ostrovany
28.05.09,11:35
Chcel by som informaciu.Pri stavbe bungalovu mám v projekte uložené trámy na veniec 20cm tak obmurovka a další veniec 20cm na pomurnicu.Otázka je či je možne položiť drevené trámy na ytong obmurovka a tak veniec na pomurnicu tým by som ušetril o jeden veniec menej.:(
chandler
28.05.09,11:12
ytong nic neudrzi takze priamo na neho sa ulozit drevo neda.
ostrovany
28.05.09,18:29
Chandler máš niejakú radu ako by si to riešil tý aby som vynechal jeden veniec.Čo tak na veniec trámy vedľa pomurnice múr je 375.
juraj svrbik
28.05.09,19:07
to by boli bud vysoko stropy,alebo by bola strecha nizko nad oknami,si myslim
chandler
29.05.09,06:50
ja by som spravil veniec lebo by som to chcel mat poriadne spravene :)
ked to chces nejako okaslat tak vzdy budes potrebovat nieco na roznesenie zatazenia z tramu do muru (drevo, ocel, beton) lebo ten tram by na takom malom kusku ytong rozdrvil
juraj svrbik
30.05.09,18:59
dnes som sa bavil o tomto so statikom,lebo aj my ideme robit dreveny strop/tramy 20x21/.poradil mi urobit veniec,ale max.10 cm hrubka aj s roksormi,ze to musi stacit.vaha tramov sa tak rozlozi.rozmyslam ten veniec urobit hned nad oknami-bude to aj preklad cez okna,potom jednu radu ytong lambda,potom klasicky veniec a na to pomurnicu.co na to povies poradak?
chandler
01.06.09,05:50
moze byt, lebo tych 10 cm nie je veniec, len na roznesenie tlaku z tych tramov.. ale zase mat nad oknami preklad 10 cm je malo. ale neviem presne ako to vyzera, tak nechcem zavadzat. urcite to vie lepsie ten co to videl.