ichromekova
29.05.09,06:31
Ahojte poraďáci, potrebovala by som od Vás poradiť.
Keď je vystavená zmluva o vedení účtovníctva na dobu určitú do 31.12.2009 a vykonávateľ diela chce od zmluvy odstúpiť, dať výpoveď, ako je to zo zákona, čo sa týka výpovednej lehoty a pod.V zmluve je uvedené, že ju možno ukončiť dohodou oboch zmluvných strán. Zmluva je o vykonávaní podvojného účtovníctva - vedenie podľa príslušných právnych predpisov Zák. o účtovníctve 431/2002. Na nič iné sa neodvoláva.
Ďakujem.
felama
29.05.09,04:46
Ahojte poraďáci, potrebovala by som od Vás poradiť.
Keď je vystavená zmluva o vedení účtovníctva na dobu určitú do 31.12.2009 a vykonávateľ diela chce od zmluvy odstúpiť, dať výpoveď, ako je to zo zákona, čo sa týka výpovednej lehoty a pod.V zmluve je uvedené, že ju možno ukončiť dohodou oboch zmluvných strán. Zmluva je o vykonávaní podvojného účtovníctva - vedenie podľa príslušných právnych predpisov Zák. o účtovníctve 431/2002. Na nič iné sa neodvoláva.
Ďakujem.
Ahoj, dvojmesačná výpovedná lehota v zmysle Obch. zákonníka myslím.
nika17
08.06.09,09:18
Výpoved obchodný zakonnik neupravuje, je to upravene vylucne v obcianskom zakonníku. Cize ust. § 582 Obč. zak., je to lehota 3 mesiacov.
nela07
14.10.09,05:29
Mám uzavretú nájomnú zmluvu na hnuteľnú vec a nie je v nej uvedená výpovedná lehota. Dobre tomu rozumiem, že sa na mňa vzťahuje par. 677 Obč. zákonníka odst. 2 - výpovedná lehota 1 mesiac? A kedy začína plynúť - nasledujúci deň po doručení výpovede alebo 1. kal. deň nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede? Ďakujem za odpovede.
Betka
nela07
14.10.09,08:14
posúvam
nela07
14.10.09,09:51
posúvam
elaurie
14.10.09,13:35
§ 122 Občianskeho zákonníka
Počítanie času

(1) Lehota určená podľa dní začína sa dňom, ktorý nasleduje po udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok. Polovicou mesiaca sa rozumie pätnásť dní.

(2) Koniec lehoty určenej podľa týždňov, mesiacov alebo rokov pripadá na deň, ktorý sa pomenovaním alebo číslom zhoduje s dňom, na ktorý pripadá udalosť, od ktorej sa lehota začína. Ak nie je takýto deň v poslednom mesiaci, pripadne koniec lehoty na jeho posledný deň.

(3) Ak posledný deň lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo sviatok, je posledným dňom lehoty najbližší nasledujúci pracovný deň.
nela07
15.10.09,05:23
ďakujem za odpoveď