accad
21.07.05,21:10
Pozor na plechovky!!!!!!!!!!!!!!

Tema: Zakladna hygiena

Clanok uverejneny v Caducee - zdroj odbornych medicinskych informacii

Jedna osoba nedavno zahynula za absurdnych okolnosti.

Jednu nedelu sa vybrala s priatelmi na vylet lodou, napoje v plechovkach dala do chladnicky na palube. Na druhy den, v pondelok, bola hospitalizovana v nemocnici, aby ju v stredu opustila - mrtva.

Pitva zistila, ze pricinou smrti bola "akutna leptospiroza" sposobena plechovkou, ktoru pouzila na lodi bez pohara. Rozbor plechoviek potvrdil, ze boli infikovane potkanim mocom a teda "leptospirou".

Tato osoba pravdepodobne neumyla vrchnu cast plechovky pred tym, ako sa z nej napila a kedze ta bola kontaminovana suchym potkanim mocom, ktory obsahuje toxicke a smrtelne latky, vratane "leptospiry", ktorasposobuje "leptospirozu".

Napoje v plechovkach a ine potraviny su skladovane v skladoch, ktore su casto zaplienene hlodavcami a nasledne su dopravene k predajcom bez akehokolvek cistenia.

Vzdy ked nakupite plechovky, umyte pozorne vrchnu cast cistiacim prostriedkom a vodou predtym, ako ich date do chladnicky.

Podla studie realizovanej organizaciou INEMTO (Spanielsko), vrchne casti plechoviek su viac infikovane ako verejne toalety. Tato studia dokazuje, ze mnozstvo bacilov a bakterii na plechovkach je take velke, ze je nevyhnutne ich dobre umyt vodou a cistiacim prostriedkom.

Prosime o rozsirenie tejto informacie co najvacsiemu poctu ludi. Pekny den vsetkym.

Sprava riaditelstva ludskych zdrojov Univerzitnej nemocnice v Zeneve. Vsetkym rozumnym ludom.
durisovad
21.07.05,19:21
Dakujeme za upozornenie, plechovice umyvam hned ako ich donesiem z obchodu a hlavne pri nakupe ich nedavam do sacku s ostatnymi potravinami. Uz som citala podobnu studiu v jednom ceskom casopise.
Bubika
22.07.05,04:55
Nastastie sa s plechovkami akosi nekamaratim, ale nahoda je blbec ....

Dakujeme
durisovad
22.07.05,10:12
Ale to moze byt aj na sklenenych obaloch.
kukučka
22.07.05,14:52
K tomuto pridám aj ja jednu "nechutnú" informáciu: podobne sú znečistené koreničky v reštauráciách, len nie od potkanov....a našťastie nie smrteľne....
henika
22.07.05,15:10
dakujem za radu....toto ma veru nenapadlo.... :eek: