nikolia
28.05.09,13:06
Prosím Vás , v našej obci je veľa detí a "málo tried v MŠ"a riešia to tak, že napr. moj szn chodí tento rok do školky, konečne si zvykol, ale keďže je veľa detí a ja som na MD, tak ho už od septembra neberú....je to dovolené zákonom???a zas o ďalší rok pojde do predškolskej ..A ešte otázka, kto platí učiteľky štát , alebo obec?? dík
Chobot
28.05.09,11:54
Prosím Vás , v našej obci je veľa detí a "málo tried v MŠ"a riešia to tak, že napr. moj szn chodí tento rok do školky, konečne si zvykol, ale keďže je veľa detí a ja som na MD, tak ho už od septembra neberú....je to dovolené zákonom???a zas o ďalší rok pojde do predškolskej

Myslím, že je v kompetencii MŠ rozhodnúť, koho v príslušnom školskom roku v triede ponechá a koho nie. Inak v zmysle zákona existujú maximálne počty detí v triedach:

(10) Najvyšší počet detí v triede materskej školy je
a) 20 v triede pre troj- až štvorročné deti,
b) 21 v triede pre štvor- až päťročné deti,
c) 22 v triede pre päť- až šesťročné deti,
d) 21 v triede pre troj- až šesťročné deti.

Pokiaľ nemajú dostatok miest, tak môžu rozhodnúť o vyradení. Povinná dochádzka je len rok pred nástupom do ZŠ.


..A ešte otázka, kto platí učiteľky štát , alebo obec?? dík

Ak škôlku zriadil miestny orgán štátnej správy, tak ich platí štát, ak škôlku zriadila obec, tak ich platí obec.
Tina štúdio
13.03.13,14:03
povinnost skolok je prednostne prijat deti predskolkej triedy - ak je teda potrebne, aby uspokojili umiestnenie deti vo veku 5r, mozu odmietnut deti mladsie
skolka nie je povinna - a nie je ani povinnost vytvorit miesto pre deti mladsie ako 5r

dopyt po umiestnenie deti do predskolskeho zariadenia - resp. nedostatok miest je mozne riesit jedine aktivnym pristupom rodicov - najlepsie viacerych a dat spolocnu poziadavku obci, do kompetencie ktorej je zriadovanie takychto zariadeni i rozsirenie kapacity.

pokial sa rodicia nebudu hlasit o svoje prava , nebude im vyhovene ......... sme zvyknuti prijimat to, co sa nam ponuka, ale nie hlasit sa o prava, ktore nam zial nasi zvoleni zastupcovia nezabezpecuju ......