deynuska
28.05.09,16:43
Dobry den mili poradaci :)

mozno moj dotaz niekoho zaujme a skusi sa mi vyjadrit k mojmu problemu..

Momentalne mam statut doktoranda v cr a dostala som ponuku od "slobodneho architekta" (nemyslim tym rodinny stav :D ), aby som prenho kreslila technicku dokumentaciu. Kedze si potreboval overit, ci som toho schopna , tak nase prve stretnutie bolo brane ako pohovor. Potom som sla domov a nakreslila som prenho par obrazkov. Kedze investor upustil od planov, cely projekt padol a s tym dalsia spolupraca..

no a moje otazky su:

a) kedze architekt je slobodne povolanie a dalsia spolupraca sa necrta-mozeme odovzdanie tych vykresov dohodnut ako "zmluvu o dielo" podla obcianskeho zakonnika (§ 631 alebo § 51) ? ..aby sa neplatili odvody na GP a UP, lebo uz je neskoro prihlasovat.. ak neni moznost normalne pre niekoho nieco urobit za odmenu bez pouzitia zakonnika prace, tak mu tie vykresy radsej darujem :))

b) mame medzi sebou dohodu, ze mi budu preplatene cestovne a stravne naklady za ucast na pohovore v plnej vyske-ale mam na to narok aj ked nie som zamestnanec?-podarilo sa mi najst len preplacanie "casti" cestovnych nahrad podla z.c. 5/2004 § 32 (11)-ale mne sa zdalo ze sa to tyka len uchadzacov o zamestnanie-evidovanych na uradoch, ktorym to preplati urad a (blabocu tam este o sprostredkovateloch zamestnania nieco)..a to neni moj pripad.

Dakujem, za akykolvek postreh :)