mackova
21.07.05,21:12
Poradaci, ako je to, ked chcem zmenit sidlo firmy-sro, mam sidlo v BA a teraz chcem zmenit sidlo do Piestan, t.j. obchodny register v Trnave. Ako mam zacat: mohlo bu ste mi poradit?

Dakujem.
krusa
21.07.05,19:15
Poradaci, ako je to, ked chcem zmenit sidlo firmy-sro, mam sidlo v BA a teraz chcem zmenit sidlo do Piestan, t.j. obchodny register v Trnave. Ako mam zacat: mohlo bu ste mi poradit?

Dakujem.
treba zvolať zasadanie VZ a uznesením sa dohodnúť na zmene sídla firmy. následne vyhotovať dodatok k spoločenskej zmluve a súčasne aj úplné znenie zmluvy. Notársky overiť, vyhotoviť návrh na zápis údajov do OR v ktorom máš momentálne sídlo t.j. BA. Oni odovzdajú spis OR do Trnavy.
xena77
22.07.05,15:15
Poradaci, ako je to, ked chcem zmenit sidlo firmy-sro, mam sidlo v BA a teraz chcem zmenit sidlo do Piestan, t.j. obchodny register v Trnave. Ako mam zacat: mohlo bu ste mi poradit?

Dakujem.
presne ako napisala krusa. Najprv zasadanie valneho zhromazdenia, kde sa dohodnete na zmene sidla firmy. My sme menili sidlo pred mesiacom a dodatok k zmluve som nevyhotovovala. Stiahni si formular č.8 odtialto:
http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=r1&htm=http://www.justice.gov.sk/or/or.htm
vypln ho, daj overit podpis u notara /na poslednej strane/, pripoj ako prilohu zapisnicu z valneho zhromazdenia, kup kolok /tusim 1500,-/ alebo ho radsej kup na OR aby si tam dala ten spravny.... a odnes to najlepsie osobne na obchodny register v mieste sidla firmy, teda v BA. ..no a nezabudni si z toho vsetkeho urobit kopiu a daj si to potvrdit, lebo je mozne ze sa ti nepodari na prvykrat uspiet. Tak ako sa to ani mne nepodarilo.
Hanka
27.07.05,10:08
xena77 a co si potom robila ked ti odmietli zapis? Musela si opat platit 1500.- za kolok?
krusa
28.07.05,20:44
xena77 a co si potom robila ked ti odmietli zapis? Musela si opat platit 1500.- za kolok?
No chcelo by to napísať trochu viac prečo ti odmietli zápis. Štandartne sa to deje tak, že ak je nejaký problém súd ťa vyzve na odstránenie nedostatkov a určí ti lehotu. Ak ich v určenej lehote neodstrániš tak potom musíš za návrh zaplatiť ešte raz.
xena77
29.07.05,09:40
xena77 a co si potom robila ked ti odmietli zapis? Musela si opat platit 1500.- za kolok?
jednoducho mi prisiel spat list z OR, kde uviedli, ze som zabudla nejake udaje napisat a ze to nie je kompletne...tak som tam zavolala a jedna pani mi tam povedal, ze staci napisat len odpoved na ten list s doplnenim udajov, ktore mi tam chybali. Ja som mala totiz nespravne uvedene udaje o konatelovi a preto mi to vratili. a nie, ziadne dalsie kolky som neplatila. Do tyzdna som mala spat novy vypis...:-) Staci takto?
xena77
29.07.05,09:44
No chcelo by to napísať trochu viac prečo ti odmietli zápis. Štandartne sa to deje tak, že ak je nejaký problém súd ťa vyzve na odstránenie nedostatkov a určí ti lehotu. Ak ich v určenej lehote neodstrániš tak potom musíš za návrh zaplatiť ešte raz.
ako som uz napisala Hanke, mala som tam zle uvedene udaje o konatelovi, resp. datum, kedy bol zapisany ako konatel. To mi ale oni presne v tom liste, ktorym mi odmietli zapis, napisali. Cize pre mna nebol problem napisat im list, v ktorom som napisala ze ide o opravu chybnych udajov a poslala som im ho spat. NIc ine som neprikladala. Urobila som to do dvoch dni ako mi prisiel od nich list, ale ano, bolo na nom napisane, ze to treba vykonat do dvoch tyzdnov od dorucenia...:-)
mackova
29.07.05,13:34
Diky baby, ste mi pomohli. A este musim ohlasit zmenu aj na danovy urad. Na socialku a zdravotnu nemusim, ked nikoho nezamestnavam?
A este jedna otazka: keby som chcela pridat noveho spolocnika a zaroven by bol aj konatel, co by som mala si pripravit? Diky.
krusa
29.07.05,15:54
Diky baby, ste mi pomohli. A este musim ohlasit zmenu aj na danovy urad. Na socialku a zdravotnu nemusim, ked nikoho nezamestnavam?
A este jedna otazka: keby som chcela pridat noveho spolocnika a zaroven by bol aj konatel, co by som mala si pripravit? Diky.
to isté ako pri zmene sídla t.j. zvolať valné zhromaždenie, zápisnica, dodatok k spol. zmluve, úplne znenie, zmluvy.
xena77
31.07.05,10:17
Diky baby, ste mi pomohli. A este musim ohlasit zmenu aj na danovy urad. Na socialku a zdravotnu nemusim, ked nikoho nezamestnavam?
A este jedna otazka: keby som chcela pridat noveho spolocnika a zaroven by bol aj konatel, co by som mala si pripravit? Diky.
zmenu ohlas aj na danovom urade. No a na soc a zdravotnej nikoho neevidujes? ani konatela? xixixi...mala by si aj tam...
no pri pridani noveho spolocnika robis to iste ako pri zmene sidla spolocnosti.