Bambi23
29.05.09,06:42
Ahojte,
chcem sa poradit ... spolocnost ma iba 1 zamestnanca na Dohodu o vykonani prace na dobu od 1.1.2009 do 31.7.2009, ziadnych inych zamestnancov nema.

Tento dohodar je prihlaseny na soc.poistovni. Podla dohody ma vykonat urcity druh prace za dane obdobie, za ktore sa mu potom vyplati odmena. Za mesiace 1-5/2009 sa munevyplacalo nic, az v 6/2009 mu bude vyplatena polovica dohodnutej odmeny, vzhladom k tomu, ze odovzdal urcitu cast prace.

Ide mi o to, maju sa za takehoto dohodara posielat na soc.poistovnu aj prazdne vykazy za mesiace 1-5/2009 alebo sa neposiela nic, az ked sa vyplati odmena v 6/2009 tak sa posle vykaz len za 6. mesiac?

Dakujem za pomoc
books
29.05.09,04:56
Ahojte,
chcem sa poradit ... spolocnost ma iba 1 zamestnanca na Dohodu o vykonani prace na dobu od 1.1.2009 do 31.7.2009, ziadnych inych zamestnancov nema.

Tento dohodar je prihlaseny na soc.poistovni. Podla dohody ma vykonat urcity druh prace za dane obdobie, za ktore sa mu potom vyplati odmena. Za mesiace 1-5/2009 sa munevyplacalo nic, az v 6/2009 mu bude vyplatena polovica dohodnutej odmeny, vzhladom k tomu, ze odovzdal urcitu cast prace.

Ide mi o to, maju sa za takehoto dohodara posielat na soc.poistovnu aj prazdne vykazy za mesiace 1-5/2009 alebo sa neposiela nic, az ked sa vyplati odmena v 6/2009 tak sa posle vykaz len za 6. mesiac?

Dakujem za pomoc

Posielajú sa aj prázdne výkazy. Keby si neposlala riskuješ pokutu.
Bambi23
29.05.09,04:57
Dakujem, takze to idem "opravit" ... vyplnim a poslem to teraz, dufam, ze to nebude velky problem. Akosi sme na to zabudli, az teraz ked sa to ma vyplacat, ma to napadlo :)

Este raz dakujem za radu
books
29.05.09,04:59
Dakujem, takze to idem "opravit" ... vyplnim a poslem to teraz, dufam, ze to nebude velky problem. Akosi sme na to zabudli, az teraz ked sa to ma vyplacat, ma to napadlo :)

Este raz dakujem za radu

Dúfam, že je nahlásený aj zamestnávateľ v soc. poisťovni, že je zamestnávateľom od 01.01.2009.
gabriela2579
29.05.09,05:11
nižšie prikladám usmernenie zo stránky Sociálnej poisťovne

https://podatelna.socpoist.sk/texty/EZU_ZmenaMvpRlfo200807.html


Vo formulári „Mesačný výkaz poistného a príspevkov – príloha“ uveďte všetkých zamestnancov, ktorí majú postavenie zamestnanca podľa § 4 zákona č. 461/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov t. j. aj:
  • zamestnanca, ktorý má prerušené povinné nemocenské poistenie, povinné dôchodkové poistenie a povinné poistenie v nezamestnanosti podľa § 26 ods. 1 a 3 zákona č. 461/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov, ako aj
  • zamestnanca, ktorý má vylúčenú povinnosť platiť poistné na nemocenské poistenie, poistné na dôchodkové poistenie a poistné na poistenie v nezamestnanosti podľa § 140 ods. 1 a 2 zákona č. 461/2003 Z.z. v znení zákona č. 244/2005 Z.z., a
  • zamestnanca, ktorý vykonáva práce na základe dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, a v kalendárnom mesiaci mu nebola vyplatená odmena,
    zamestnanca, ktorý vykonával práce na základe dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, ktorému odmenu za prácu, vykonaná na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, zamestnávateľ zúčtoval po skončení tohto pracovného vzťahu.