evoj
28.05.09,17:54
Prosím poradiť. Mám ukončený I. supeň bakalárskeho štúdia na Pedagogickej fakulte, pracujem ako vychovávateľka v ŠKD pri ZŠ. Som zaradená do 8. platovej triedy, ale som počula, že niektoré vychovávateľky majú 9. triedu. Účtovnička mi tvrdí, že na to nemám nárok. Ako je to vlastne?
Ak mám mať 9. tiedu, podľa akého zákona, novely, alebo čoho?
Ďakujem za radu Evoj
gabriela2579
29.05.09,05:47
U nás má vychovávateľka ukončený takisto 1. stupeň VŠ na pedagogickej fakulte vo svojom odbore a je zaradená do 9.platovej triedy podľa katalógu pracovných činností 341/2004 v znení neskorších predpisov:


Pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa:

01 Výchovno‑vzdelávacia činnosť zameraná na rozvíjanie tvorivých schopností a zručností žiakov v čase mimo vyučovania v oblasti využívania voľného času, spoločenských a prírodných vied, na prácu s deťmi a so žiakmi s postihnutím, ktorí sú začlenení do štandardného vzdelávania v škole,školskom zariadení, v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou, v zariadení sociálnych služieb alebo v
športovom stredisku mládeže, ktorú vykonáva vychovávateľ po splnení podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom.26)

Odmeňovanie pedagógov sa ďalej určuje podľa zákona 553/2003 v znení neskorších predpisov.

nižšie prikladám zákony