kasia
28.05.09,15:14
Prosím o radu, ako sa dá účinne brániť proti požiadavkám štatistického úradu, ktorý našu firmu "bombarduje" požiadavkami na zasielanie výkazov o činnosti našej firmy (mesačné, štvrťročné, ročné). Ide často o viacero tabuliek, pričom na ich vypracovanie je potrebné veľa času a kompletné spracovanie účtovníctva v danom období. Pochopiteľne je to podľa prísl. zákona "v norme", ale zbytočne to zaťažuje a pre firmu je to zbytočné.
Máte podobné skúsenosti? Ďakujem za odpovede.
dušinka
28.05.09,13:42
Práve včera som uvažovala o položení tejto otázky. Ja totižto mám dojem že štat.úrad v Prešove si na nás doslova "zasadol". Nepomáha žiadna argumentácia. Kto poznáte napr. ročný výkaz produkčných odvetví, určite mi dáte za pravdu.Uznám že štát musí mať nejaký prehľad, ale nech vymyslia jednoduché tlačivá. Len metodické vysvetliky k obsahu výkazu na rok 2008 + zoznamy kódov je vyše dvadsať husto popísaných strán. Naozaj privítam aj ja radu ako sa brániť. Ako keby nebolo dosť všelijakých iných povinností. Toho roku som sa tešila že na ročný výkaz za r. 2008 zabudli. A je tu upomienka.
veronikasad
28.05.09,13:51
Práve včera som uvažovala o položení tejto otázky. Ja totižto mám dojem že štat.úrad v Prešove si na nás doslova "zasadol". Nepomáha žiadna argumentácia. Kto poznáte napr. ročný výkaz produkčných odvetví, určite mi dáte za pravdu.Uznám že štát musí mať nejaký prehľad, ale nech vymyslia jednoduché tlačivá. Len metodické vysvetliky k obsahu výkazu na rok 2008 + zoznamy kódov je vyše dvadsať husto popísaných strán. Naozaj privítam aj ja radu ako sa brániť. Ako keby nebolo dosť všelijakých iných povinností. Toho roku som sa tešila že na ročný výkaz za r. 2008 zabudli. A je tu upomienka.
tiež som si myslela, že naň zabudli, nestalo sa. Časť, ktorá rozčuluje aj teba som vyriešila tak, že som im napísala náš názov podľa analytiky a sumu, bez kodov. Zatial sa Trnava neozvala, posielala som ho v pondelok.
MarcelkaT
28.05.09,13:52
Asi ŠÚ nemajú náplň práce splnený, tak tým nás bombardujú všelijakými výkazmi, že ako sa máme dobre.