákona povinný mi poskytnúť náhradný kočík. Vie mi niekdo poradiť z danej situácie, budem mu povďačná, za akú koľvek radu. Voped ďakujem.
arizona
28.05.09,09:36
Ak mal kočík 3x rovnakú reklamovanú závadu, môžeš požadovať vrátenie peňazí.
Stanislav 1975
28.05.09,09:48
Ak mal kočík 3x rovnakú reklamovanú závadu, môžeš požadovať vrátenie peňazí.
...alebo taký istý výrobok ale nový...
Petra Nová
29.05.09,10:12
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť niekoho o radu, kto mi vie poradiť o reklamaciách,
viac krát som reklamovala kočík, no a po opätovných vadách som sa rozhodla odstúpiť od zmluvy a žiadala som vrátenie peňazí, nakoľko mi kočík nový , tej istej farby poskytnúť nevedeli. Pán čo vybavuje reklamácie kočík vzal a povedal, že sa ozve keď bude vedieť čo povedia ľudia po odbornom prehodnotení z Čiech. Neskôr som volala čo je teda s kočíkom a pán mi povedal, že mi ho opravia vo farbe akú som chcela , že vraj zrazu je aj daná farba, ktorej som sa požadovala minimalne 2 mesiace, je jeho postup správny? A čo ak sa vady opätovne vyskytnú a reklamačná doba zíde?Pani na SOI povedala vraj sa na reklamaciu vzťahuje 2 ročna záruka, + doba koľko bol kočík v reklamovaní, samostatné reklamacie sú možné len po písomnom doklade od predajcu na danú konkrétnu časť. A akoby naschvál majiteľ ruší predajňu čo potom ,kde možem reklamácie uplatniť? A vraj nie je zo zákona povinný mi poskytnúť náhradný kočík. Vie mi niekdo poradiť z danej situácie, budem mu povďačná, za akú koľvek radu. Voped ďakujem.
Ak je tomu tak, že predajca ruší predajňu, najistejšie bude, keď odstúpiš od zmluvy podľa § 623 ods.1 , druhej vety Obč.zákonníka. Ak by predajca aj chcel kočík vymeniť, nemáš záruku, že ten bude bez chýb a budeš mať problém s reklamáciou.

Treba odstúpiť od zmluvy, písomne mu to v predajni doruč a daj prevzatie potvrdiť. Najlepšie bude, keď pri tom nebudeš sama.

Ak je predajca živnostník, môžeš kúpnu cenu požadovať aj po zrušení predajne, dokonca, aj keď by prestal podnikať.

Aby Ti však vzniklo právo odstúpiť od zmluvy, musíš vedieť preukázať, že si úspešne reklamovala pred tým tri razy a vady sa vyskytli znovu.
Julča
05.02.10,07:35
Prosím Vás, má niekto vzor listu odstúpenie od zmluvy? Potrebujem súrne.
Ďakujem.
aaamalker
25.06.12,15:50
Zdravim ,ja mam trochu iny problem,zakupil som jeden tovar ktory sa pokazil po cca 1 mesiaci,reklamacia bola vybavena kladne s tym ze mi bol poslany novy tovar ,ten isty typ,ale aj ten druhy vyrobok sa po cca 1 mesiaci pokazil,vykazoval tu istu chybu,aj tato reklamacia bola uznana a znovu mi posielaju novy vyrobok aj ked som pri zadavani reklamacie uviedol ze chcem vratit peniaze alebo vymenit za iny typ + moj doplatok lebo je drahsi .Mam pravo na odstupenie od zmluvy?Nerad by som na postovnom preplatil cenu vyrobku kedze som si isty ze aj tento 3/ti bude po cca 1 mesiaci pouzivania vykazovat tu istu chybu.Dakujem.
noki123
26.06.12,14:20
nie nemas
fidorka01
27.06.12,05:53
Julca posli mail poslem ti to
andyl11
27.06.12,14:27
posli to aj mne na mail andykk@post.sk, vdaka