ninkajavca
29.05.09,08:39
Dobry den,chcela by som sa spytat na presny postup pri kupovaní bytu na hypotéku-ktorý je uz jednou zatazený-a tá by sa vyplatila z tej nasej..

ide o to-chceme kupit byt - ktory ma jednak 2 exekúcie (majitelia ale dodaju ku podpisu rezervacnej zmluvy kvitancie - ze uz ich vyplatili) a na byte je hypoteka z inej banky-ktora by sa vyplacala hypotekou z nasej banky. Coho sa mame vyvyrovat,dat si pozor a aky je najidealnejsi postup vybavovania dokladov a podpisovania zmluv?

a ako overime pravost kvitancii? dakujem velmi pekne za kazdu radu...
ninkajavca
29.05.09,10:06
nikto nic ? :(( :confused:
mona091
30.05.09,19:09
- pravost kvitancie si overte priamo o veritelov
- dajte vycistit exekucie, kedze su uz vyrovnane

- potrebujete suhlas banky o zapisanie novej banky ako zalozcu na druhom mieste, a sucasne, ze uvolni zalozne pravo hned po vyplateni dlznej sumy, ktorej zostatok musi vycislit, treba uviest presne identifikacie

- v rezervacnej zmluve (predpokladam RK) si vyhradit podmienky, ktorymi prebera RK na seba zodpovednost, a tiez podmienky o okamzitom vrateni zalohy, v pripade presne definovanych okolnosti, pripadne zmluvne pokuty, a to vsetko konkretne vo vas prospech
beatrigi
06.07.09,21:00
Ahojte,

mame s priatelom podobny problem. Kupujem byt na hypoteku, ktoru majitelia este nevyplatili a na jej uhradu pouziju nasu hypoteku. Neviete nam prosim poradit, ako to ma byt spravne formulovane v kupnej zmluve a aka je spravnost krokov v Katastri nehnutelnosti? Mozeme podat suhlas so zriadenim zalozneho prava spolu s navrhom na zmenu vlastnickych prav? dakujem vopred vsetkym za odpoved