potocarova
29.05.09,12:22
Ahoj vsetci, potrebovala by som poradit ak mozno kvalitne odoberat wifi signal cez niekolko stien na vzdialenost asi tak 20m? Pocitac (starsej vyroby) signal chyti ale po niekolkych minutach signal padne a neda sa obnovit treba zrestartovat komp. Potom znovu prima. Kupila som aj silnejsiu antenu 12dbi aspon si myslim ze je silnejsia ale nepomohlo (windows xp, router O2). Poradte ako sa da tento problem riesit. Dakujem:)
Martin Mocko
29.05.09,10:27
Ahoj vsetci, potrebovala by som poradit ak mozno kvalitne odoberat wifi signal cez niekolko stien na vzdialenost asi tak 20m? Pocitac (starsej vyroby) signal chyti ale po niekolkych minutach signal padne a neda sa obnovit treba zrestartovat komp. Potom znovu prima. Kupila som aj silnejsiu antenu 12dbi aspon si myslim ze je silnejsia ale nepomohlo (windows xp, router O2). Poradte ako sa da tento problem riesit. Dakujem:)

Najlepšie vyriešiš problém s WIFI - káblom :D

Existuje technológia od Ovislinku (buď MIMO-G alebo True-MIMO), ktorá má väčší dosah. Avšak aj router aj klient musí byť tejto technológie - inak to nemá zmysel.
Ďalšia vec - v akom prostredí je tých niekoľko stien. Skúšal som raz WIFI v jednom starom dome (klasické hlinené - nepálené steny) a tam bol problém preliezť signálom cez jednu stenu. Paneláky sú zase železo-betónové konštrukcie -a tie pôsobia na wifi ako rušička. Najlepší dosah má wifi v tehlovom dome.
potocarova
29.05.09,10:58
My zijeme v anglicku adom neviem ako je stavany ale je to mensia bytovka tak asi dva roky stara, priecky su len drevene obyte sadrokartonom ( nase) a so susedmi asi panel neviem. kabel do uvahy nejde lebo by sa musel tahat vonku a to tu nie je dovolene su za to pokuty. Nie je iny sposob?
Martin Mocko
29.05.09,11:03
My zijeme v anglicku adom neviem ako je stavany ale je to mensia bytovka tak asi dva roky stara, priecky su len drevene obyte sadrokartonom ( nase) a so susedmi asi panel neviem. kabel do uvahy nejde lebo by sa musel tahat vonku a to tu nie je dovolene su za to pokuty. Nie je iny sposob?


Cez sadrokartonové steny musí ísť signál ako nôž maslom. Potom bude problém niekde inde. Skôr bude chyba v klientskej anténe. Mne toto robila wifi karta v PC. Kúpil som novú a ide bez problémov. Ak má niekto v okolí laptop s WIFI..tak to vyskúšaj doma zapojiť, či to pôjde lepšie. Ak hej - tak je jednoznačne chyba v klientskej anténe (v PC). Taktiež by bolo vhodné vedieť, akú technológiu prenosu má router. Ak nejakú dobre starú 802.11 - tak to môže byť tiež problém.
potocarova
29.05.09,11:22
Ten signal ale potrebujem dostat ku susedom pod nami co je asi liaty beton. Neviem preco ale ned sa nejako zosilit silawifi routeru? Mali sme router s BT ktori mal dosah az o dve poschodia nizsie a chytal bez problemou na klasicku antenu. Po zmene Na O2 ma problem dosiahnut do vedlajsej izby. Da sa to nejako na nete prestavit? (sila signalu)
pistik71
29.05.09,13:45
Pocuj, tazko je radit ked nie je zname ake zariadenia pouzivas. Daj nejaky popis (alebo link) na wifi router a na wifi kartu v PC u suseda.
Najprv pises ze cen niekolko stien, a potom ze k susedovi pod vami.
Co sa signalu tyka, tak v panelakoch nie je problem cez 3 panely (aj 4), resp. cez 2 poschodia hore/dolu s beznou antenkou.
Tiez zalezi aku mas antenu, ake ma vyzarovanie (popis, link).
A co sluzba? O2??? O co konkretne kraca?