LEITHERS
22.07.05,07:47
Vie mi niekto poradiť, či existuje predpis, alebo zákon, ktorý stanovuje v akej maximálnej výške môže byť uskutočnené úhrada zahraničnej faktúry v cudzej mene v hotovosti?
bea
22.07.05,06:33
Neviem o nijakom takom predpise.
heket
22.07.05,08:38
Ale je niečo asi v devízovam zákone.Nemám čas ho študovať , ale tiež by som potrebovala zodpovedať na túto otázku. Platíme mesačne 3-4 krát v hotovosti zahraničnú menu. Existuje nahlasovacia povinnosť národnej banke o presune peňazí do zahraničia, je to stanovené akousi hranicou.Už dávnejšie som si ten zákon prezerala , je veľmi nezáživný. Našla som ho na stránke NBS.Môžeš vyplatiť v hotovosti koľko chceš , ale ak presiahne určitú hranicu nahlasuje sa NBS.Ale kde som to presne vtedy čítala neviem. Vtedy sa ma to ešte netýkalo, tak som tomu nevenovala pozornosť a teraz , keď to potrebujem nemám čas to hľadať a presne študovať. Nájde sa niekto , kto to má prelúskané a je nabitý vedomosťami?
zuzanar
22.07.05,09:16
Jeden môj zákazník má firmu v SR aj ČR. Keď dostaneme faktúru z ČR - hradíme ju v hotovosti. Ale len papierovo, nakoľko sú firmy jeho a vedie si sám kasy nepotrebuje ich vidieť skutkovo. On však tvrdí, že nemôže firma ČR vystaviť príjmový hotovostný doklad na faktúru v jeden deň na viac ako 500.000,- Kč. Ale kde nato prišiel netuším.
Tuší niekto?