ja.nus.ka34
28.05.09,16:05
Mam 11 rocnu dceru a ta je rodeny bordelar.Neviem si uz dat s nou rady,stale ma neustale neporiadok a nepomahaju ani tresty a zakazy.Chvilu poriadok dodrzuje a potom vsetko odznova.Poradte ako na nu?????Som zufala!!!!
wagner
28.05.09,14:17
Ber to ako nutnosť a nerozčuľuj sa nad tým. Mám to z vlastnej skúsenosti. Dnes, keď je dcéra sama matkou a hreší svoju pubertálnu dcéru, tak jej iba pripomeniem slovenské príslovie" zabudol vôl, že teľaťom bol" A je po buzerácii. Musí z toho "vyrásť" a pochopiť, inak sa budeš zbytočne rozčuľovať. Rozčuľovanie nepomôže, musíš len dobrým slovom, inak nič nedosiahneš. A keď ten poriadok bude mať, nezabudni chváliť. Deti si na to potrpia.
Blankake
28.05.09,14:42
Mam 11 rocnu dceru a ta je rodeny bordelar.Neviem si uz dat s nou rady,stale ma neustale neporiadok a nepomahaju ani tresty a zakazy.Chvilu poriadok dodrzuje a potom vsetko odznova.Poradte ako na nu?????Som zufala!!!!
Mám podobnú skúsenosť s bratrancom... ako dieťa a aj študent bol nehorázny borderlár, obaly z cukríkov, šupky z pomarančov za posteľou, v skrini veci nahádzané, no proste otras. Keď začal bývať počas vysokej školy na internáte, zrazu mu to u druhých vadilo a stal sa z neho poriadkumilovný človek. :)
atilla
10.06.09,05:46
prid do izby s igelitkou ze co nebude upratane vyhodis
treba sa pripravit ze mozno 1-2x bude treba skutocne nieco vyhodit aby neostalo pri slovach

najvacsim zdrojom neporiadku su u nas papieriky a hracky z kinderiek a podobne
riga
10.06.09,05:59
prid do izby s igelitkou ze co nebude upratane vyhodis
treba sa pripravit ze mozno 1-2x bude treba skutocne nieco vyhodit aby neostalo pri slovach

najvacsim zdrojom neporiadku su u nas papieriky a hracky z kinderiek a podobne

:) To mi pripomenulo moju osobnú skúsenosť, ktorú som už raz na porade opisovala. Daj si pozor, aby to nedopadlo takto: pozri (www.porada.sk/575027-post613.html)
buchač
10.06.09,06:03
:) To mi pripomenulo moju osobnú skúsenosť, ktorú som už raz na porade opisovala. Daj si pozor, aby to nedopadlo takto (http://http://www.porada.sk/575027-post613.html)

Prečo mi vyhodí po kliknutí na uvedený link ..." TAKTO " nasmerovanie na nejaké odkazy ......??????:eek:


Sponsored Listings
LHW- Leading Hotels
Best Rates Available - Guaranteed. Book at Leading Hotels of the World
LHW.com
Lacsa Flights
Official Travel Site Find Lacsa Flights
www.Lacsa.Kayak.com
ENWA watermakers
Scandinavisch topmerk nu ook in NL Waarom zou u voor minder kiezen.
www.kisstec.nl
Convert EX4 to MQ4
Decompilation of any compiled Indicator or Expert Advisor for MT4
ex4mq4.com
Unlimited Hosting Special
World Top 10 Hosting with Unlimited Hosting Space & Bandwidth - $4.95!
www.HostGator.com
Betsson.com
Official Website ® Sign Up Now
Betson.com
Monitor Your Web Site
Make sure your site always work. Free trial including 20 SMS alerts.
www.pingdom.com
Forex Gold Trading 24x7
Enjoy the Drastic Changes in Gold Price. Low Spread for Gold Trading!
www.Easy-Forex.com
Free Calls Online
Making Free International calls See more information
www.netcrowder.com/voip
MLM Trainers
My 750,000 MLM DownLine in 15 Years 45 Sec Presentation 4+Million Sold
www.45second.com/

Nejak mi to zaváňa takou skrytou reklamou ......či ..?
Blankake
10.06.09,06:08
Prečo mi vyhodí po kliknutí na uvedený link ..." TAKTO " nasmerovanie na nejaké odkazy ......??????:eek:

Mne sa zase pre istotu stránka nedá zobraziť...:rolleyes:
riga
10.06.09,06:09
Netuším, čo sa mi tam dostalo, už som to opravila, dúfam, že to je správne...
Blankake
10.06.09,06:11
Netuším, čo sa mi tam dostalo, už som to opravila, dúfam, že to je správne...
Teraz ten link funguje správne ;)
No, deti vedia byť "vybité" :D
Maňaska
10.06.09,06:23
Mam 11 rocnu dceru a ta je rodeny bordelar.Neviem si uz dat s nou rady,stale ma neustale neporiadok a nepomahaju ani tresty a zakazy.Chvilu poriadok dodrzuje a potom vsetko odznova.Poradte ako na nu?????Som zufala!!!!
Je to uzavretejší typ? Nie je citlivejšia? Nebýva tichá?
arizona
10.06.09,06:49
Mam 11 rocnu dceru a ta je rodeny bordelar.Neviem si uz dat s nou rady,stale ma neustale neporiadok a nepomahaju ani tresty a zakazy.Chvilu poriadok dodrzuje a potom vsetko odznova.Poradte ako na nu?????Som zufala!!!!
Zákazy, tresty, krik ? A načo? Ty si ničíš nervy, na ňu to nepomáha...
Skús proti-taktiku.
Nevšímaj si ten jej brajgel, zatvor dvere a ona nech si žije v tom svojom raji. ;):)
Buď jej to samej začne vadiť a zmení sa, alebo nie. V tom prípade nenarobíš nič. Každý sme nejaký...
Tvár sa "že nič" :--- a ešte jej občas pozvi kámošky...
buchač
10.06.09,09:35
Mam 11 rocnu dceru a ta je rodeny bordelar.Neviem si uz dat s nou rady,stale ma neustale neporiadok a nepomahaju ani tresty a zakazy.Chvilu poriadok dodrzuje a potom vsetko odznova.Poradte ako na nu?????Som zufala!!!!

Ohýbaj ma mamko , pokiaľ som ja Janko !

Neohneš ma mamo , keď ja budem Jano !!!!!!!

Mne sa osvedčila zásada tri krát a dosť

Upozornil som po prvý raz , kľudne ..
Potom druhý , mierne dohovárajúc ...

Na tretie upozornenie nedošlo .;):rolleyes::cool:

Tu sa to riešilo radikálne . Mal som voľno , dievky odišli do školy a ja som všetko povyhádzal z písacieho stola na jednu kopu a zavrel dvere . Oblečenie zo skríň nebolo potrebné riešiť , no keby to bolo nutné , dopadlo by rovnako na tej istej kope .:---
Mládež prišla domov , čučali jak Pálfy na košickú bránku a do večera bolo po probléme ...
Túto anabázu si zopakovali len dva krát , potom bol pokoj , zistili , že takto cesta nevedie a hotovo .

P.S. :
Nemôžem si pomôcť , ale v dnešnej dobe sú väčšinou deti veľmi rozmaznané .
Keď občas vidím , ako decko doslova " cvičí " s rodičom , je mi na :eek:
arizona
10.06.09,09:43
Buchač, to mi niečo pripomenulo:D
Ak dieťa som sa stále hrala stále na úradníčky, takže som stále niečo vypisovala a vyplňala.Roznych papierov som mala plno, plný stolík. Tiež som ich nechcela ani za svet vyhodiť. Tak mi ocino občas urobil generálku a povyhadzoval do koša. A brat ten smetiak musel ísť hneď vyhodiť, aby som to náhodou nevybrala.

Ibaže brat, namiesto von do smetiaka- mi tie moje poklady odložil do pivnice. Takže v prvej nepozorovanej chvíli to bolo znovu "na mieste".
A všetci boli spokojní:D:D:D Niet nad detskú vynaliezavosť :)
Darina1234
10.06.09,10:03
Ja neviem ako dievčata, ja mám dvoch synov, su spolu v jednej izbe, jeden by aj udržal poriadok, ale ten starší, to je hrozne. takže keby som dnes vyhodila všetko von, nemali by sme taniere, pohare, oblečenie, knihy, zošity, to všetko je na zemi od včera. ja im neupratujem, takto žiju cely tyžden, a v sobotu si to upracu asi tak, že pradlo do kupelne a riad do kuchyne. Riešila som to s nimi x-krat, ale bojovať s nimi nebudem.
elpka
10.06.09,10:15
Ja mám dve deti 9 a 4 ročné a riešila som to predtým ako Jurko-kopa na zemi a triedili si každé svoje, ale nemalo to účinok, takže teraz keď nájdem bordel, vedia že sú bez počítača a rozprávok 2 dni a čudujte sa ono to funguje, ale na každé dieťa platí niečo iné, treba skúšať čo zaberie....:cool::rolleyes::D
Darina1234
10.06.09,10:46
my sme ako mali, problem nemali, hračky vždy mali poukladane, problem je teraz v 17 tich...
Bionda
10.06.09,11:26
Každé dieťa je iné , na každé niečo iné platí. So staršou som skúšala aj búchačov postup často- neosvedčil sa, event. krátkodobo 1-2 dni.
Dnes - akoby z toho vyrástla :D, často sa sama chytí , ide mladšej do izby a upratuje jej hračky a vykrikuje na ňu, že má bordel.....:D , asi si nepamätá aká bola ona :D:D:D
Deganova
11.06.09,04:30
Viem, že Tvoja dcéra má 11 rokov, ale na moje 5 ročné netere funguje dobrá a zlá víla. Ak si upracú a poslúchajú nechá im dobrá víla lízatko, alebo cukrík (ale len u mňa) v opačnom prípade im zoberie najobľúbenejšiu hračku na jeden dva dni.
ja.nus.ka34
11.06.09,13:06
Je to uzavretejší typ? Nie je citlivejšia? Nebýva tichá?
Nie nie je ticha,ale citliva to je.V kolektive byva niekedy nepriebojna,da si s prepacenim aj na hlavu kydat od ostatnych.Ale nie vzdy a nie v kazdej situacii.Ale doma je az moc ziva,je to dieta neustale v pohybe od malicka.Chodi na klavir,tancuje...Uci sa na same jednotky,takze idealne dieta az na ten BORDEL.Skusala som uz aj vyhadzat vsetko,ale pomohlo to tak na par dni,aj s odmenamy sme to skusali a najviac pomahaju zakazy televizora,pocitaca ,bicykla...Ale to by ona neustale musela mat nieco zakazane.;)
arizona
11.06.09,13:26
Nie nie je ticha,ale citliva to je.V kolektive byva niekedy nepriebojna,da si s prepacenim aj na hlavu kydat od ostatnych.Ale nie vzdy a nie v kazdej situacii.Ale doma je az moc ziva,je to dieta neustale v pohybe od malicka.Chodi na klavir,tancuje...Uci sa na same jednotky,takze idealne dieta az na ten BORDEL.Skusala som uz aj vyhadzat vsetko,ale pomohlo to tak na par dni,aj s odmenamy sme to skusali a najviac pomahaju zakazy televizora,pocitaca ,bicykla...Ale to by ona neustale musela mat nieco zakazane.;)
Ved to máš doma ukážkové, ideálne dieťa!
Kto z nás je bez chybičky? :)
Bionda
11.06.09,13:31
ja.nus.ka34 čo opisuješ a ako sa tvoje dieťa správa v kolektíve, mi pripomína tú moju 17-tku- tá bola veééľmi podobná až na ten pohyb- polienko :D. Nechaj to na ňu. Zrejme sú pre ňu dôležitejšie veci ako upratovanie, hlavne stresuješ sa ty . Zaveď systém , že napr. pravidelne v stredu a sobotu si uprace, inak to nerieš. Myslím si , že chce to čas, ona to pochopí.
Denisa
11.06.09,13:37
Ak vás hnevá neporiadok v detskej izbe, tak ho upracte. Teraz som asi vytočila 90% rodičov, že? Ale mám to odskúšané.

Keď boli deti malé, tak im neupratané hračky "odišli" a keď bol poraidok, tak za pár dní prišli. No to fungovalo tak do 4 rokov ;).
Potom istý čas rešpektovali príkazy, ale s pubertou sa to zhoršilo.
Na základe určitých informácii som sa rozhodla, ten neporiadok upratovať sama, bez toho, že by som niečo hovoruila alebo im vyčítala. Zistila som, že mi to ani nedá veľa práce, ani nezaberie toľko času ako keď som sa s nimi dohadovala - a ešte k tomu tá bojová atmosféra doma...
Asi po mesiaci si začali automaticky ráno upratovať postele sami a celkovo udržujú prijateľný poriadok. Vedela by som si to aj predstaviť aj lepšie, ale je to ich izba, a už keď boli menší a mali neporiadok, mi povedali "...ale my sa tu tak dobre cítime" :)
najag
11.06.09,13:45
Tiez je zname porekadlo : Aka matka, taka Katka:D Urcite predispozicie sa jednoducho dedia :D
ekonella
11.06.09,16:29
NESúHLASíM .
ja.nus.ka34
11.06.09,16:38
Najag tak pekne dakujem :-) Ale inak to u nas vyzera asi ako opisuje Denisa,ked chcem aby bol poriadok tak si upracem.Sice dnes ma prekvapila,lebo mi volala ze uz je naucena,najedena a ma upratane!!!!!No asi jej pohladom to tak bolo :-)
Denisa
11.06.09,16:42
Najag tak pekne dakujem :-) Ale inak to u nas vyzera asi ako opisuje Denisa,ked chcem aby bol poriadok tak si upracem.Sice dnes ma prekvapila,lebo mi volala ze uz je naucena,najedena a ma upratane!!!!!No asi jej pohladom to tak bolo :-)

...a treba za každú snahu pochváliť!!!
pasuliatko
17.06.09,21:26
to je presne ako ja :D
ja.nus.ka34
18.06.09,07:01
to je presne ako ja :D
Tak to som stastna,ze nie je sama :---
pasuliatko
18.06.09,07:11
Tak to som stastna,ze nie je sama :---

nikdy človek nie je sám :D:D:D
danushka
18.06.09,07:28
Ked si 11 r. dievčatá neupratujú a vo svojích izbách majú organizovaný neporiadok, je to znak toho, že sa vyvíjajú úplne normálne:D.
Sama mám doma jeden taký kus. Odskúšala som už všetko možné a pochopila som, že v podstate som bola taká istá.
Moja mama mi stále hovorí, čo od tej svojej dcéry chceš, veď je presne po tebe.
Zabila ma moja máti hláškou, že nikdy si nemyslela, že raz bude zo mňa tak poriadkumilovný človek a gazdiná, keď si spomenie na to, aká som bola v detstve:rolleyes:.

No a nezabúdajte rodičia, že naše predstavy o poriadku sa s predstavami o poriadku našich detí totálne rozchádzajú.
Keď dcéra začne ,,gruntovať" svoju izbu, to znamená, že len presúva veci z miesta na miesto v izbe, ale neodkladá ich. Šupne niečo pod postel, niečo pod stolík, niečo za kreslo - dočasne zmení polohu vecí, čo však neznamená, že sa nesnažila a v jej očiach to nevyzerá usporiadané:D:D:D.

Keď karhám a pripomínam, zduje sa...prevracia očami...naznačuje mi, že som trápne otravná.
Najlepším liekom je navodiť priateľskú atmosféru, pochváliť a z láskou vystískať svojho puberťáčika. Oni z toho vyrastú, verte mi.
Ten môj 17 r. syn už poriadok vo svojej izbe udržuje, neporiadok mu už konečne začal prekážať a nebol o nič lepší svojho času.

Nie je nič krajšie, ako keď pubertiak v slabej chvíli preukáže dôveru svojim rodičom a dokonca sa nechá postískať. A to je v porovnaní s nejakým neporiadkom v izbe oveľa dôležitejšie.